Author Topic: još jedna nova s hrpom pitanja  (Read 2931 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline ivanak7

  • Registered
  • *
  • Posts: 4
    • View Profile
još jedna nova s hrpom pitanja
« on: 20/October/2010 »
Bok,moje ime je Ivana i kao i svi već danima čitam ovaj forum i ozbiljno razmišljam o odlasku na brod.
Nadam se da ću dobiti i odgovore i podršku od Vas.
Imam 21 god.po struci sam medicinski kozmetičar s iskustvom od 2 i pol god,imam hrpu iskustva kao konobar i nešto malo manje kao prodavač pa uopće ne znam šta bi mi preporučili za rad na brodu.Engleski mi je dobar ali i spreman za usavršavanje...
Zanima me da li kad se prijaviš i dođeš na razgovor ti oni kažu di bi bilo super raditi ii ti odabereš pa ako ne prođeš ništa od posla na brodu???
tnx svima :)

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: još jedna nova s hrpom pitanja
« Reply #1 on: 20/October/2010 »
Javi se u EP. oni su ti najbliži, i reci samo da si zainteresirana za posao na brodu, a odabir posla prepusti njima.
Mislim da ti konobarica ili bar server najviše odgovara, i vjerujem da će ti oni to i savjetovati.
Bilo bi ti lakše kad bi dobila bar server, ali tu se za interview moraš dobro pripremiti sa teorijom.

I ne trebaš se brinuti, ako ne bude hodalo sa EP, ima još agencija. Znaš engleski i mlada si, imaš sve što treba.

Što se tiče tvojega odabira, možda si pomalo prehrabra.
Za SPA trebaš potrošiti par tisuća eura prije odlaska, a za Shop trebaš imati iskustva u prodaji zlata, dijamanata, satova ... i interview je zahtjevan.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline GRACE

  • Registered
  • *
  • Posts: 10
    • View Profile
Re: još jedna nova s hrpom pitanja
« Reply #2 on: 20/October/2010 »
za spa ti treba 10.000-15.000kn za doc do kruzera..ja sam sada sve pokrenula,pa ako te sto zanima pitaj

Offline ivanak7

  • Registered
  • *
  • Posts: 4
    • View Profile
Re: još jedna nova s hrpom pitanja
« Reply #3 on: 20/October/2010 »
...kolegica mi je isto rekla da je bolje nešto drugo nego spa jer je full zahtjevno ali vrijedi i drugo mišljenje čuti...
Što se tiče bar servera ili čega već i ako sam prehrabra dosta toga poznajem u konobarskom poslu,pa mislim da će to onda biti manji problem...tnx šefu..
javljam se agenciji i nadam dobrim rezultatima a i štrebam :D

Offline ivanak7

  • Registered
  • *
  • Posts: 4
    • View Profile
Re: još jedna nova s hrpom pitanja
« Reply #4 on: 20/October/2010 »
i još nešto...vidim ljudi su imali svakakvih iskustava s odlaskom na brod što se tičr financija...koliko ti treba novaca do ukrcaja na brod???

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Nera

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 157
    • View Profile
Re: još jedna nova s hrpom pitanja
« Reply #6 on: 20/October/2010 »
imho, mislim da ti se isplati makar pokusati otici na intervju za shop jer mislim da prolazis bez problema. spa i shop su puno ugodniji za zivot jednom kad si tamo. no sve ovisi koji su ti prioriteti. na prvom ugovoru se ionako neces obogatit na koju god poziciju otisla.

Offline ivanak7

  • Registered
  • *
  • Posts: 4
    • View Profile
Re: još jedna nova s hrpom pitanja
« Reply #7 on: 21/October/2010 »
 tnx...
prijateljica mi je na brodu...iste srtuke kao i ja i bez iskustva za shop i nekog velikog znanja pa je upala tamo i kaže da joj je odlično....
meni ustvari nije važno šta ću raditi nego samo da radim i da idem ali zašto si ne bi olakašala ako mogu. :)