Author Topic: Glavni interview za Viking Cruises, Zagreb 09.12.2012.  (Read 15613 times)

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

Offline oli

  • Registered
  • *
  • Posts: 32
    • View Profile
bok,

evo skoro se bliži i taj dan za mnoge presudan u njihovoj karijeri ;)
Otvorio sam ovu temu kako svi koji idu u Zg na glavni interwiev za Viking Cruises mogli nešto reći, bilo što, npr. za koju poziciju su se prijavili i šta očekuju, te naravno postaviti bilo kakva pitanja o stvarima koje im nisu jasne.

Eto ja sam se prijavio za poziciju Restaurant waiter makar bih najviše volio upast na mjesto masera (+fitness, meditacija, nordic walking...itd) jer mi to nekako najviše leži ali nemam nikakv tečaj a brijem da traže barem neki osnovni tečaj masaže. Plan mi je ako upadnem odradit jednu sezonu, završit tečaj masaže te se probat ubacit sljedeću sezonu na tu poziciju.

Lp
A lot of things I don't know anything about,
but I know in the moment what I need to know.
And the things I don't need to know, I am not concerned about.

This is my good fortune.

Offline Vrana

  • River Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 102
  • Like a rolling stone.
    • View Profile
  • Country: Croatia
  • Company: Viking Cruises
  • Job Title: Guest Services Manager
Re: Glavni interwiev za Viking Cruises u Zg 09.12.2012.
« Reply #1 on: 02/December/2012 »
I ja idem 09.12. Druga grupa, 14:00.
Aplicirala za cabin stewardess i očekujem posao, odnosno prolazak na interview-u  :-))))'
If you're not having fun, you're doing something wrong.

Offline oli

  • Registered
  • *
  • Posts: 32
    • View Profile
Re: Glavni interwiev za Viking Cruises u Zg 09.12.2012.
« Reply #2 on: 03/December/2012 »
I ja idem 09.12. Druga grupa, 14:00.
Aplicirala za cabin stewardess i očekujem posao, odnosno prolazak na interview-u  :-))))'

ajde nadam se da ćeš proći...držim fige....znam jednu curu koja je prije 3 godine krenula kao cabin stewardess u Uniworld i sad je glavna cabin stew....full je zadovoljna..nakon sezone se vrati sa oko 10somova...nije loše...puno se radi ali kaže da je najbitnije od svega ostati neutralan i bit si dobar sa svima jer se ljudi vole grupirat u neke kobayagi klanove i ako se nekom zamjeriš loše ti se piše...

...i ja sam u 14.00h pa se vidimo...
A lot of things I don't know anything about,
but I know in the moment what I need to know.
And the things I don't need to know, I am not concerned about.

This is my good fortune.

Offline Vukas

  • Registered
  • *
  • Posts: 93
    • View Profile
Re: Glavni interwiev za Viking Cruises u Zg 09.12.2012.
« Reply #3 on: 03/December/2012 »
Danas su mi iz kompanije Viking javili da su me otkazali za intervju jer nije bilo mesta iako su mi poslali pozivnicu za 11.12.  -()-

Offline oli

  • Registered
  • *
  • Posts: 32
    • View Profile
Re: Glavni interwiev za Viking Cruises u Zg 09.12.2012.
« Reply #4 on: 03/December/2012 »
Danas su mi iz kompanije Viking javili da su me otkazali za intervju jer nije bilo mesta iako su mi poslali pozivnicu za 11.12.  -()-

a preko koje agencije si se prijavio ?
A lot of things I don't know anything about,
but I know in the moment what I need to know.
And the things I don't need to know, I am not concerned about.

This is my good fortune.

Offline Vukas

  • Registered
  • *
  • Posts: 93
    • View Profile
Re: Glavni interwiev za Viking Cruises u Zg 09.12.2012.
« Reply #5 on: 03/December/2012 »
Isao sam direktno preko kompanije Viking.
Prvo su mi jevili da organizuju intervju 9-11 i da im javim ukoliko sam zainteresovan, ja sam potvrdio da sam zainteresovan.
Onda su mi javili da su me stavili za 11. i da potvrdim svoj dolazak, što sam i učinio.
I danas mi javljaju da vise nema mesta za 11. :(

Offline oli

  • Registered
  • *
  • Posts: 32
    • View Profile
Re: Glavni interwiev za Viking Cruises u Zg 09.12.2012.
« Reply #6 on: 03/December/2012 »
Isao sam direktno preko kompanije Viking.
Prvo su mi jevili da organizuju intervju 9-11 i da im javim ukoliko sam zainteresovan, ja sam potvrdio da sam zainteresovan.
Onda su mi javili da su me stavili za 11. i da potvrdim svoj dolazak, što sam i učinio.
I danas mi javljaju da vise nema mesta za 11. :(

bilo bi ti bolje da si išao preko agencije...onda ne bi imao takvih problema...a sad šta je tu je...bit će još prilika...aj sretno
A lot of things I don't know anything about,
but I know in the moment what I need to know.
And the things I don't need to know, I am not concerned about.

This is my good fortune.

Offline Vukas

  • Registered
  • *
  • Posts: 93
    • View Profile
Re: Glavni interwiev za Viking Cruises u Zg 09.12.2012.
« Reply #7 on: 04/December/2012 »
Danas  su me zvali ponovo i rekli da ima mesta za 11. "Back in the game"  :banana:

Offline sashenka

  • Registered
  • *
  • Posts: 70
    • View Profile
Re: Glavni interwiev za Viking Cruises u Zg 09.12.2012.
« Reply #8 on: 04/December/2012 »
znate li koliko ljudi ove godine primaju ili koliko su primali prosle godine. Cujem da sada imaju novih 8 brodova, treba im bar 300 radnika ???

Offline trik

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 25
    • View Profile
Re: Glavni interwiev za Viking Cruises u Zg 09.12.2012.
« Reply #9 on: 09/December/2012 »
Ne znam koliko ljudi je otislo iz Srbije na intervju s obzorom da su putevi u haosu i da su neke linije ka Zagrebu otkazane.  -()-

Offline oblacic

  • Registered
  • *
  • Posts: 33
    • View Profile
Re: Glavni interwiev za Viking Cruises u Zg 09.12.2012.
« Reply #10 on: 09/December/2012 »
Dobro vece svima,

da se  i mi oglasimo prvi put na forumu.

Jutros smo imali zakazani inter-VIEW (sto bi reko sef) u zg, ali zbog neprohodnosti puteva na deonici subotica-novi sad, gde nam je kombi ostao zaglavljen koji je trebao da pokupi nas 7 iz Novog Sada, nismo otisli na interview. Kontaktirali smo Damira, i covek je uspeo da nas prebaci za sutra.

Sto smo mi culi od poznatih ljudi, to je da je interview vrsilo 2 osobe, kao na priselekcijskom, jedna za bar/restourant, a jedna za hskp. ostale pozicije ne znamo tacno kako su bile regulisane.

Za restourant interview je tekao otprilike tako sto je agent pitao da kazete nesto o sebi, o poslu koji ste radili, nesto malo teorije i posle toga su kandidati biti podeljeni u grupe od po  ~9 ljudi(prva grupa), i imali su prakticni deo, gde su prvih 5 radili set-up i service za drugih 4, a onda obrnuto. To je trajalo negde oko 45minuta. To je otrpilike sve sto smo mi naculi.

Sto se tice hskp(cabin steward/ess) interview je bio samo teoretskog dela, uopstene stvari, gde ste radili, sta ste radili, nesto o sebi da kazete, i trajao je oko 15minuta. Bilo je pitanja zasto devojka ide na brod kad je na fakultetu i nije ga zavrsila, sta z a o hskp i sta tu treba da se radi.

I mi svratismo na forum, nadajuci se da je neko od jutros prisutnih na interview-u nasao za shodno nesto da napise, kako bi pomogao ostalima koji idu sutra i prekosutra, ali tako je to u Srbiji izgleda, kao i sa putevima, informacije ce leci kad interview prodje.  no;;;

Ko ide za sutra, vidimo se u Zg, putevi su prohodni.

Offline sashenka

  • Registered
  • *
  • Posts: 70
    • View Profile
Re: Glavni interwiev za Viking Cruises u Zg 09.12.2012.
« Reply #11 on: 09/December/2012 »
bila sam na intervjuu svi su jako prijatni. njih je u stvari troje radilo intervju , housekeeping, restaurant i kuhinja. sve sto ste culi je tacno. Samo budite opusteni agenti su korektni, strpljivi i imaju u vidu da smo nervozni. samo pricajte sto vise budite komunikativni i nasmijani srecno  :)

Offline Vukas

  • Registered
  • *
  • Posts: 93
    • View Profile
Re: Glavni interwiev za Viking Cruises u Zg 09.12.2012.
« Reply #12 on: 09/December/2012 »
bila sam na intervjuu svi su jako prijatni. njih je u stvari troje radilo intervju , housekeeping, restaurant i kuhinja. sve sto ste culi je tacno. Samo budite opusteni agenti su korektni, strpljivi i imaju u vidu da smo nervozni. samo pricajte sto vise budite komunikativni i nasmijani srecno  :)

Od koliko sati si bila tj. koja grupa, koliko je trajao intervju?

Offline Vrana

  • River Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 102
  • Like a rolling stone.
    • View Profile
  • Country: Croatia
  • Company: Viking Cruises
  • Job Title: Guest Services Manager
Re: Glavni interwiev za Viking Cruises u Zg 09.12.2012.
« Reply #13 on: 09/December/2012 »
Evo da se javim,ja sam bila danas na interview-u sa Vikingom.
Sasvim sam zadovoljna kako je prošao intervju. Gospođica koja je vodila interview-e za housekeeping je koliko sam skužila isto nova u svom poslu pa je bila malo uštogljena,ali inače oke.
Najviše pitanja se odnosilo na posao koji sam prije radila,kako gdje i na koji način,pa onda pitanja tipa odakle dolaziš,reci mi nešto o svojoj obitelji,zašto želiš na kruzer,hoće li ti predstavljati problem dijeliti kabinu i biti odvojen od kuće i svojih i slično.
Nemaju oni nikakva pripremljena pitanja,idu po životopisu i pitaju šta ih zanima.Razgovor je trajao oko 15-20min iako se meni učinilo kao da sam pola sata bila unutra.Rekoše da će javiti rezultate u roku 14 dana,odnosno tamo poslije 25og.Ima da izludim do tada  oT
I da,boljela me čeljust nakon razgovora od konstantnog smijanja i smješkanja  :rofl:
I još nešto,danas je u toj drugoj grupi za cabin stewardess bilo samo 6ero.Ja sam očekivala da će nas biti punoooo više  ???

Želim vam svima puno sreće sutra i pišite dojmove  :uzdravlje:
If you're not having fun, you're doing something wrong.

Offline sashenka

  • Registered
  • *
  • Posts: 70
    • View Profile
Re: Glavni interwiev za Viking Cruises u Zg 09.12.2012.
« Reply #14 on: 10/December/2012 »
Ja sam bila ujutru  u 9:00 i posto apliciram zajedno sa momkom ostala sam do kraja tj do 13:00 jer je on morao da uradi i tehnicki dio intervjua. Ne znam koliko nas je bilo za housekeeping ali mislim da bi skoro svi mogli biti primljeni jer oni izbacuju novih DESET brodova , a ne osam koliko sam mislila do juce. :yeah:
Cak su rekli da je prosle godine zaposleno 70 do 80 ljudi iz Srbije, Hrvatske a trebalo im je manje ljudi.
Cak je i mene boljela vilica od smijeha na silu :)
Gospodjica Cornelia je bila jako ljubazna i pitala me da li bih ipak isla ako bi rastavili mene i zarucnika.
Mi smo rekli da iako nam se ne ide tako. Ja nemam neku veliku volju da idem sama jer ovdje vec imam posao i prijatelje a sa njim bih isla jer bi tako uspjeli promijeniti zivot. Nije isto jedna i dvije plate sa broda. Damir je rekao da ce nam javiti za 8 dana maksimalno ali ko zna...
i da jos nesto... nece svi brodovi poceti sezonu u martu nego par njih a ostali ce se dovrsavati i biti pustani u rad svakog sledeceg mjeseca tako da bi se moglo desiti da neki cak odu prvi put u septembru kad se pocinje sa radom zadnji napravljeni brod.
uhh nadam se da nisam zakomplikovala  :hekla:
Zelim svima puno SRECE i da se svi sretnemo na brodovima  :D