Author Topic: SEZONA 2013 - Ko gde ide?  (Read 54242 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline oblacic

  • Registered
  • *
  • Posts: 33
    • View Profile
Re: SEZONA 2013 - Ko gde ide?
« Reply #90 on: 14/February/2013 »
Zaboravila sam da cestitam svima koji su dobili ugovore.
Nadam se da nema slucajeva koji su prosli kao decko i ja.

Offline FilipNS

  • River Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 32
    • View Profile
Re: SEZONA 2013 - Ko gde ide?
« Reply #91 on: 14/February/2013 »
Drugari,

cisto da Vam napisem kako smo na kraju prosli nas 7 koji smo isli zajedno na interview.

Od nas 7, interview je proslo 6.

1.)Barwaiter, oh hold
2.)Restaurant waiter, oh hold
3.)Cook, on hold
4.)Bartender/Barwaiter, on hold
5.)Bartender/Barwaiter, on hold
6.)Cabin Stewardess, Viking Legend, May - ja

Svega je na interview pozvano 5 ljudi za bar pozicije, od cega ocigledno 3 od 5 je on hold, za ostalo 2 ne znam.

Da li od Vas neko ko je bio barwaiter/bartender, ili je jos uvek, zna sta se desava sa bar departmentom na Vikingu? Da li se desava da barwaiter-a pozovu na poziciju restaurant waiter-a ukoliko im treba ljudi?
Pitam zbog momka, on je ovaj broj 1.
mala je verovatnoca da dobije na prvi ugovor poziciju bartendera (ustvari nikakva) je je to ustvari bar chef na Vikingu.. a sto se tice bar waitera isto se sanse umanjuju zato sto na svakom brodu ima samo 2 ili 3 bar waitera i jedan bar chef dok u restoranu ima 10-ak konobara (tacan broj zavisi od broda).. tako da ako hoce samo i iskljucivo da ide na poziciju bar waitera morace "malo" da se strpi, i naravno da ima srece

Offline sneguljicica

  • Registered
  • *
  • Posts: 88
    • View Profile
Re: SEZONA 2013 - Ko gde ide?
« Reply #92 on: 14/February/2013 »
malopre napisem post i on ngde ispariiiiii
ajd ponovo
kad je neko iz restorana dan dva tri na medicalu,onda obicno jedan iz bara uskoci da pomogne rucak,ali uglavnom veceru,jer su tad svi putnici na brodu.
kad neko ode kuci,onda salju zamenu i tu pretpostavljam nema mesanja departmenata.
elem,ko je na on holdu,pozvace ga kad krenu godisnji za one koji su vec na brodu.maj-juni je sasvim normalno da neko dobije

Offline oblacic

  • Registered
  • *
  • Posts: 33
    • View Profile
Re: SEZONA 2013 - Ko gde ide?
« Reply #93 on: 14/February/2013 »
Razumem ja to sve.
Hteo je on ici i za cabin steward, ali mu je damir rekao da tu primaju samo zene. Na kraju se desilo da su i muskarci dobili tu poziciju.
Isto tako, za restaurant waiter-a mu je rekao da nema iskustva, te da ga ne moze pustiti za tu poziciju na interview.
Za recepciju mu je isto rekao da ima sanse, ali na kraju mu nije napisao tu poziciju pored barwaiter-a.

Opet, s druge strane, 5 novih brodova izlazi do kraja maja, a onda novih 5 od juna do septembra. Po racunici 3 barwaiter-a za "Long Ship" njima treba ukupno 30 barwaiter/a, odnosno 15 za ovih 5 brodova sto izlaze kasnije. Samo nisam primetila da je neko dobio datum od juna do septembra, zadnju je bio negde kraj maja ako se dobro secam.

Naime, htela sam reci da, ove 2 osobe sto su bile za poziciju bartender(barchef)/barwaiter, imaju stvarno dobro preporuke, momak je radio na dosta kompanija, ukljucujuci i Seaborn. Iz razloga sto je za "bar department" jako tesko otici, iz toga razloga su im i pisali bartender/barwaiter. Na kraju krajeva, i oni su na on hold.

To sam htela samo napomenuti. I videti sa iskustvom Vas, koji ste bar 1 ugovor odradili @Viking.

Srdacan pozdrav

Offline BM

  • Registered
  • *
  • Posts: 60
    • View Profile
Re: SEZONA 2013 - Ko gde ide?
« Reply #94 on: 14/February/2013 »
Oblacicu .........
Jao napokon da cujem da neko ide na Legend ...............yeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee jesi relief ili?
Inace,BB pa danas smo popunjavali tvoje papire,otkud ti sad na Njordu,zar nije Odin?  :D :D :D :D

Offline oblacic

  • Registered
  • *
  • Posts: 33
    • View Profile
Re: SEZONA 2013 - Ko gde ide?
« Reply #95 on: 14/February/2013 »
malopre napisem post i on ngde ispariiiiii
ajd ponovo
kad je neko iz restorana dan dva tri na medicalu,onda obicno jedan iz bara uskoci da pomogne rucak,ali uglavnom veceru,jer su tad svi putnici na brodu.
kad neko ode kuci,onda salju zamenu i tu pretpostavljam nema mesanja departmenata.
elem,ko je na on holdu,pozvace ga kad krenu godisnji za one koji su vec na brodu.maj-juni je sasvim normalno da neko dobije

To sam i htela da pitam. Jer nejasno mi je samo pored 10 brodova novih, znaci da njima treba novih cirka 30barwaiter-a, i 10bartender-a. + po jos 1 barwaiter za sve i jedan brod, da bi rotacija bila moguca. Neka i kazemo da za rotaciju imaju od prosle godine ljude koji su to isto radili, i opet su u manjku 30 ljudi.

Ili oni biraju neke bugare, rumune, madjare za te pozicije, a nase izbegavaju, ili se nesto drugo desava.  :hmm:

Offline BM

  • Registered
  • *
  • Posts: 60
    • View Profile
Re: SEZONA 2013 - Ko gde ide?
« Reply #96 on: 14/February/2013 »
Prvo bugari,rumuni,madjari,slovaci pa tek onda mi..... :(

Offline oblacic

  • Registered
  • *
  • Posts: 33
    • View Profile
Re: SEZONA 2013 - Ko gde ide?
« Reply #97 on: 14/February/2013 »
Oblacicu .........
Jao napokon da cujem da neko ide na Legend ...............yeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee jesi relief ili?
Inace,BB pa danas smo popunjavali tvoje papire,otkud ti sad na Njordu,zar nije Odin?  :D :D :D :D

Nisam dobila jos uvek ugovor, samo mi je javljeno iz agencije da sam dobila ponudu za May. Sta bi bilo relief? Kada si neki replacement pa dolazis da se rotiras sa nekime ko ide @vacation?
Jel to znaci da cu otici kuci ranije, da necu raditi ceo ugovor? :pad:

Offline oblacic

  • Registered
  • *
  • Posts: 33
    • View Profile
Re: SEZONA 2013 - Ko gde ide?
« Reply #98 on: 14/February/2013 »
Prvo bugari,rumuni,madjari,slovaci pa tek onda mi..... :(

Pa to zelim cuti. Da znam koliko da se nadamo i da li uopste da se nadamo.

Tnx

Offline FilipNS

  • River Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 32
    • View Profile
Re: SEZONA 2013 - Ko gde ide?
« Reply #99 on: 14/February/2013 »
poziciju bar chefa dobijaju ljudi koji su vec odradili jedan ili dva ugovora kao bar waiteri na Vikingu, stvarno nisam cuo da je neko dobio prvi ugovor i odma bar chef.. a sto se tice madjara, bugara, rumuna i slovaka tu vec stvarno nema nekog pravila koga ce prvog pozvati, zato i kazem mora imati i malo srece.. mozda ga pozovu vec u maju kad krenu prvi godisnji a mozda ga i pozovu u avgustu ako neko da otkaz ili nesto peto...

Offline BM

  • Registered
  • *
  • Posts: 60
    • View Profile
Re: SEZONA 2013 - Ko gde ide?
« Reply #100 on: 14/February/2013 »
Filip je u pravu..ne mora da znaci, mislim njih ima najvise ali opet...moras imati srece...mozda ga pozovu tokom sezone,jer  izbacuju jos brodova kasnije,pa mozda jos nisu napravili raspored za nove brodove....
mada,kompanija dosta izlazi u susret parovima,pa ako ga pozovu moze da se desi i da tebe prebace ili njega da biste bili na istom brodu....
A relief,ma sve ti je isto...ja sam prosle godine bila rleief,jedino ti je drugacije sto pocinjes sezonu kad krenu godisnji..

Offline BM

  • Registered
  • *
  • Posts: 60
    • View Profile
Re: SEZONA 2013 - Ko gde ide?
« Reply #101 on: 14/February/2013 »
A to da,ne primaju muskarce u housekeeping to je glupost ....i prosle godine su ih primali...ne znam odakle to Damiru
Mada,ko zna...mzoda su promenili pravila ali ne verujem  :smack:

Offline anna87

  • Registered
  • *
  • Posts: 8
    • View Profile
Re: SEZONA 2013 - Ko gde ide?
« Reply #102 on: 14/February/2013 »
hej... da li netko ide na brod Aegir? ja imam ukrcaj u amsterdamu 20.04. na brodu Aegir!

Offline sashenka

  • Registered
  • *
  • Posts: 70
    • View Profile
Re: SEZONA 2013 - Ko gde ide?
« Reply #103 on: 14/February/2013 »
A Oli ? Da li on ide ? Nema ga nikako na forumu ???

Offline Vrana

  • River Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 102
  • Like a rolling stone.
    • View Profile
  • Country: Croatia
  • Company: Viking Cruises
  • Job Title: Guest Services Manager
Re: SEZONA 2013 - Ko gde ide?
« Reply #104 on: 14/February/2013 »
A Oli ? Da li on ide ? Nema ga nikako na forumu ???

Oli je na on hold  :(
If you're not having fun, you're doing something wrong.