Author Topic: Boravak u USA nakon isteka vize  (Read 11772 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Nikolina123

  • Registered
  • *
  • Posts: 3
    • View Profile
Boravak u USA nakon isteka vize
« on: 19/January/2011 »
Postovani,

imam pitanje vezano za vizu. Naravno dana forumu ima dosta toga o ovoj temi ali niko da opise konkretno. S toga me zanima

1. Sta je potrebno prethodno da se uradi kako bi nakon zavrsetka vize u trajanju recimo od 6 meseci ostali u USA( da li je prica ta da jednostavno sa iskrcavanja sa broda ostanes u usa 15 tak dana i tek onda kreces kuci s tim da si prethodno pomerio let online toliko dana unapred, neko prica da na izlasku iz broda ceka te carina i kuca ti pecat i objasnjava da moras u roku od 24 sat 48 sati da krenes kuci).
Neko kaze da te postavi purser kao gosta u spiskove pa te samo taj neko ko te ceka na izlazu pusti napolje...

2. Sta se desava sa pricom da ukoliko konkurises za c1d vizu kada dodjes na razgovor u ambasadu kazes da bi voleo i da dobijes b vizu kako bi ostao tmao par dana kao turista.

3. Ukoliko neko zeli recimo da ostane na nekom ostrvu dominikana, haiti i slicno da li postoji nacin da se recimo iskrcas ukoliko ti recimo tada istice ugovor u toj i toj drzavi ili ne moras prvo da izadjes odakle si i krenu recimo tipa Miami pa potom da juris letove ili neki cuise do tamo. Jer ja planiram da recimo ostanem malo u usa a potom da odem na neko ostrvo, pa ako vec mogu sa cruzerom da se iskrcam na nekom ostrvu jos bolje.

Nadam se da pitanja nisu komplikovana
HVALA na bilo kakvom odgovoru
drzavljanstvo Srbija
princes agencija
ukrcaj krajem marta

Offline banex23

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 81
    • View Profile
Re: Boravak u USA nakon isteka vize
« Reply #1 on: 21/January/2011 »

1. Sta je potrebno prethodno da se uradi kako bi nakon zavrsetka vize u trajanju recimo od 6 meseci ostali u USA( da li je prica ta da jednostavno sa iskrcavanja sa broda ostanes u usa 15 tak dana i tek onda kreces kuci s tim da si prethodno pomerio let online toliko dana unapred, neko prica da na izlasku iz broda ceka te carina i kuca ti pecat i objasnjava da moras u roku od 24 sat 48 sati da krenes kuci).
Neko kaze da te postavi purser kao gosta u spiskove pa te samo taj neko ko te ceka na izlazu pusti napolje....


Sign off se radi na B2 ili na C1D vizu.Ukoliko je C1D viza u pitanju jos na brodu moras da dostavis avionsku kartu sa brojem leta kojim napustas teritoriju USA i na izlasku ides kroz CBP ili ti neka vrsta granicne policije i sa tom vizom imas rok da napustis USA u roku od 24 sata.Inace prvo kada pristane brod u maticnu luku izlaze prvo crew member/i koji idu na vacation,a posle toga i gosti koji se iskrcavaju.Inace kao gost moras da pokazes Sail and Sign karticu,foto ID i dokaz o drzavljanstvu USA ili pasos.Kada ides do grada u USA na pice ili kupovinu i vracas se na brod i isplovljavas sa njim,onda ides na drugi izlaz gde pokazujes Ship ID i I-95.To ko kaze da te purser stavi na spisak taj nije ni izbliza video brod.
Odgovor na drugo pitanje je da ako prvi put uzimas vizu i ides na prvi ugovor,za B2 je malo teze i nema pravila kao mozda te odbiju za B2 a mozda i za obadve a mozda i dobijes obe.
Vacation ili cruise off sign off uvek izlazis tamo odakle si i usao a to je US port i nikako drugacije nije moguce.

Srecno na Princessu i pozdrav sa CCl/a.







Offline tatinaprinceza

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 99
    • View Profile
Re: Boravak u USA nakon isteka vize
« Reply #2 on: 27/January/2011 »
Postovani,

imam pitanje vezano za vizu. Naravno dana forumu ima dosta toga o ovoj temi ali niko da opise konkretno. S toga me zanima

1. Sta je potrebno prethodno da se uradi kako bi nakon zavrsetka vize u trajanju recimo od 6 meseci ostali u USA( da li je prica ta da jednostavno sa iskrcavanja sa broda ostanes u usa 15 tak dana i tek onda kreces kuci s tim da si prethodno pomerio let online toliko dana unapred, neko prica da na izlasku iz broda ceka te carina i kuca ti pecat i objasnjava da moras u roku od 24 sat 48 sati da krenes kuci).
Neko kaze da te postavi purser kao gosta u spiskove pa te samo taj neko ko te ceka na izlazu pusti napolje...

2. Sta se desava sa pricom da ukoliko konkurises za c1d vizu kada dodjes na razgovor u ambasadu kazes da bi voleo i da dobijes b vizu kako bi ostao tmao par dana kao turista.

3. Ukoliko neko zeli recimo da ostane na nekom ostrvu dominikana, haiti i slicno da li postoji nacin da se recimo iskrcas ukoliko ti recimo tada istice ugovor u toj i toj drzavi ili ne moras prvo da izadjes odakle si i krenu recimo tipa Miami pa potom da juris letove ili neki cuise do tamo. Jer ja planiram da recimo ostanem malo u usa a potom da odem na neko ostrvo, pa ako vec mogu sa cruzerom da se iskrcam na nekom ostrvu jos bolje.

Nadam se da pitanja nisu komplikovana
HVALA na bilo kakvom odgovoru
drzavljanstvo Srbija
princes agencija
ukrcaj krajem marta

Dobro ti je covjek sve objasnio. Da bi ostala na teritoriju SAD nakon iskrcaja MORAS izaci sa C1D vizom VAN i onda ponovo uci sa B2 vizom ( turistickom ).
Iskrcaj ti je uvijek tamo gdje si se i ukrcala, a ne na nikakvom karipskom otoku, osim ako si emergency pa te salju hitno doma, onda letis s prvog aerodroma.
Koliko je meni poznato, ljudi koji su htjeli ostati i lunjati amerikom izasli su u Miamiu ( gdje su se i ukrcali ) na C1D i sjeli na neki brodic ( a ima i neki trajekt do ne znam kud )do Bahama ili tako nekako van SAD-a i ponovo usli na B2 kao turisti. A sto se tice dobivanja vize, ja sam C1D dobila na 1godinu bez poteskoca, ali B2 nisam, zato sam sad kad sam se vratila vadila obje, i dobila sam svaku na 5 godina bez problema.

Offline Nikolina123

  • Registered
  • *
  • Posts: 3
    • View Profile
Re: Boravak u USA nakon isteka vize
« Reply #3 on: 11/March/2011 »
Hvala svima na odgovoru..
evo ovako...stigla je viza C1D na tri godine...sada cekam da me pozovu sa Princesa i odo...
ali imam pitanje ...
kako da uradim legalno sve da nakon isteka ugovora odem turisticki na tu Dominikanu...tj ako mi kompanija vec placa povratak kuci suludo je da idem kuci pa od kuce na dominikanu...vec koja je prica da vidim tamo sa nekim iz offica ili slicno...kazem im da po iskrcavanju idem na dominikanu...kako bi mi dali kartu za recimo par dana  posle, recimo deset dana nakon iskrcavanja....ja lepo odem na dominikanu...izadjem iz USA...budem tamo i vratim se na aerodrom .....i iskoristim tu kartu koju mi placa Princes....
mora da ima neki nacin  da ne idem kuci...pa od kuce da palim na Dominikanu...i naravno sve da uradim legalno...ne da svrljam i brljam....

Ovo me bas zanima jer bi da odem tamo.....
hvala Vam

Offline Seaman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1015
    • View Profile
Re: Boravak u USA nakon isteka vize
« Reply #4 on: 11/March/2011 »
Gledajte ljudi, situacija je sledeca:

Ukoliko crewmember zeli da ostane u US poslije ugovora, a naravno vec ima B1/B2 vizu, to se prethodno na 2-3 cruise-a najavi crew adminu, i onda isti crewmember dan prije ukrcaja se prebacuje na guest manifest, tj. na listu gostiju, i radi B2 sign off. Kad se napusti zadnji port u cruise-u, nije bitno koliko seaday-eva ima to sledeceg US porta, po zakonu taj crewmember NE SMIJE raditi, znaci, cim se isplovi iz zadnje luke i krene prema US, gotovo.

Znam ovo iz iskustva, 100%, jer sam i ja radio tako nekoliko puta, isto tako sam bio na nekolicini brodova na vise cruise kompanija oko nove godine, bio sam u poslovnim posjetama, i kao drzavljanin BiH sam morao, kao i svaki gost, svaki put prolaziti US immigration, nakon svakog cruise-a, i opet na check in terminalu proci svu proceduru kao novo dolazeci gosti...to je malo pain in the but. Naglasavam da sam bio na B1 vizi, ne na B2.

Ako ima neko nekih pitanja, neka pita, pokusacu pomoci koliko mogu.
 :uzdravlje:
When it comes to money, nobody can be trusted !

Offline aaa500

  • Registered
  • *
  • Posts: 47
    • View Profile
Re: Boravak u USA nakon isteka vize
« Reply #5 on: 11/March/2011 »
a što ako mi se u pauzi između prvog i drugog ugovora ne ide natrag u hr, nego npr. hoću ta dva mj. provesti u mexicu ili negdje u centralnoj americi  ?

Offline Seaman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1015
    • View Profile
Re: Boravak u USA nakon isteka vize
« Reply #6 on: 12/March/2011 »
a što ako mi se u pauzi između prvog i drugog ugovora ne ide natrag u hr, nego npr. hoću ta dva mj. provesti u mexicu ili negdje u centralnoj americi  ?

To vec najvise zavisi od toga ko ti kupuje kartu, ti sam, ili kompanija. Znam dosta ljudi koji su ostajali na St. Maartenu, ili u Turskoj, da su samo prethodno najavili da ce tamo provesti odmor, i ukoliko ti tvoj pasos to dozvoljava, nema frke.
When it comes to money, nobody can be trusted !

Offline cincinnati

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 360
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Princess Cruises, Grand Circle Cruise Line
  • Job Title: Bar Utility, Bar Waiter, Bartender
Re: Boravak u USA nakon isteka vize
« Reply #7 on: 12/March/2011 »
@seaman - a ako ti kompanija kupuje kartu (princess), jel postoji mogucnost da ostanes?
Mislim da je bilo vec reci o ovome ali nisam pohvatao sve informacije...  -()-
Why Always Me?

Offline banex23

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 81
    • View Profile
Re: Boravak u USA nakon isteka vize
« Reply #8 on: 21/March/2011 »
Princess ti radi sign off i na isti dan ti kupuje i avionsku kartu kojom napustas United States of America.E tu je jedina prednost kada nisi staff vec obican crew member i kada imas B2 vizu i kupujes sam sebi kartu za kuci pa lepo provedes par dana u New York/u ili negde drugde u USA. :run:

Ali posto ti zelis da odes u Dominikansku Republiku koja nije deo USA u najboljem slucaju mozes da navede da ides tamo kao krajnja destinacija po zavrsetku ugovora i kompanija ce ti platiti kartu do tamo,a kartu od Dominikane do kuce ces morati sam platiti.To je jedina opcija i ako si planirao da ti kompanija placa avionske karte da se svrckas po svetu nece da bude izvodljivo,

Offline natal

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 877
    • View Profile
Re: Boravak u USA nakon isteka vize
« Reply #9 on: 21/March/2011 »
Sign off se radi na B2 ili na C1D vizu.Ukoliko je C1D viza u pitanju jos na brodu moras da dostavis avionsku kartu sa brojem leta kojim napustas teritoriju USA i na izlasku ides kroz CBP ili ti neka vrsta granicne policije i sa tom vizom imas rok da napustis USA u roku od 24 sata.

Pa sad bash da ta c1d visa ne vredi za ostat u US neznam bash, evo ja iz RH i jedan decko iz Srbije ostajemo dva dana u orlandu prije nego idemo doma. Pito u msi i rekli no problem. Al isto znam da jedan decko iz kazastana isto tio ostat na c1 visi pa mu rekli da nemore da mora odma doma ici isti  dan.

Offline Gilezi

  • Registered
  • *
  • Posts: 12
    • View Profile
Re: Boravak u USA nakon isteka vize
« Reply #10 on: 31/May/2011 »
Radim za Princess, i trenutno sam na odmoru. Imam iza sebe dva ugovora.
Posto ce mi u buducnosti (nadam se bliskoj) trebati viza b1/b2 - koja je mogucnost da je dobijem na osnovu ugovora koji cu dobiti za trecu rotaciju
koja me ceka sada 10.avgusta.
Znaci imam vec c1/d, i sa novim ugovorom da odem u ambasadu ( naravno i sa ostalom papirologijom) i trazim b1/b2 sa pricom da hocu da ostanem na
odmoru nakon zavrsenog ugovora. Ili da samo kazem da ce mi trebati u buducnosti i da nisam siguran kada.
Ne znam koja je verovatnoca da je dobijem!

Offline Majst0r

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 578
  • O RLY?
    • View Profile
Re: Boravak u USA nakon isteka vize
« Reply #11 on: 31/May/2011 »
C1/D viza je: Seaman's (C1) / Multiple entry (D) viza.
Pri ulasku u ameriku CBP vam na osnovu C1/D vize izdaje I-95 obrazac koji se obnavlja svakih mjesec dana.

TL;DR verzija: s C1/D vizom u SAD-u mozete ostati mjesec dana. (oni to tretiraju kao da cekate ukrcaj)
I don't accept private messages! You have been warned. Send at your own risk.

Offline nenadbgd

  • Registered
  • *
  • Posts: 50
    • View Profile
Re: Boravak u USA nakon isteka vize
« Reply #12 on: 31/May/2011 »
prijateljuuu za DOMINIKANU drzavljanima srbije ne treba viza...drugarica mi je tamo vec godinu dana...ako hoces spojicu vas pa da ti pomogne oko smestaja itdd

Offline Seaman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1015
    • View Profile
Re: Boravak u USA nakon isteka vize
« Reply #13 on: 31/May/2011 »
prijateljuuu za DOMINIKANU drzavljanima srbije ne treba viza...drugarica mi je tamo vec godinu dana...ako hoces spojicu vas pa da ti pomogne oko smestaja itdd

Meni nije jasno, kad govorite Dominikana, na sta mislite? Ja sam bio u Dominican Republic, kao i u Dominica... Koja je to od te dve?  ???
When it comes to money, nobody can be trusted !

Offline nenadbgd

  • Registered
  • *
  • Posts: 50
    • View Profile
Re: Boravak u USA nakon isteka vize
« Reply #14 on: 31/May/2011 »
ja konkretno mislim na DOMINIKANSKU REPUBLIKU