Author Topic: Refugia vs. Royal Caribbean (izvansudska nagodba, tražena odšteta $560,000.00)  (Read 4840 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Refugia vs. Royal Caribbeans

Dade County Case No. 00-26162
Sudac Michael Chavies

28-godišnji konobar sa Filipina radio je na brodu optužene kompanije Royal Caribbean - Legend of the Seas.
Dok je posluživao ručak, od tužitelja se zahtjevalo nositi tacnu opterećenu sa 16 glavnih jela, zajedno sa teškim metalnim poklopcima koji služe kako bi hrana zadržala toplinu.
Veličina popunjene tacne, zajedno sa teretom, onemogućava ga da da vidi je li njegova stanica prazna ili se nešto nalazi na njoj.
Zbog toga njegov pomoćnik mora voditi računa da se na njoj ne nalazi ništa, kako ne bi došlo do nezgode.
Kada je tužitelj počeo spuštati punu tacnu na stanicu, osjetio je pod rukom čašu za vodu.
U pokušaju da spriječi lomljenje čaše pod teretom tacne, i prosipanje sadržaja tacne, tužitelj je pokušao ponovo pridići tacnu.
Dok ju je pridizao, osjetio je puknuće u zglobu lijeve ruke.

Zbog konstsntnog bola u lijevom ručnom zglobu, tuženi (Royal Caribbean) je odlučio poslati tužitelja na daljnje liječenje.
Tužitelj je zahtjevao da ga se pošalje u Miami (pošto mu je i brat živio na Floridi u to vrijeme), ali je Royal Caribbean odbio taj zahtjev i poslao ga na Filipine na daljnju medicinsku njegu.
Tužitelj je na Filipinima podvrgnut kirurškom zahvatu kojega je izveo kirurg kojega je odabrala kompanija Royal Caribbean.
Rezultat kirurškog zahvata je bio taj da tužitelj nije bio u stanju okrenuti svoj lijevi ručni zglob.

Ozlijeđeni mornar, bivši član posade broda, je tada došao u Miami, na svoj trošak, kako bi dobio kvalitetniju medicinsku pomoć.
U Miamiju, Royal Caribbean je organitzirao drugi kirurški zahvat, koji nije poboljšao njegovo stanje.
Royal Caribbean je tada predložio treći kirurški zahvat, koji bi izveo kirurg po njihovom izboru, međutim, tužitelju je dijagnosticiran Reflex Sympathetic Dystrophy (RSD) [refleksna distrofija] u njegovoj lijevoj ruci, kao rezultat prvog kirurškog zahvata, koju je samo pogoršao drugi kirurški zahvat.
Tužitelju je savjetovano staviti ozljedu pod kontrolu pomoću dostupnih tehnika ukljanjanja/olakšavanja boli prije poduzimanja slijedećih kirurških zahvata.



http://www.lipcon.com/settlements_refugia.php
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline direktor

  • Registered
  • *
  • Posts: 201
    • View Profile
Sigurno je na Filipinima bilo najjeftinije operisati zglob...
Gnothi Seauton

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Sigurno je na Filipinima bilo najjeftinije operisati zglob...

Tako je to izgledalo. Sada ce ih takvo razmisljanje kostati pola miliona dolara.  +U+
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline NinaDjerlek

  • Registered
  • *
  • Posts: 45
    • View Profile
Znači, ko radi za Royal C. u slučaju povrede prvo advokatu pa onda kod doktora  -()-

Offline direktor

  • Registered
  • *
  • Posts: 201
    • View Profile
Znači, ko radi za Royal C. u slučaju povrede prvo advokatu pa onda kod doktora  -()-

Ili, ako vam ne ispune zahtev za lecenjem, kao sto njemu nisu hteli, krenuti sa zaplasivanjem
u stilu holivudskih filmova: "You Will Be Hearing From My Lawyer!"
Gnothi Seauton

Offline banex23

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 81
    • View Profile
Ili, ako vam ne ispune zahtev za lecenjem, kao sto njemu nisu hteli, krenuti sa zaplasivanjem
u stilu holivudskih filmova: "You Will Be Hearing From My Lawyer!"

Upravo tako i iz mog iskustva mogu ti reci da pali.
Naime ja sam na brodu dobio upalu pluca i stanje je zahtevalo da me posalju u bolnicu na rentgen /ono sto oni zovu brodskim rengenom nije videlo ni pluca a kamo li upalu/
Oni su predlagali da me posalju u Cozumel, a ja se nisam slagao sa tim, vec sam izrazio zelju da to bude naredni USA port.
Isprva je doktor iz Engleske odbio takav predlog ali posle par spominjanja Staff Capetana i Miami Office-a  :rtfm: kao i par poziva Kapetanu od strane doktora :plovim: odobreno je i isao sam u New Orleansu u ER.
Posle tog dogadjaja doktor me je bas zgotivio ni sam neznam zasto :hmm:.

Samo frka i panika resavaju probleme tako da eto resenja. :ban: :pop1:

Offline direktor

  • Registered
  • *
  • Posts: 201
    • View Profile
Svuda zaplasivanje pali.. ali mislim da bi svako trebao makar malo da se upozna sa svojim pravima pre odlaska na brod.

Ne znam koliko o tome pricaju u agenciji, ali izgleda je najbolje da svako nosi "The Jones Act" knjizicu sa sobom  :deda:
Gnothi Seauton

Offline crewadvocacy

  • Registered
  • *
  • Posts: 3
    • View Profile