Author Topic: Preliminarni interview za Princess Cruises - prijava do 22. March 2011.  (Read 28257 times)

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
24.02.2011.

 PRELIMINARNI INTERVJU ZA PRINCESS CRUISES - POSLEDNJA NEDELJA MARTA 2011.GODINE

Nakon jos jednog uspešnog intervjua za kompaniju Princess Cruises, nastavljamo sa prikupljanjem aplikacija za sledeći intervju.
Zahvaljujemo se svim kandidatima na uspešnoj realizaciji februarskog intervjua.
Naredni preliminarni intervju je krajem marta 2011.godine. Dokumenta nam možete dostaviti do 22.marta 2011.
Ako želite da se prijavite, možete nas kontaktirati putem email-a ili telefona. Otvorene pozijie su sledeće:

 
KUHINJA

        * Pastry (Poslastičar) - postoje 5 nivoa (pastry helper, pastry assistant, 3rd pastry, 2nd pastry, 1st pastry). Vaše znanje engleskog jezika i iskustvo određuju početnu poziciju. Trenutno su potrebni radnici na svim nivoima.
        * Cook (Kuvar) - profesionalni kuvari i pomoćnici za rad u kuhinji sa osnovnim konverzacijskim znanjem engleskog jezika. Od iskustva zavisi koju početnu poziciju možete dobiti. Postoji 5 nivoa na poziciji kuvara i u zavisnosti od znanja engleskog i iskustva dobijate jednu od 5 početnih pozicija. Bez obzira na poziciju koju dobijete, na brodu možete napredovati.
        * Baker (Pekar) -  postoje 5 nivoa (baker helper, baker assistant, 3rd baker, 2nd baker, 1st baker). Vaše znanje engleskog jezika i iskustvo određuju početnu poziciju. Trenutno su potrebni radnici na svim nivoima.
        * Butcher (Mesar) - postoje 2 nivoa (butcher helper, butcher assistant). Vaše znanje engleskog jezika i iskustvo određuju početnu poziciju. Trenutno su potrebni radnici na asistentskim pozicijama.

 
RESTORAN

        * Asst Buffet Steward - pomoćne konobarice i konobari na buffet-u (švedskom stolu), solidno znanje engleskog jezika i iskustvo od 6 meseci do 1 godine u caffe baru ili restoranu. Mogu se prijaviti i devojke i muškarci od 21 godine do 27 godina starosti.
        * Buffet Steward - konobarice i konobari na buffet-u (švedskom stolu), solidno znanje engleskog jezika i iskustvo od 1 do 3 godine u restoranu. Mogu se prijaviti i devojke i muškarci od 21 godine do 30 godina starosti

    
    BAR DEPARTMENT
    
        * Bar Stewardess - devojke od 22 do 30 godina za rad kao konobarice u baru. Minimum 2-3 godine iskustva rada u baru. Potrebno je tečno znanje engleskog jezika i poznavanje internacionalnih pića i koktela.

    
    RECEPCIJA

        * JAP (junior asst purser) - recepcioner, od 22 do 35 godina starosti sa minimum 2 godine iskustva rada na recepciji u hotelima visoke klase, tečno znanje engleskog jezika (fully fluent english), znanje drugog jezika je prednost.

    Uskoro i nove pozicije !!!

Stranica za prijavu:
http://www.radnabrodu.com
http://www.radnabrodu.com/index.php?option=com_contact&view=contact&id=1&Itemid=18
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline off_martin

  • Registered
  • *
  • Posts: 180
    • View Profile
Planiram da apliciram za Buffet Steward poziciju.
Zanima me dali neko zna gde ce se održati interview i dali to znaci da ako preliminarni bude u Budimpesti da ce obuka (trodnevna) za one koji prođu biti u Beogradu ?

Offline demoche

  • Registered
  • *
  • Posts: 3
    • View Profile
Da li mogu da se prijavim za poziciju kuvara,
,ako nemam radnog iskustva i kolika bi bila plata za tu početnu poziciju?

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Planiram da apliciram za Buffet Steward poziciju.
Zanima me dali neko zna gde ce se održati interview i dali to znaci da ako preliminarni bude u Budimpesti da ce obuka (trodnevna) za one koji prođu biti u Beogradu ?

Interview će se održati u Beogradu u središtu agencije.

Da li mogu da se prijavim za poziciju kuvara, ako nemam radnog iskustva, i kolika bi bila plata za tu početnu poziciju?

Za kuvara na brodu moraš imati iskustvo, posao je velikoga obima, sprema se hrana za nekoliko hiljada gostiju, i nema mjesta za one koji nikada nisu radili u kuhinji.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline pobunjeni

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 78
    • View Profile
Da li mogu da se prijavim za poziciju kuvara,
,ako nemam radnog iskustva i kolika bi bila plata za tu početnu poziciju?

Nikako galley bez iskustva, plata je 699$ fixna za najjnizu poziciju, i za promocije se ceka po par ugovora. Ako nemas iskustva razmisli o Restoranu, veca je pocetna plata, mozes imati tips, i brze se napreduje.

Offline demoche

  • Registered
  • *
  • Posts: 3
    • View Profile
hvala lepo na savetima!

Offline off_martin

  • Registered
  • *
  • Posts: 180
    • View Profile
Interview će se održati u Beogradu u središtu agencije.



Super, bas mi se ne ide u Mađarsku  :banana:
Dali se zna gde ce se održati obuka za ljdstvo koje prođe ? Ili je jos rano za tu info šefe?

Pozdrav.

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Ne pravi ražanj kad je zec još u šumi.  :deda:
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline off_martin

  • Registered
  • *
  • Posts: 180
    • View Profile

Offline Dariola

  • Registered
  • *
  • Posts: 7
    • View Profile
Planiram da apliciram za poziciju pekara. Jel moze neko da mi kaze kakve su sanse za tu poziciju sa obzirom da poznajem slabo engleski i da radim posao pekara nekih pet godina. Radio sam i u restoranu dve godine.

Molim da pomognete  svaki odgovor pomaze. :uzdravlje:

Offline miomit

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 166
    • View Profile
Planiram da apliciram za poziciju pekara. Jel moze neko da mi kaze kakve su sanse za tu poziciju sa obzirom da poznajem slabo engleski i da radim posao pekara nekih pet godina. Radio sam i u restoranu dve godine.
Za pekare ne traze dobro poznavanje eng. Ali svakako moras da budes sposoban da komuniciras sa kolegama na nekom osnovnom nivou, i razumes zahteve nadredjenih. Pogotovo moras dobro da baratas sa kuhinjsko- pekarskom terminologijom.
Sto se tice iskustva imas ga sasvim dovoljno.

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Planiram da apliciram za poziciju pekara. Jel moze neko da mi kaze kakve su sanse za tu poziciju sa obzirom da poznajem slabo engleski i da radim posao pekara nekih pet godina. Radio sam i u restoranu dve godine.

Molim da pomognete  svaki odgovor pomaze. :uzdravlje:

Šanse su ti dobre jer se pekari traže, pa ne moraš briljirati sa engleskim, dovoljno je da komuniciraš ok.
Fino ti piše: Baker (Pekar) -  postoje 5 nivoa (baker helper, baker assistant, 3rd baker, 2nd baker, 1st baker). Vaše znanje engleskog jezika i iskustvo određuju početnu poziciju. Trenutno su potrebni radnici na svim nivoima.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline dns

  • Registered
  • *
  • Posts: 2
    • View Profile
Pozdrav svima. Molim nekog da mi odgovori. Voleo bih da se prijavim za mesto helpera,pekara,mesara...,a nazalost nemam  iskustva u tome! Kakvi se poslovi tu obavljaju,moze li se tu bez iskustva.Solidno znanje jezika.

Offline off_martin

  • Registered
  • *
  • Posts: 180
    • View Profile
Ako poznajes jezik kao sto kazes mislim da mozes da upadnes na to mesto bez mnogo muke.

Offline ermin

  • Registered
  • *
  • Posts: 1
    • View Profile
Pozdrav svima. Zanima me gde se tacno nalazi agencija tj. gde mogu da se prijavim za posao. Ne mogu da se snadjem sa ovim stranicama koje su ostavljene za prijavu. Posedujem dobro znanje engleskog jezika, i prihvatio bih da radim bilo koji posao,, za koji mi ne treba neko iskustvo. Inace sam zavrsio DIF ali bih bio prezadovoljan da radim bilo sta...
Hvala