Author Topic: Opet problem, nemaju raspored za mene  (Read 2300 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline maredelboy

  • Registered
  • *
  • Posts: 153
    • View Profile
Opet problem, nemaju raspored za mene
« on: 30/November/2015 »
Neverovatno. Oprosti sefe ako stavljam u pogresne teme ali, spada pod Carnival pa ne znam gde drugde.

Dakle, kao sto rekoh neverovatno.
Taman kad smo trebali da se ukrcamo na brod, devojka je prosla bez problema a meni su rekli da moram da pozovem crew office i da pitam sta dalje posto ne mogu da me prihvate sad.
Nakon mog poziva, rekli su mi da moram da se vratim u hotel i da cekam jer nemaju raspored za mene. Boze me sacuvaj. Jos dvojica su poslata sa mnom. Po povratku u hotel poslao mail agenciji, shipboardpersonneloncall@carnival.com, jos uvek bez odgovora, zvao opet onaj broj, obrazlozio problem, rekla je da je upisala moj zahtev da da upadnem na isti brod gde je i devojka..
Pomagajte ako ima ista sto se jos moze uraditi. Nista od ovoga me ne bi taklo da devojka i ja nismo krenuli zajedno. Da smo znali da cemo otici svako na svoju stranu ne bi ni zapocinjali ovo.
Mislim da ne moram da pomenem ovo, ali ajde, i devojka i ja imamo ugovor na kome jasno pise i ime broda i datum ukrcaja i naravno sve nam je isto.

Offline Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
Re: Opet problem
« Reply #1 on: 30/November/2015 »
U kojim ste departmentima? Jesu li neki koncesionari u pitanju? Kazino možda?

Raspored treba da se proveri u hotelu, tamo su ažurni spiskovi. Jeste li juče bili na spisku za isti brod?

A što se ugovora tiče, on se tek na brodu dobija i potpisuje. Ako misliš na LoE - on služi samo za dobijanje vize, ne garantuje ni brod ni datum.

Inače, prva stvar koju oboje treba da uradite je da se linkujete kao couple, svako neka ode u MSA office i zatraži linkovanje.
Posle toga se zatraži vessel transfer, nije teško dobiti ga, mada to dosta zavisi od departmenta.

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Opet problem
« Reply #2 on: 30/November/2015 »
Smiri zivce drug, dogadja se, prevelika je to kompanija da bi bas sve bilo tio top.
Ako budete morali na zasebne brodove, nije kraj svijeta, spojice vas kad se ukaze prilika tj kad se dogodi "operational needs have shifted"  :giggle:
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
Re: Opet problem
« Reply #3 on: 30/November/2015 »
E, ako ostaješ u hotelu, to je dobar znak - jer samo Pride plovi do Baltimora. Onda ćeš sačekati sledeći embarkation i ukrcati se.

Offline maredelboy

  • Registered
  • *
  • Posts: 153
    • View Profile
Re: Opet problem
« Reply #4 on: 30/November/2015 »
Isti department, ista pozicija - Ass. Waiter, Ass. Waitress. Bas kako bismo bili zajedno na istom brodu. Na spisku smo oboje bili. Ok hvala vam, ovo su vrlo znacajne informacije. Makar znao da ce se to dogoditi pre ili kasnije. To nam je bitno.
Problem u svemu ovome je sto smo i ona i ja mogli na mnogo vece pozicije da odemo, ali kako bismo otisli zajedno prihvatili smo ove pozicije. Ovako, ako nas rastave a mi na ovim pozicijama, onda je to bas uzas. Ali dobro, sad mi je malo lakse kada sam procitao ovo sto ste napisali.

P.s. Ostajem za sada. Ne zna se sta dalje. Cekam dalje instrukcije. Znam samo da sam tu sigurno do sutra. Za posle ne znam. Isto znam da Pride dolazi ovde tek za 7 dana, a tesko da ce pustiti da se ja izlezavam ovde 9 dana ukupno.

Offline IVAN DIREKTOR

  • Registered
  • *
  • Posts: 188
    • View Profile
Re: Opet problem
« Reply #5 on: 30/November/2015 »
Е ти се баш намучи.
Немој да ми плачеш на кућноме прагу, врата ће да ми у'вате влагу!  :yahoo:

Offline Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
Re: Opet problem
« Reply #6 on: 30/November/2015 »
Ah, pa to je poznata stvar da waiteri i waitressice nikad ne mogu da računaju na koji brod idu, kod njih uvek ima promena do poslednjeg dana.
I takođe je poznata stvar da mnogi u hotelu provode dane, pa ni nedelju dana nije neobično, dok čekaju svoj raspored.

Dakle, ništa se vanredno nije desilo i nije nemoguće da ćeš tu ostati nedelju dana. ::yes::

EDIT:
Na koji god drugi brod da te ukrcaju, morao bi opet da letiš i da verovatno opet prespavaš u hotelu, tako da to kompaniji i nije neka ušteda u odnosu na to da nedelju dana kuliraš u trenutnom hotelu.

Offline maredelboy

  • Registered
  • *
  • Posts: 153
    • View Profile
Re: Opet problem
« Reply #7 on: 30/November/2015 »
To nisam znao. Mislio sam da ako smo vec ta pozicija da nece biti uopste problema oko bilo kakvog ukrcaja. Jel onda bolje bilo da smo bili npr u kazinu?
Daj Boze, da bude tako.  A I sam sam razmisljao u tom pravcu avion, pa opet hotel.. Tesko da bi im se to vise isplatilo.
By the way, odgovorili su mi sa one adrese, rekli su da su prosledili ekipi koja pravi raspored I dali su mi neki broj da nazovem sutra ujutru da vidim da li su vec napravili raspored za mene.
Takodje mi se javio i Sinisa iz EP, trazio mi id od oboje i verujem da i on tu moze dosta pomoci.

Offline Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
Re: Opet problem
« Reply #8 on: 30/November/2015 »
Biće sve OK. :uzdravlje:

Offline maredelboy

  • Registered
  • *
  • Posts: 153
    • View Profile
Re: Opet problem
« Reply #9 on: 30/November/2015 »
Hvala prince, ziveo  :uzdravlje: