Author Topic: Preview ugovora. Monthly Total Guaranteed Pay veoma mali?!  (Read 2148 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Djono

  • Registered
  • *
  • Posts: 17
    • View Profile
Pozdrav svima.

Danas sam dobio mejl od royal-a da mogu na crew portalu da pogledam kako izgleda ugovor koji cu naravno potpisati kada budem bio na brodu.
Za oko mi je zapalo ovo Monthly Total Guaranteed Pay including Guaranteed Overtime: 300.00
To je jedina cifra koja se pominje u ugovoru pa mi je malo nejasno zasto ne pise puna plata i slicne informacije. Inace ona bi trebalo da bude za poziciju na kojoj radim oko 1500 dolara.
Hvala.

Offline cydonie

  • Registered
  • *
  • Posts: 32
    • View Profile
Evo ja sam isto danas dobio taj ugovor ali meni piše : Monthly Total Guaranteed Pay including Guaranteed Overtime: 2,200.00 ... Na koji brod ideš ako se može znati ?

Offline Djono

  • Registered
  • *
  • Posts: 17
    • View Profile
Mariner of the seas

Offline Sale Mostar

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 74
    • View Profile
Pozdrav svima.

Danas sam dobio mejl od royal-a da mogu na crew portalu da pogledam kako izgleda ugovor koji cu naravno potpisati kada budem bio na brodu.
Za oko mi je zapalo ovo Monthly Total Guaranteed Pay including Guaranteed Overtime: 300.00
To je jedina cifra koja se pominje u ugovoru pa mi je malo nejasno zasto ne pise puna plata i slicne informacije. Inace ona bi trebalo da bude za poziciju na kojoj radim oko 1500 dolara.
Hvala.
A da napises mozda o kojoj se poziciji radi?
Po ovom sto si ovde napisao pretpostavljam da si ti tipping position,to znaci da nemas fixnu platu,nego ti gosti placaju preko gratuity-a.Guaranteed pay ti znaci da ces sigurno toliko dobiti,to ti se moze desiti jedino u slucaju da ti svi gosti citav mjesec povlace novac i ne plate gratuity,sto ti se nece desiti.

Offline udav007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 426
    • View Profile
Guaranteed pay ti znaci da ces sigurno toliko dobiti,to ti se moze desiti jedino u slucaju da ti svi gosti citav mjesec povlace novac i ne plate gratuity,sto ti se nece desiti.

Na Disneyu se ta cifra odnosi i na medical, tj. u slucaju da se razbolis kompanija ti placa toliko do kraja ugovora, tj. ista je cifra toga guaranteed paya i place dok si bolestan, tj na medicalu. Isto tako za vrijeme dry docka , ista cifra!

U rest dpt na Disneyu je to $311 tjedno.

Ne shvacam nesto, a to je da je ( koliko se sjecam ) 2011.g. minimalna placa koja je ispregovarana izmedu te neke svjetske organizacije za zastitu prava pomoraca i kompanija, barem sto se rest dpt tice, bila $990 dolara, tako je meni pisalo u ugovoru koji sam tada potpisao sa Oceanijom za poziciju sommeliera. Uglavnom na forumumtu i tamo cujem ( tj. procitam ) da tu i tamo neki radnici prime $640  ili $900 mjesecno :s, a evo vidimo i da Royal garantira $300 mjesecno,  :facepalm:Mozda je Apolo potpisnica te konvncije isl, a neke kompanije nisu, neznam, ali se dobro sjecam da je tako pisalo u ugovoru , cudno.

Offline Sale Mostar

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 74
    • View Profile
Na Disneyu se ta cifra odnosi i na medical, tj. u slucaju da se razbolis kompanija ti placa toliko do kraja ugovora, tj. ista je cifra toga guaranteed paya i place dok si bolestan, tj na medicalu. Isto tako za vrijeme dry docka , ista cifra!

U rest dpt na Disneyu je to $311 tjedno.

Ne shvacam nesto, a to je da je ( koliko se sjecam ) 2011.g. minimalna placa koja je ispregovarana izmedu te neke svjetske organizacije za zastitu prava pomoraca i kompanija, barem sto se rest dpt tice, bila $990 dolara, tako je meni pisalo u ugovoru koji sam tada potpisao sa Oceanijom za poziciju sommeliera. Uglavnom na forumumtu i tamo cujem ( tj. procitam ) da tu i tamo neki radnici prime $640  ili $900 mjesecno :s. Mozda je Apolo potpisnica te konvncije isl, a neke kompanije nisu, neznam, ali se dobro sjecam da je tako pisalo u ugovoru , cudno.
Na Celebrityu je isto tako bilo oko 850 meni se cini.Na bolovanju kad sam bio dobivao sam tu cifru.

Offline Djono

  • Registered
  • *
  • Posts: 17
    • View Profile
Nije tiping pozicijia. Technical stage staff pozicija a platu sam vec naveo u prvom postu.