Author Topic: Ako krivi?no osu?ena, da li to može biti prepreka za zaposlenje na brodu?  (Read 6719 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Njamb

  • Registered
  • *
  • Posts: 6
    • View Profile
Ovako, sestra pokushava da nadje posao na brodu, ima neki zakazan intervju, nemam pojma detalje...

Trenutno se vodi krivichni postupak protiv nje za uchestvovanje u tuchi, ako je kojim sluchajem osude krivom, da li to mozhe biti prepreka za zaposljenje na brodu???

Izvinjavam se ako je ovo vecj negde pitano...

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Krivichno osudjivan
« Reply #1 on: 16/February/2009 »
Ovako, sestra pokushava da nadje posao na brodu, ima neki zakazan intervju, nemam pojma detalje...

Trenutno se vodi krivichni postupak protiv nje za uchestvovanje u tuchi, ako je kojim sluchajem osude krivom, da li to mozhe biti prepreka za zaposljenje na brodu???

Izvinjavam se ako je ovo vecj negde pitano...

Neka vadi potvrdu dok jos nije izrecena presuda.
Dokument koji ce trebati zove se Potvrda o nekaznjavanju.
Cruise Lines ne brinu brigu oko toga, nego je to posao agencija.
Mozda neke agencije cak i ne traze tu potvrdu.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Njamb

  • Registered
  • *
  • Posts: 6
    • View Profile
Re: Krivichno osudjivan
« Reply #2 on: 16/February/2009 »
Ok, to je i mislila da uradi, nego pitam ovako, da li taj prekrshaj zbog tuche mozhe da bude prepreka? Pre da agencije to trazhe da bi proverile da li je osoba pochinila neke "tezhe" prekrshaje... Ili nije tako?

Offline mlw

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 206
  • I am what I am.
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: CMV, Ex MSC, Ex Princess
  • Recruitment Agency: Internet, Safe Cruise
  • Job Title: Shop Seller
Re: Krivichno osudjivan
« Reply #3 on: 29/January/2013 »
Tako nekako. Dakle, neka vadi sto pre, za svaki slucaj, i neka odnese u neku agenciju/agencije sa ostalom dokumentacijom sto pre, da ne bude posle da kazu da je mator dokument.

Offline mali remorker

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 498
  • Nemoj da me pratis i ja sam zalutao!
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Grand Circle Cruise Line
  • Job Title: Hotel Manager
Re: Krivichno osudjivan
« Reply #4 on: 29/January/2013 »
Ako je kandidat osudjen kompaniju ne zanima da li je to bilo zbog tuce (u njenom slucaju) ili zbog kradje ili zbog pucnjave ili zbog bilo cega drugog. Jednostavno, potvrda kaze da je osudjivan/a i tu se prica zavrsava. Dakle, sutra ranom zorom u muriju i neka vadi taj papir sa sve PECATOM :) :D
Da bi bio mudar i star, moras biti mlad i glup.

Offline Moonlight

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 96
    • View Profile
Re: Krivichno osudjivan
« Reply #5 on: 29/January/2013 »
Ljudi kasnite 4 godine sa odgovorima  ""]]
"Ime nije ništa; ono što nazivamo ružom, slatko bi mirisalo i s drugim imenom ... "

Offline baky022

  • Registered
  • *
  • Posts: 163
    • View Profile
Poz
« Reply #6 on: 29/January/2013 »
Nema veze,evo tema isplivala,a bas to i mene zanima.. Znas koliko ljudi ima koji su krivicno gonjeni,a pritom nisu krimosi, fajteri, lopovi itd. Primer mog druga koji je KRIVICNO osudjen jer je 6 meseci kasnio sa alimentacijom za svoje dete..nije imao posao, zakacila zima, nije mogao da placa..ma nije ogrev mogao da kupi. A sada ne moze da nadje kvalitetniji posao jer je krivicno gonjen..

Offline natal

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 877
    • View Profile
Re: Krivichno osudjivan
« Reply #7 on: 29/January/2013 »
To se sve da rijesiti u ministarstvu ili u MUP. Dvije potvrde imaju, jedna koju nitko ne vadi je o kaznjavanju i druga koju svako vadi jer ta je laksa je da se protiv vas ne vodi nikakav postupak u mupu sto znaci ako je neko osudjen ode izvadi u mupu da se protiv njega ne vodi postupak nikakav i dobis poso i nitko to nezna nist.
Cak se moze trazit za kazneno djelo nakon par godina da se brise, to je zajamceno po ustavu.

Policija ima evidenciju o svemu u vezi gradjana(u mom slucaju vozio bez kacige 2010 i dobio kaznu koju sam platio), znaci glupost al oni to imaju. al ta evidencija je samo za policiju i nema veze za posao.