Author Topic: Rijecni brodovi - opcenito  (Read 400948 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline ledeni6

  • River Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 471
    • View Profile
Re: Rije?ni brodovi - op?enito
« Reply #435 on: 25/October/2010 »
Početak sezone je u martu,samo dva broda kreću u februaru,znači ak te prime krećeš vjerovatno oko 15 marta
Kompanija ti na kraju ugovora isplati 450€putnih troškova,njih ne zanima koliko ti platiš avion ili vlak,ta dva-3 puta bi se trebao ugurati u tu cifru,ak ne ostatak snosiš sam,eto ja se ovu sezonu potrošio na putovanje 350€,jer sam samo 2 puta išao doma,zavisno od plana odmora možeš se s njima dogovoriti da ostaneš 3mj.pa da te puste na 21 dan doma,tak uštediš na putovanju,a i duže si doma
ovo kako to ulazi u ugovor ne kužim što pitaš pa pojasni!
Potrudi se da dobiješ što želiš ili češ morati zavoljeti to što dobiješ/b]

Offline Jasa

  • Registered
  • *
  • Posts: 22
    • View Profile
Re: Rije?ni brodovi - op?enito
« Reply #436 on: 25/October/2010 »
Jel se odbijaju kao radni dani u ugovoru ili se nadoknadjuju...

Offline ledeni6

  • River Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 471
    • View Profile
Re: Rije?ni brodovi - op?enito
« Reply #437 on: 25/October/2010 »
I dalje ne kužim al eto objasnit ču ovo,sezona ovisno o brodu traje od marta pa do kraja novembra a neki brodovi kao moj sada do kraja decembra točnije do 31.12. za svaki odrađeni mj.dobiješ 6.4 dana slodonih,ne uključujuči nedjelje i švicarske praznike,što znači svaka dva mj.imaš pravo na 14 dana odmora i to ti ide u ugovor,na svakoj platnoj listi dobiješ koliko točno dana imaš slobodnih,i koliko si ih iskoristio.
Potrudi se da dobiješ što želiš ili češ morati zavoljeti to što dobiješ/b]

Offline DraganHDI

  • Registered
  • *
  • Posts: 19
    • View Profile
Re: Rije?ni brodovi - op?enito
« Reply #438 on: 25/October/2010 »
Ledeni cuo sam da placaju dodatno za odvojenost od porodice ( za one koji imaju decu ) . Pozdrav !

Offline ledeni6

  • River Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 471
    • View Profile
Re: Rije?ni brodovi - op?enito
« Reply #439 on: 25/October/2010 »
Ne,nije istina,naveo sam što plaćaju a to je:
Tvoja plaća navedena u ugovoru sa svim davanjima,znači porez zdravstveno i mirovinsko u Švicarskoj
Putne troškove u iznosu od 450€ po jednoj sezoni
Godišnji odmor tj.tvoju plaću
Putne troškove ako te šaltaju s broda na brod
Transfer tvoje plaće na željenu banku
I to je to!
Potrudi se da dobiješ što želiš ili češ morati zavoljeti to što dobiješ/b]

Offline RAS KASS

  • Registered
  • *
  • Posts: 191
    • View Profile
Re: Rije?ni brodovi - op?enito
« Reply #440 on: 25/October/2010 »
Ni meni sad bas nije najjasnije.Koliko ukupno imas slobodnih dana za jednu sezonu,42 ili 46,tj 6 ili 8 nedelja?

Koliko sam razumeo slobodni dani su ti normalno placeni,a pretpostavljam da ne dobijas tip kad si odsutan?

I ako ne iskoristis sve slobodne dane,da li ti to bude dodatno nadoknadjeno?

Offline ledeni6

  • River Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 471
    • View Profile
Re: Rije?ni brodovi - op?enito
« Reply #441 on: 25/October/2010 »
radiš recimo od marta do novemra to je 9mj.(doduše kreneš od negdje 15 marta ali recimo da kreneš od aprila)to bi bilo nekih 51 dana plus za ovih 15 dana u martu dobiješ još nekih 3 dana što bi značilo da u sezoni koja traje od 15.03 do kraja 11.mj bi imao 54 slobodna dana,na prvom holidaju iskoristiš 12 dana što bi značilo 14 dana si doma jer tu ne brojiš nedjelje!ostaje ti još 42 dana,na drugom holidayu dobiješ recimo 24 dana i ostane ti još 18 dana,ak zbog rasporeda ne stigneš otići doma,ili možda ne želiš oni ti to u potpunosti plate!
Potrudi se da dobiješ što želiš ili češ morati zavoljeti to što dobiješ/b]

Offline DraganHDI

  • Registered
  • *
  • Posts: 19
    • View Profile
Re: Rije?ni brodovi - op?enito
« Reply #442 on: 25/October/2010 »
Hvala Ledeni ! Mozda se setim jos nekog pitanja , nadam se da nisam dosadan !

Offline RAS KASS

  • Registered
  • *
  • Posts: 191
    • View Profile
Re: Rije?ni brodovi - op?enito
« Reply #443 on: 25/October/2010 »
Na primer uzmem mesec dana odmora,jel mi taj mesec normalno placen ili nesto smanjeno posto sam na odmoru?Pretpostavljam da taj tip koji se deli ne dobijas jer nisi na brodu.

U principu za 8 meseci,ti si 6 meseci na brodu a 2 odmaras.Jbg to izgleda bas povoljno.Samo ako da bog da se ukrcam. :uzdravlje:

Offline ledeni6

  • River Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 471
    • View Profile
Re: Rije?ni brodovi - op?enito
« Reply #444 on: 25/October/2010 »
Ti dobiješ svoju plaću koja ti stoji u ugovoru,punu!!!!!Tip ne dobiješ jer ni ne djeliš kad ga nisi ni zaslužio
Pa recimo da je od 8 si dva doma,mada ima puno ljudi koji nežele godišnji već traže da im plate to,ovisno o poziciji i tvom psihičkom stanju nije ni to loše jer ti plate nešto više od plaće ali po meni je to ubijanje,sad kako tko odlući!
Potrudi se da dobiješ što želiš ili češ morati zavoljeti to što dobiješ/b]

Offline DraganHDI

  • Registered
  • *
  • Posts: 19
    • View Profile
Re: Rije?ni brodovi - op?enito
« Reply #445 on: 25/October/2010 »
Ledeni sad sam gledao sajt "Riverside" koji si mi preporucio i na njemu su napisali za godine od 21 do 30 ( ja imam 37 kao sto sam ti rekao ) mislis da sto se tice godina nece biti problem ! Znam da sam mozda malo dosadan , izvini , ali da budem siguran sto se godina tice ! I kazi mi sto se godina tice za koje radno mesto bi bilo najbolje da konkurisem !

Offline ledeni6

  • River Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 471
    • View Profile
Re: Rije?ni brodovi - op?enito
« Reply #446 on: 25/October/2010 »
Care ja kad sam konkurirao imao 31,nit me tko pitao za godine nit im je to važno!
Nazovi damira i pitaj ga,on če ti reči,kaži mu da baš hoćeš ići i otiči češ!Zvat če te na taj interw.a sad je do tebe i do njih dal češ im se svidjeti il ne
Poziciju ti neču preporućiti,osobito svoju,o tome smo već pričali,al nju češ najlakše dobiti,to ili vešeraj!!
Potrudi se da dobiješ što želiš ili češ morati zavoljeti to što dobiješ/b]

Offline DraganHDI

  • Registered
  • *
  • Posts: 19
    • View Profile
Re: Rije?ni brodovi - op?enito
« Reply #447 on: 25/October/2010 »
Hvala puno , Damira trazim preko onog broja telefona koji je na sajtu " Riverside " !

Offline RAS KASS

  • Registered
  • *
  • Posts: 191
    • View Profile
Re: Rije?ni brodovi - op?enito
« Reply #448 on: 25/October/2010 »
A koliko procentualno njih prodje intervju?Vidim da na prekookeancu vecina dobije posao,ali meni je prioritet zarada,a skoro duplo vise mogu da zaradim na recnim nego na prekookeancima.

Offline ledeni6

  • River Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 471
    • View Profile
Re: Rije?ni brodovi - op?enito
« Reply #449 on: 25/October/2010 »
Prošle godine od nas oko 130 prošlo nas 35,mali postotak ali vrijedi pokušati!
Potrudi se da dobiješ što želiš ili češ morati zavoljeti to što dobiješ/b]