Author Topic: Da li možeš na osnovu access card-a podizati novac kada si u Bosni?  (Read 5883 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline ivaninho

  • Registered
  • *
  • Posts: 170
    • View Profile
Pozdrav ljudi,

Da li ovaj sistem fungcionira i za BiH,tj. da li mozes na osnovu access card-a podizati novac kada si u Bosni ???

Offline Jack Sparrow

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 552
    • View Profile
Ne moze.

Moze se podizati novac na bankomatima u Hrvatskoj.

Najblizi bankomat je u Okucanima, od PBZ banke.

Offline Boki83

  • Registered
  • *
  • Posts: 86
    • View Profile
Ciao!
Sa Carnivalovom JP Morgan osnovnom i access karticom možeš da podigneš novac u Hypo banci. Ja sam probao 5-6 drugih, ali ne prepoznaje karticu.
Lično mislim da se ne isplati, provizija nije mala.

Offline legionnaire007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1350
    • View Profile
Ciao!
Sa Carnivalovom JP Morgan osnovnom i access karticom možeš da podigneš novac u Hypo banci. Ja sam probao 5-6 drugih, ali ne prepoznaje karticu.
Lično mislim da se ne isplati, provizija nije mala.


Znaš li kolika je provizija?
Once a sailor, always a sailor.

Offline Boki83

  • Registered
  • *
  • Posts: 86
    • View Profile
Znaš li kolika je provizija?
Čini mi se da mi je skinuo oko 10$ na 300 podignutih.

Offline VelaVrata

  • Registered
  • *
  • Posts: 13
    • View Profile
3 % plus cca 1.5 usd za uslugu
na bankomatima, tj. kod podizanje gotovine, je obicno tecaj losiji, npr, umjesto 5.8 bude 5.5
placati se moze na svim mjestima ( neznam za BiH ) gdje primaju kartice i tada razliku u tecaju placa trgovina, naknada prikazana na bankarskoj listi je cca 1.5 usd

primjer kupovine kad je na blagajni uredjaj Hypobanke:
za 214.80 kn naplaceno je 36.32 USD
ispada tecaj 5.914 bez prov, sa prov, koja je prikazana na listi, 1.09 usd ispada tecaj 5.74

da sam isti iznos podignula s bankomata ispalo bi 39 usd minimalno

Offline legionnaire007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1350
    • View Profile
Previše, dakle više se isplatiti nositi cash... Hvala  :uzdravlje:
Once a sailor, always a sailor.

Offline VelaVrata

  • Registered
  • *
  • Posts: 13
    • View Profile
svaka transakcija, osim one kad Carnival uplacuje na racun, kosta
racun moze biti i u hr banci

 :uzdravlje:

Offline legionnaire007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1350
    • View Profile
svaka transakcija, osim one kad Carnival uplacuje na racun, kosta
racun moze biti i u hr banci

 :uzdravlje:

Znači, Carnival može i ŽELI uplaćivati plaću na račun u HR? E ta informacija mi je nedostajala, hvala ti  :uzdravlje:
Once a sailor, always a sailor.

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Znači, Carnival može i ŽELI uplaćivati plaću na račun u HR? E ta informacija mi je nedostajala, hvala ti  :uzdravlje:

Nemaju oni želja, uplatit će ti novac na koju god karticu odabereš.
Nešto o čemu vrijedi razmisliti je uvedeni OIB (Osobni Identifikacijski Broj), koji ima (ili pretendira da ima) ulogu američkog SSN-a (Social Security Number).
U US ti porezna služba lako uđe u trag svim neoporezovanim iznosima koji su ti legli na račun, a ne vidim zašto u Hr ne bi bilo isto.
Jasno, ako plaćaš porez na zaradu na brodu, super, svejedno ti je, ali ako ne plaćaš ...  :pp:
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline legionnaire007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1350
    • View Profile
Nemaju oni želja, uplatit će ti novac na koju god karticu odabereš.
Nešto o čemu vrijedi razmisliti je uvedeni OIB (Osobni Identifikacijski Broj), koji ima (ili pretendira da ima) ulogu američkog SSN-a (Social Security Number).
U US ti porezna služba lako uđe u trag svim neoporezovanim iznosima koji su ti legli na račun, a ne vidim zašto u Hr ne bi bilo isto.
Jasno, ako plaćaš porez na zaradu na brodu, super, svejedno ti je, ali ako ne plaćaš ...  :pp:

Hmm I get your point, hvala Šefe :) Nego, ne znam koji bi bio najbolji izbor - otvara li kompanija račun na tvoje ime? Ili da sam otvorim račun u, recimo, Bank Of America?
Once a sailor, always a sailor.

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Hmm I get your point, hvala Šefe :) Nego, ne znam koji bi bio najbolji izbor - otvara li kompanija račun na tvoje ime? Ili da sam otvorim račun u, recimo, Bank Of America?

Ja sam sa BOA karticom kupovao stvari i dizao lovu sa bankomata u svakom selu sa 2 bandere kod nas, tako da ... pravac BOA.
Nekakva provizija ima, ali ništa što bi trebalo opterećivati onoga tko radi na kruzeru. Kad imaš love - imaš, kad nemaš - nemaš.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline legionnaire007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1350
    • View Profile
Ja sam sa BOA karticom kupovao stvari i dizao lovu sa bankomata u svakom selu sa 2 bandere kod nas, tako da ... pravac BOA.
Nekakva provizija ima, ali ništa što bi trebalo opterećivati onoga tko radi na kruzeru. Kad imaš love - imaš, kad nemaš - nemaš.

Hihihi to je u redu :) Oduvijek mi se to činilo najboljom opcijom - a ti si potvrdio tako da bi trebalo biti u redu  :uzdravlje: sviđaju mi se njihove opcije, načini na koje NE naplaćuju account maintance... primjerice za free ebanking moraš uvijek koristiti self-service umjesto tellera za uplate/isplate i koristiti samo paperless statement... sjećaš li se koju si vrstu accounta imao...?
Once a sailor, always a sailor.

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
evo imam ju pred sobom, poslali mi novu kada je stara istekla, iako više nisam bio na brodu ... to je debit card
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline legionnaire007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1350
    • View Profile
evo imam ju pred sobom, poslali mi novu kada je stara istekla, iako više nisam bio na brodu ... to je debit card

pretpostavljam da onda koristis ebanking, bas gledam vrste accounta i to mi se cini kao najbolji izbor... istraziti cu svakako kad budem u USA, hvala ti još jednom na info  :uzdravlje:
Once a sailor, always a sailor.