Author Topic: Celebrity Century..Mart-septembar 2014..Isplati li se ici???Veterani thn na odgv  (Read 6481 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline laki8

  • Registered
  • *
  • Posts: 49
    • View Profile
http://ships.cruisett.com/schedule/Celebrity_Cruises/Celebrity_Century/March_2014/
http://www.celebritycruises.com/explore/ships/detail.do?shipCode=CN#sailings/explore/ships/sailings.do%3Fpagename=ship_CN&shipCode=CN

Pozdrav ekipa...Ima li ko da je radio na Century slucajno u Baru kao Bar waiter...Vecina vremena ce biti kruzevi 12 dana (maj,jun,jul,avgust) Post Cruise Canadian Rockies Cruisetour ((((From-Vancouver, British Columbia, Sailing to:Inside Passage (Cruising): Icy Strait Point, Alaska: Hubbard Glacier (Cruising): Juneau, Alaska: Ketchikan, Alaska: Inside Passage (Cruising): Vancouver, British Columbia)))) Vancouver, British Columbia; Jasper, Alberta; Lake Louise, Alberta; Banff, Alberta; Calgary, Alberta

Pitanje je ima li hlje*a :plovim: odnosno para na ovom rasporedu posto je za bar waitere koliko posla imas toliko i zaradis...E sad takodje ovo je najstariji brod kod Celebrity-ja pa i to je valjda negativna strana predpostvaljam i za zaradu a za Crew sobe, hranu itd?????Je li tacno da je za pocetnike 4 people in one crew room na ovom brodu???
A sto je jos gora varijanta ako se budem vracao tipa tamo u oktobru, novembru(tipa da produzim na osam meseci pa se vracam tada), veseli brod ce biti u Australiji..Pa da ga jeeeee...mmm treba raditi taj ugovor samo za da bi se kupila karta u martu za Miami i tamo npr novembar za kupiti kartu za Australiju...Pa kakva je logika u svoj prici.....Ima li nacina da se prebacim na normalan brod(Solctice clasu npr) posle odradjenog prvog ugovora, negde blize balkanu ili kesirati za Australiju kartu za rad drugog ugovora..

Zahvaljujem veteranima na vrlo korisnim informacijama unapred...

Offline laki8

  • Registered
  • *
  • Posts: 49
    • View Profile
Pozdrav,
Je li moguce da niko nije radio ove kruzeve kao sto sam nabrojao gore, zapadnu obalu Amerike-Kanade i gore prema Aljaskoj, British Columbia itd...
Ajde ako ima neko od veterana da je radio zahvaljujem mu se unapred da prenese misljenje kakvi su kruzevi,gosti i ima li love...Da bi mogao imati barem neku predstavu sta me ceka, isplati li se kesirati troskove...Velika je stvar znati okvirno barem ima li mogucnost da se zaradi nesto jer svi mi smo u minusu kad se iskesiraju troskovi odlaska(karta,lekarski,agencija....itd)...Pa zahvaljujem na izdvojenom vremenu reply :plovim: :waiting: :waiting: :uzdravlje:

Offline Marko85

  • Registered
  • *
  • Posts: 38
    • View Profile
ja mogu da ti prenesem iskustva ljudi koje ja znam i koji su radili Aljasku,svi su bili prezadovoljni sto se tice baksisa i kazu da su tamo najvise zaradili,tako da verovatno neces da imas ispod 2000$

Offline laki8

  • Registered
  • *
  • Posts: 49
    • View Profile
ja mogu da ti prenesem iskustva ljudi koje ja znam i koji su radili Aljasku,svi su bili prezadovoljni sto se tice baksisa i kazu da su tamo najvise zaradili,tako da verovatno neces da imas ispod 2000$

To je skroz OK ako je tako...Valjda ce prozboriti neko ko je iz prve ruke bio tamo pa da vidimo je li to i za Bar department tako...A i da li igra ulogu ovaj Century kao najstariji brod Celebrity-ja...Pazi za Karibe se zna sad kad im krece sezona ljeta da ide mladja ekipa i cuganje varijanta po barovima, a tamo za Aljasku ako su matorci nema nista od te love sto spominjes...PS..ovo sve pricam bez iskustva pa zato i pitam

Offline Marko85

  • Registered
  • *
  • Posts: 38
    • View Profile
znas kako,na pocetku ces sigurno imati manje,dok ne naucis sve cake,sta i kako...posle sve zavisi od tebe,neki bar waiteri zarade 1500 a neki 3000 na istom brodu,ako si dobar prodavac imaces vise...a sto se tice tipsa,mislim da ces od tih matoraca vise da dobijes nego od mladih  :)

Offline laki8

  • Registered
  • *
  • Posts: 49
    • View Profile
http://www.inozemstvo-posao.com/smf_1-1-2_install/index.php?topic=241.msg9173#msg9173

1.Od mjesta gdje brod plovi (to ti odredjuje kakvi ce ti gosti biti,hoce li piti ili nece,jer npr.Aljaska-sve su skoro starci i ne piju...)

Ima li neko od veterana da prokomentarisemo ovo...pozdrav

Offline Argonaut

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 371
  • Sa svakim djeli sve,tugu ?uvaj za sebe.
    • View Profile
I mene čudi taj post gde je neko rekao da se na Aljasci ubija kinta. :pop1:
Ovako,činjenica je što kraći kruz,to bolje.Na Princessu su bili kruzevi zapadne obale od 3 dana i to je bilo neverovatan posao a i odlična kinta.
Normalni kruzevi su od 7,12 i 14 dana.Impliciram da je 7 dana najbolji kruz ali opet ima razlike,naprimer Bar steward koji radi na open decku u kruzu od 7 dana po Karibima može vrlo lako zaraditi preko 600$ dok na kruzu od 7dana na Aljasci na istom mestu ne može zaraditi čitavih 60$.
Zarada Bar Stewarda nije fiksna,i zavisi od milion faktora:
1.Gde radiš
2.Da li su ti kolege krokodili ili ne
3.Ruta putovanja
3.Kakav  je Supervizor
5.Kakav je Bar Mngr
6.Kakve su tvoje sposobnosti
7.Kakvi su gosti.
8.Nema broja četiri
9.Koliko ima dece po kruzu
10.itd itd itd
Aljaska i Severna Evropa nisu dobri za Bar,taj period se koristi za odmaranje radnika,jer je pre toga bila dobra sezona po nekim sunčanijim mestima.
Pitanje je bilo ima li para na tim destinacijama,pa sudeći da kući surfuješ po netu a tamo je bar minimalna zagarantovana oko 700$ mesečno,odgovor je `Da`.

Dobiće te razglednicu iz Afričke zemlje Safari,zbogom žohari . . .

Offline laki8

  • Registered
  • *
  • Posts: 49
    • View Profile
Hvala na misljenju Argonaut i pozdrav

Offline MARIJA77

  • Registered
  • *
  • Posts: 38
    • View Profile
Meni je trenutno drug na tom brodu i jednom recju OCAJAN JE!

Poceo je u avgustu i do tada su radili Aljasku 7 dana kruzeve i tu je uzimao ok pare obzirom da je to kraj sezone sto se tiče Aljaske i Kanade.
Po njegovoj priči uzimao je od 1600-1900 dolara i onda mu sledi pakao.
Krecu 15 dana kruzevi Havaji pa Juzna Amerika.
Ne moze da se sastavi,konobari daju otkaze jer nece da rade na krntiju na kojoj ne mogu da uzmu ni 2000 dolara,on radi po 3 stanice,gosti povlace pare,zaplakao je od muke kada je za 15 dana zaradio 500 dolara jer gosti su cheap,povlace pare i ne ostavljaju tip.Brod je najstariji,planirano je i da se prodaje tako da ti je savet da trazis drugi brod ako mozes...Aljaska u sezoni je ok a sve ostalo lose..
Najlošiji kruzevi su oni koji traju duze od 7 dana i tu postoji veća verovatnoća da ce povuci pare i ostaviti manji tip.

I da ne zaboravim...bice vas 4 u kabini jer je manji brod.
Posle 2-3 nedelje vidi ko ti odgovara i promeni kabinu tj napravi sebi ekipu sa kojom bi ti bilo ok.
Moj drug je otisao i prvih 15 dana je bio u kabini sa indonezanima koji nisu hteli rec da progovore sa njim hahaha :facepalm:
Ako budes isao Aljasku bice ti ok jer tu ima para,traje 7 dana i pocetak je sezone a posle dok jos budes bio na brodu kod crew adm. oko 3 meseca trazi da ti daju Solstice class-u brodova za sledeci ugovor.(zahtev se popunjava)
Kao bar waiter ne znam da li znas da bas moras da se iscimas da zaradiš pare jer oni samo kupuju pakete od kojih ti nemaš mnogo zarade... :hehe:

Offline laki8

  • Registered
  • *
  • Posts: 49
    • View Profile
Hvala na misljenju i info MARIJA77..

Oko vecine stvari se slazem i oko dosta stvari sam upoznat ali posto je prvi ugovor nemam puno opcija da biram brod i ceka se dosta za bar department ako ne odes sto dobijes..
Znam da je jedini brod sa 4 u kabini oT sto je totalno bzv..
Cuo sam i za taj zahtev kod crew admina ali takodje imam info iz prvi ruke da vrlo malom procentu ljudi odobre taj zahtev za prebacivanje na drugi ship..

I takodje je veliko cimanje i smanjena mogucnost posto su ti paketi koji nisu bili nekada ali sta da se radi kad je tako i mi ga nemozemo promeniti..

Tak da uvek treba nesto naci pozitivno u svemu a to je dok se ukrcam u martu i udjem u posao i jos malo pocinje sezona Aljaska i kruzevi koji spominjes pa ce valjda i biti love :uzdravlje:

Offline Argonaut

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 371
  • Sa svakim djeli sve,tugu ?uvaj za sebe.
    • View Profile

Najlošiji kruzevi su oni koji traju duze od 7 dana i tu postoji veća verovatnoća da ce povuci pare i ostaviti manji tip.


Moj drug je otisao i prvih 15 dana je bio u kabini sa indonezanima koji nisu hteli rec da progovore sa njim hahaha :facepalm:
Ako budes isao Aljasku bice ti ok jer tu ima para,traje 7 dana i pocetak je sezone.
Kao bar waiter ne znam da li znas da bas moras da se iscimas da zaradiš pare jer oni samo kupuju pakete od kojih ti nemaš mnogo zarade... :hehe:
Ostavio sam najbolje momente,pa da krenemo . . .
1.Kruz od 7 dana najlošiji??? Kako,KAKO? Što kraći kruz to je bolje,jer na kraće kruzeve dolaze mlađi gosti da potroše $,onaj na kruzu od 14 dana se već 7-8 dan prebrojava i unapred zna već šta će i gde piti,upoznao je brod i uzima sve što je besplatno.To je retko lepa glupost što sam pročitao u zadnje vreme.
2.Ja sam upao drugi ugovor u kabinu sa 2 Indonežana,jedan sa Balija jedan sa Jafe,kabina je bila namenjena da bude četverosobna ali bilo je samo nas trojica,posle mesec dana dolazi Bar Menadzer i kaže mi našao sam ti kabinu za dvoje,Ja mu rekao da ne dolazi u obzir.To sve zavisi koliko je čovek druželjubiv,i zavisi od pojedinca do pojedinca.
3.Kao Bar Waiter on prodaje pakete jedan dan u kruzu i to nekoliko sati.Paketi su za bezalkoholna pića.Ne odnosi se na alkohol,a Bar Waiter zarađuje od alkohola i tkz. upselling metoda istog.
I da dodam da je Bar Waiter pozicija mnogo bolja od Assistent Waitera,baš zbog toga što radi sam za sebe,tj. može na pljugu ili improvizovanu pauzu uglavnom kad god želi,dok ljudi iz Restorana to je već druga priča,uvek u gužvi,rana ustajanja,. . . Ako je neko Waiter to je već druga priča,jer zna za šta radi pa na konto toga i trpi sra. . . koja mu se dešavaju,dok za pomoćnike se to ne može reći.
I da dodam opet za ove Indonežane,zbog toga sam i počeo sve ovo pisati.Pravo dobra raja,mnogo bolja i od Fikusa i Indijaca duplo.
Dobiće te razglednicu iz Afričke zemlje Safari,zbogom žohari . . .

Offline MARIJA77

  • Registered
  • *
  • Posts: 38
    • View Profile
Najlošiji su kruzevi koji "traju duze od 7 dana"..Ko je spomenuo da su kruzevi od 7 dana najlošiji?Ja sam i rekla da su DUZI kruzevi losiji...Uostalom ja sam mu i preporucila da ide kao bar waiter umesto ass waiter jer. Je bolje,ja sam imala divna iskustva sa Indonezanima a ovde sam samo prenela iskustvo nekoga ko je sada na tom brodu!I upucena sam vrlo dobro da im je ovo jedna od najlosijih sesona,a sto se tiče paketa oni su im vec predlozeni i pre puta i ukrcaja gostiju na brod i to je nova politika kompanije...

Offline laki8

  • Registered
  • *
  • Posts: 49
    • View Profile
3.Kao Bar Waiter on prodaje pakete jedan dan u kruzu i to nekoliko sati.Paketi su za bezalkoholna pića.Ne odnosi se na alkohol,a Bar Waiter zarađuje od alkohola i tkz. upselling metoda istog.
http://media.celebritycruises.com/celebrity/content/en_US/pdf/celebrity-cruises-beverage-packages-price-flyer.pdf
http://www.celebritycruises.com/planAndBook/tabLanding.do?pagename=onboard_beverage_packages

Argonaut ---gresis da se paketi ne odnose na alkohol npr.."Premium Package" For the ultimate in value and convenience, our premium package provides all the benefits of our Premium Non-Alcoholic Package. In addition, you can enjoy our entire selection of Beers as well as Spirits, Cocktails and Wines by the Glass up to $12 per serving.
Pa ti radi upselling kad veeelika vecina uzme pakete i pije ono sto je uplatila..A vecina kupi prije nego sto dodje kad bukira preko neta ili agencije tako da zna unapred sta moze piti..I tako je kompanija nasla da nas zaje*e za 15% pa ti tipa daju 20-50 centi po odonesenom picu...I recimo gost pije pivo koje kosta 5 dolara a ti dobijes na karticu 20 centi sto ispada 4%%%% oT oT :party: :uzdravlje:
A mali procenat recimo 10% koja nije kupila pakete e njih jedino mozes ganjati za upselling..Ako ima koristi od njih..A i ovi sto su uzeli pakete dosta njih popije 4-5 pica dnevno tako da i na kvantitet tj broj odnesenih puta je upitan..Zakljucak kompanija nasla nacin da budu produktivniji po stetu Bar waitera...
Ako ima neko da ima drugacije misljenje volio bih da cujem...
Pozdrav

Offline iggypop

  • Registered
  • *
  • Posts: 115
    • View Profile
@ laki8

Ako je to novo pravilo na štetu bar waitera na Celebrity, koliko se sada otprilike zarađuje na toj poziciji, a koliko ste uzimali ranije ?
"...jutro na obali
kao ti i ja
napusteni brodovi
plivaju lijeno
rastocene olupine
kao ti i ja..." - Branimir Johnny Štulić

Offline Argonaut

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 371
  • Sa svakim djeli sve,tugu ?uvaj za sebe.
    • View Profile
Na Princesu paket je isključivo za bezalkoholna pića,nema ni pomisli da se prave paketi sa alkoholom,sem vina u dining`u,mada je i to isključeno ako je kratak kruz.
Marija77 lapsus sorry .
Dobiće te razglednicu iz Afričke zemlje Safari,zbogom žohari . . .