Author Topic: NCL Restaurant Interview  (Read 4171 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Ogy

  • Registered
  • *
  • Posts: 5
    • View Profile
NCL Restaurant Interview
« on: 06/December/2012 »
Pozz svim forumasima, dosta sam listao i cini mi se da ima malo informacija za Ncl pa reko da prenesem svoje iskustvo, mozda nekom pomogne :yahoo: .
Celu proceduru sam pokrenuo preko Kouzona, intervju smo imali u Skopju 1. novembra.
Na intervju su dosle dve gospodje iz kompanije (Nina i Shantel) jako prijatne gospodje. P
osle krace prezentacije smo ulazili i niko se nije zadrzavao duze od 4-5 min.
Mene je pitala kakv je restoran u kome radim (mali, veliki...) koliko stolova sluzim, da li radim sam i koliko nas ima u smeni.
Posto je restoran pitala me da li sluzimo i pice ili samo hranu, takodje da li znam da koristim posluzavnik posto se kod njih na brodu koriste samo posluzavnici.
Takodje me pitala kada za sebe smatram da sam uspesan u poslu i da li znam da sluzim vino.
Za kraj me pitala zasto zelim da idem da radim kod njih. Ne bi bilo lose da pre intervjua naucite po nesto o kompaniji i da probate to da spomenete u toku intervjua posto sam provalio da se bas odusevila kad je videla da sam naucio neke sitnice vezane za kompaniju koje se uglavnom mogu naci cak i na sajtu kompanije.
Sve u svemu nepunih 5 minuta prijatnog opustenog razgovora kao da nije intervju i eto sad cekam da me pozovu sa informacijam o ukrcaju.
Nadam se da sam pomogao pa ako neko ima pitanje, izvolite  ;D

Offline mladen m

  • Registered
  • *
  • Posts: 1
    • View Profile
Re: Interview za restoran Ncl
« Reply #1 on: 17/January/2013 »
Pitanje Ogy,

ili ako ima netko ko je radio ili radi na NCL-u kao Ass waiter.

ako si proso razgovor koju lovu su ti ponudili, dali ti placaju kartu, ( ako da dali samo povratnu ili u oba smjera),
Dali znas koliko je osoba u sobi namjenjen Crew (2 kao na Carnevalu jer sam negdje naletio da ih je petero u sobi).

Ja sam radio na Carnevalu dobio promociju za Ass.Team Waiter pa me sad interesira dal mi se isplati zamjeniti kompaniju.
Zadnja placa CPG 600$ (to je za dva tjedna + 100 do 200$ tipa) mjesecno cca1600$.
Pa bih molio dali netko ima isto takve KONKRETNE podatke iz drugih kompanija no;;;
jer obicno svi samo naklapaju.

Offline Ogy

  • Registered
  • *
  • Posts: 5
    • View Profile
Re: Interview za restoran Ncl
« Reply #2 on: 20/January/2013 »
Meni na razgovoru nisu spominjali nista o lovi ali su mi u agenciji rekli da je pocetna plata oko 750 dolara za restoran steward poziciju( posle nje idu assistent waiter i waiter).
Takodje karta je placena i jos neki troskovi (kako sam cuo najjeftinija kompanija za odlazak, negde oko 400 evra) a sto se tice kreveta rekli su mi da su sobe uglavnom sestokrevetne

Offline buliqu

  • Registered
  • *
  • Posts: 42
    • View Profile
Re: Interview za restoran Ncl
« Reply #3 on: 27/January/2013 »
Pozz mladen m
Odmah da ti kažem, ne isplati ti se dolaziti na NCL jer kao asst waiter nećeš nikada dobiti tu lovu, barem na ovdje u Evropi. US je drugačija, tamo ide otprilike toliko ili malo više, ali ovdje nikako. Plaća za RS je 780, a asst waiter ima basic od 1056 + bar gratuity, izađe negdje oko 1200-1400. 
Sobe su im za 4 osobe, ali ako dobijete neki od novih brodova (kao Breakaway), moguće da kao waiter imate i jednokrevetnu sobu.
Ogy jel znaš na koji brod ideš?

Pozdrav sa Norwegian Jadea

Offline soneboy

  • Registered
  • *
  • Posts: 27
    • View Profile
Re: Interview za restoran Ncl
« Reply #4 on: 20/February/2013 »
Pozz mladen m
Odmah da ti kažem, ne isplati ti se dolaziti na NCL jer kao asst waiter nećeš nikada dobiti tu lovu, barem na ovdje u Evropi. US je drugačija, tamo ide otprilike toliko ili malo više, ali ovdje nikako. Plaća za RS je 780, a asst waiter ima basic od 1056 + bar gratuity, izađe negdje oko 1200-1400. 
Sobe su im za 4 osobe, ali ako dobijete neki od novih brodova (kao Breakaway), moguće da kao waiter imate i jednokrevetnu sobu.
Ogy jel znaš na koji brod ideš?

Pozdrav sa Norwegian Jadea

Pozdrav druze,da li mozes malo da opises poziciju restaurant steward na NCL,koliko sati se nedeljno radi i tako to?...Ja sam nesto nacuo da se radi do 60 sati nedeljno i da je laganica u odnosu na ostale kompanije,pa me sada zivo interesuje da li je stvarno tako...

Offline Ogy

  • Registered
  • *
  • Posts: 5
    • View Profile
Re: Interview za restoran Ncl
« Reply #5 on: 26/February/2013 »
Ja jos uvek cekam na poziv od novembra a sad je kraj februara tako da videcemo

Offline Ogy

  • Registered
  • *
  • Posts: 5
    • View Profile
Re: Interview za restoran Ncl
« Reply #6 on: 17/June/2013 »
Poziv je stigao  :yahoo: Norwegian Gem ako neko zna nesto ili je bio molim vas pisite, hvala