Author Topic: Pitanja na glavnom intervju-u za buffet steward ?  (Read 3270 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Mujka

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 119
    • View Profile
Poštovanje mornari  =""
Uskoro imam glavni intervju-u na poziciju "buffet steward" za Princess tj. 12.07 Beograd.
Prelistao sam skoro sve teme...ali informacija nikad dosta  :yeah: .
Ima li neko konkretno iskustvo s glavnog intervju-a ,sa konkretnim pitanjima koja su bila ?
Bio bih mnogo zahvalan  =""

 :uzdravlje:

Da fak I am doinn" on this place ?

Offline Justinijan

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 456
    • View Profile
  • Country: Republika Srpska
  • Company: Princess cruises, Cunard cruise line, Seabourn cruises, Celebrity cruises
  • Job Title: Butler
Niko?
I mene isto zanima. I ako moze neko ko je bio na ovoj poziciji da nam malo opise sta se radi. :)
Fiat iustitia et pereat mundus!

Offline GusKa

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 319
    • View Profile
Nisam bas upucena ali prosvrljajte dobro po forumu ... Moralo bi se nac okvirno iako mislim da nije pretesko... mozda se varam.. Odgovorit ce neko skoro :-)
audaces fortuna iuvat

Offline Clair

  • Registered
  • *
  • Posts: 50
    • View Profile
Imate dio foruma sa zapisima veterana i njihovim iskustvima, pa ima tamo puno njih koji su radili na toj poziciji za Princess pa pregledajte njihove postove. Sigurno ima zanimljivih informacija. Ono što ja znam od raje koja se priprema za finalni je da se mora znati postavka stola, koraci u služenju vina, sosevi, paste, salate, pića općenito, o sigurnosti na brodu i Princess kompaniji. Uglavnom dosta toga ćete saznati i na treningu u BG jer će vas tamo dodatno uputiti šta sve morate znati isključivo za tu poziciju.

Offline Beks89

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 173
    • View Profile
Ja mogu da kazem iskustvo od oktobra 2011, mada koliko sam cula, dosta su poostrili kriterijume.
Na intervjuu ce vas pitati sve ono sto ste ucili na obuci, od servisa, set up-a, sluzenja vina, menija ( vole da pitaju pesto sos, nacine pripremanja steakova), pa do opstih stvari o sigurnosti na brodu. Tada su im omiljena pitanja bila koje vrste vrata postoje, za sta sluze watertight a za sta fireproof doors, vrste fire extinguisher-a, sta cete prvo uraditi kada vidite dim, sta je crew alert, sta GES ( General emergency signal), sta je muster station, i slicno...

I da, definitivno iscitajte teme o prethodnim intervjuima, jer se pitanja ponavljaju, kao i price Veterana...
Snovi nikada ne umiru. Umiru samo sanjari.

Offline Mujka

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 119
    • View Profile
Da odgovorim sam na svoje pitanje. :D
Glavni interview je bio 12.07 u Holiday In,Španskih boraca 25 Beograd.
U sklopu Kouzon agencije,blio nas je manje od 50 aplikanata,što iz Srbije,Crne Gore i Bosne ,a na preliminarnom u Banjoj Luci 19.05 bilo nas je 70-ak,tako da je dosta kandidata pokleklo.

Pitanja su sljedeća:
-You are Mujo ?
Yes I am ,sir.
-Tell me everything I need to know about your work experience ?
I worked there and there...
-And did you have some wines ?
Yes I have...
-And what about international dishes ?
We have few of them,like "File Mignon stake",would you like me to expand further on this.
First we rub stake with black peppr and olive oil...
-OK.
-From which side do we serve wine ?
From the left side,and from the right side we present it ?
-How do you serve wine ?
First I stand on the right side of the guest,right leg next to table leg,put the napkin on my left arm where I place the bottle facing label towards gust,than I explain to the guest about,region,fruit,taste,vintage .
-Do the set up of table .
Sirtnely ,sir.
-Do you have any questions for me ?
Yes,a I have few...

I to je to... Usta su mi se osušila u toj mjeri da sam očajnički pokušavo da s jezikom pronađem koju kap.
Čiko je bio extra cool i smiren,world class...
Da fak I am doinn" on this place ?

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
I to je to... Usta su mi se osušila u toj mjeri da sam očajnički pokušavo da s jezikom pronađem koju kap.

 :rofl:   valjda će se isplatiti  :clapping:
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Mujka

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 119
    • View Profile
Da,Šefe.
Iz ove pozcije je sve to veoma smišno...al je bilo pakleno pred tim vratima... :neee:
Par puta sam odlazio do WC-a gdje su se odvijali filmski trenutci...kao De Niro: "you talking to me....you talking to me...".
Sam sam sebe bodrio,skakutao da mi krv bolje šiklja...
Obavezno se nacvrcajte 1-2 l tekućine...trebat će Vam  :D
Da fak I am doinn" on this place ?