Author Topic: Moja pitanja sa Final Interview za Bar Stewardess  (Read 2815 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Tacili

  • Registered
  • *
  • Posts: 20
    • View Profile
Moja pitanja sa Final  za bar stewardess su:

1. Ime i prezime?
2. Papir sa čašama i koktelima (mohito, mimoza i martini), čaše sve.
3. gde sam radila, koliko dugo, kakav je taj kafić?
4. Da li imamo koktele?
5. koji i koji mi je omiljeni?
6. Koja je razlika između Black i White Russian?
7. 3 koktela od Gina,
8. da li znam nešto o radu na brodu?
9. Handling complaints
10. opisati cosmopolitan...
11. nebulozna pitanja tipa koliko godina imam, gde živim... (To mu sve piše na mojim dokumentima.)


1. Tamara
2. Prepoznati koktele (mohito sa mint leaves, mimoza u šampanjac čaši žute boje jer je šampanjac + orange juice, martini u martini čaši sa olives) čaše možete ovde naučiti: http://www.fivediamondhospitality.com/wp-content/uploads/2010/04/Bar-Glasses.jpg
3. U vrlo prometnom baru, u biznis centru, protekle 3 godine i nekoliko meseci, opisati kafić (koliko stolova, kakvi su zidovi, kakav je šank, bašta....)
4. Da
5. b52, Mohito, Russian, Long Island, Manhatan, Stinger, Mimosa, Pina Colada, Alexander, Cuba Libre..... My favorite is White russian
6. Razlika je to da u white russian ide i cream, pored sastojaka vodka i kahlua kao u black russian.
7. Long island, Martini and Alexander
8. Da, moj prijatelj mi je goovrio o tome, i on je jako zadovoljan, mislim da ću i ja biti zadovoljna, jer iz priče zaključujem da je to ono što ja želim.
9. Pročitati iz training book (ono ako se žali gost, vi ga slušate, niste defazivni, pitate šta želi da uradite, objasnite šta možete učiniti, obavestite supervizora i ispratite sve do kraja kako bi gost bio zadovoljan.)
10. http://www.cosmopolitan.hr/clanci/chill-out/recept-za-cosmopolitan-koktel Fino objašnjenje...
11. Nebulozni odgovori kao u prvom osnovne (I am born 1.jun 1989, and I am 24 yrs old, I live in Novi Sad, and that is my favorite city, since I am born there and I have a lot of friends there.... Bla bla... )

Mnogo pričajte, mnogo se pripremite, pričajte sami sa sobom po kući - na engleskom, često menjajte pitanja koja sebi postavljate dok pričate.
Final nije ništa teži od Preliminarnog, samo što ga oni učine ozbiljnijim... SRETNO :)

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Moja pitanja sa Final Interview za Bar Stewardess
« Reply #1 on: 09/October/2013 »
Nisam posve siguran, ali čini mi se da je ispravo "I was born", umjesto " I am born".
U svakom slučaju, čestitam  :clapping:

ps
Quote
"11. Nebulozni odgovori kao u prvom osnovne"
Jasno da regruter može pročitati što piše na papiru, ali vrlo vjerovatno ga je zanimalo kako ćeš vokalizirati napisano. (znanje i govor engleskog)
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Tacili

  • Registered
  • *
  • Posts: 20
    • View Profile
Re: Moja pitanja sa Final Interview za Bar Stewardess
« Reply #2 on: 09/October/2013 »
Da, u pravu si. Svakako, hvala, i da ta nebulozna puitanja su tome služila... A pošto sam mnogo umorna od toga svega, nije mi do pravopisa :D
MAda jeste I was born. :D

Offline Mezzomarinero

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 373
  • Smile is the best drug
    • View Profile
Re: Moja pitanja sa Final Interview za Bar Stewardess
« Reply #3 on: 09/October/2013 »
Za koju kompaniju i koja agencija ako nije tajna ?  :clapping:
A more se ljuljaljo,ljuljalo ......