Author Topic: Kreiranje zamisljenog "posla"  (Read 2329 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline KwonDarko

  • Forum Supporter
  • Registered
  • *
  • Posts: 101
    • View Profile
Kreiranje zamisljenog "posla"
« on: 09/July/2013 »
Pozdravljam sve ljude na forumu, nije me dugo bilo ;)

Vako.

Dobio sam odgovor od kompanije, rekli su cim budu organizovali sledece intervju okupljanje da ce me zvati. Direktno sam aplicirao preko kompanije, nisam isao preko agencija. Normalna stvar je da sam lazirao iskustvo u hotelu, ono sto trazim od vas je da mi pomognete oko kreiranja tog izmisljenog posla.

Oni ce me normalno na intervju pitati kako sam radio u tom hotelu da provjere moje iskustvo itd, pa ako neko ima vremena ko je radio u nekom kopnenom hotelu da mi sto detaljnije opise njegov radni dan, nemora biti njegov radni dan, moze i neciji drugi, ako on poznaje sta ta osoba radi i koje su duznosti te osobe.

Prijavio sam se kao Kitchen Helper i lazirao sam da sam radio kao kitchen helper u tom hotelu.

Ko god pomogne zahvalan sam od srca, ako imate nesto dodatno pitati, pitajte :)

Darko :)

Offline konsuelo

  • Registered
  • *
  • Posts: 89
    • View Profile
Re: Kreiranje zamisljenog "posla"
« Reply #1 on: 09/July/2013 »
hm. mislim da nije problem muljat u životopisu (možeš i guglat opis posla), ali ako apliciraš direktno preko kompanije, postoji li šansa da će oni to nekako provjerit?  :)

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Kreiranje zamisljenog "posla"
« Reply #2 on: 09/July/2013 »
Mislim da ne bi trebali provjeravati, jer trebaju biti sretni ako netko želi raditi taj posao, koliko sam pročitao od člana @ledeni.
Ali ako budu pitali, može te zadesiti bilo koje pitanje iz oblasti kuhinje, što je zeznuto.
Može te pitati koliko se na brodu jede krumpira. Kada. Koliko ti vremena treba da ga oguliš. Kako se pojedina namirnica skladišti.
Ti se napatiš odgovarajući, a on kaže zar hotel ne kupuje već oguljeni krumpir? Može te uhvatiti na 100 načina ako krene zapitkivati.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline mlw

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 206
  • I am what I am.
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: CMV, Ex MSC, Ex Princess
  • Recruitment Agency: Internet, Safe Cruise
  • Job Title: Shop Seller
Re: Kreiranje zamisljenog "posla"
« Reply #3 on: 09/July/2013 »
Svakako nauci skladistenje namirnica, nauci i neke salatice recimo ili sta si vec "radio" tamo, higijenu i odrzavanje kuhinje i to, verujem da ce ti i to trebati.

Offline KwonDarko

  • Forum Supporter
  • Registered
  • *
  • Posts: 101
    • View Profile
Re: Kreiranje zamisljenog "posla"
« Reply #4 on: 09/July/2013 »
Valjda mogu neka "svoja" iskustva da njima opisem, na primjer da smo kao mi u hotelu drugacije to radili, jer normalno da se ne radi sve isto u svakom hotelu. Jer pazi sefe ja sam tamo naveo da nemam brodskog iskustva, vec samo kopnenog, a sta oni znaju kako sam ja i koliko krompira gulio u tom izmisljenom hotelu ? Samo im kazem kako je bilo u nasem hotelu i to je to, i onako je to entry pozicija, sto znaci da sam mogao aplicirati na tu poziciju i bez iskustva, sto opet znaci da ne moram sve znati, jer oni ocekuju da cu ja to na brodu nauciti i u njihovom trening centru. Medjutim ja jesam naveo da imam iskustva u hotelu na kompnu i onda im opisem kako sam ja to i to radio u tom hotelu, jer ne mogu ja raditi isto na kompnenom hotelu i na rijecnom. Taj HR menager ne moze znati da li u tom hotelu u kojem sam ja radio je narucivan krompir ili sam ga ja gulio.

To je moja neka predpostavka, pa bi bilo dobro da dodas nesto ako grijesim.

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Kreiranje zamisljenog "posla"
« Reply #5 on: 09/July/2013 »
Sve ok. Ako ti je jezik ok, ne bi on trebao nešto specijalno zahtjevati, jer stvarno je pozicija teška i trebao bi biti sretan što te uopće zanima taj posao.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline KwonDarko

  • Forum Supporter
  • Registered
  • *
  • Posts: 101
    • View Profile
Re: Kreiranje zamisljenog "posla"
« Reply #6 on: 11/July/2013 »
Sve ok. Ako ti je jezik ok, ne bi on trebao nešto specijalno zahtjevati, jer stvarno je pozicija teška i trebao bi biti sretan što te uopće zanima taj posao.

Nemam iskustvo ni u cemu drugom pa moram na tu poziciju, mozda bi mogao lazirati za konobara itd, ali ipak je to rijecni brod nije okeanski i tu se vidi kada nemas iskustva (bar je tako moje misljenje citajuci ovaj forum), tako da idem iz pocetka, imam 20 godina nemam sta da izgubim, ima to da istrpim pa bi sledeci ugovor mozda mogao dobiti bolju poziciju kao sto je ledeni radio.

Engleski mi je odlican, samo jos vokabular da malo popravim, moram nauciti te brodske rijeci, posto ja uglavnom znam one bitnije rijeci u engleskom, ne znam sada tamo neki stoti dio usisivaca ili tamo neki detrdzent, krpe, itd :)