Author Topic: Rumljanin finish second contract  (Read 3986 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Argonaut

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 371
  • Sa svakim djeli sve,tugu ?uvaj za sebe.
    • View Profile
Rumljanin finish second contract
« on: 14/August/2013 »
 :D Zdravo smrtnici, zdravo Šefe evo mene da se javim posle 6 meseci opet.
Odrobijao sam, ovaj odradio ugovor na Golden Princessu u stilu pravog `capoa`  :D Kad sam došao stavili su me u International cafee a koje bio na brodu zna koja je ``brataaaa`` tamo,u roku od 7 dana sam nasao konekcije pa su me prebacili u Churchil-Players bar `smoking area`,tu sam radio mesec dana možda malo jače, odgovaralo mi je jer i sam pušim 2 kutije gold Marlbora a ima i točena Stella Artois, onda opet na svoju inicijativu se prebacim u crew bar gde sam odrađivao `Mafia biznis`,radi extra $, i u tome bio vrlo uspešan  :D.
Imao sam sreću da dva supervizora koja o svemu odlučuju na brodu vole klopu iz Crown Grilla, a ja sam tamo imao konekcije pa sam im sređivao stejkove a oni meni za uzvrat šta ja želim, tako da sam birao gde ću da radim, birao sam kad ću day off, mada sam uglavnom imao vremena da izlazim svaki port.
Pozicija kao pozicija jako grbava, ogromna količina rada i posao sa maloumnim majmunima, ali sve nekako prođe pa je i tome došao kraj.
U svakom slučaju puno bolji ugovor nego prvi u svakom smislu a i više $ zarađenih. Kad sam završio prvi ugovor rekao da nema šanse opet na tu poziciju i eto nz kako ali odem opet.
Sad znam za sigurno da me bar Dept. videti neće više iako sam položio testove level 0 i level 1, gde je pola Bar Supervizora popadalo.
Jednostavno kinta u Baru nije kao što je bila a na brod se ide radi kinte, ko kaže da ide radi provoda i da upozna različite kulture nek ode u Bosnu, :rofl: ima tamo i Muslimana, Srba i Hrvata pa nek gleda različite kulture. Aprajzal mi je bio ubica i najverovatnije će mi dati to famozno unapređenje ali se ne vraćam više u taj Dept. vraćam se na brod sigurno jer je na brodu lova ali ne u Bar.
Pozdrav raja.
Dobiće te razglednicu iz Afričke zemlje Safari,zbogom žohari . . .

Offline BuzzKillington

  • Registered
  • *
  • Posts: 93
  • "always working an angle"
    • View Profile
Re: Rumljanin finish second contract
« Reply #1 on: 14/August/2013 »
A pozicija ,bar waiter ili barmen?
Brodovi u prašnjavoj luci,crnoj od znoja robova,spustili su jedra...

Offline Argonaut

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 371
  • Sa svakim djeli sve,tugu ?uvaj za sebe.
    • View Profile
Re: Rumljanin finish second contract
« Reply #2 on: 14/August/2013 »
Crew Bartender,znaci plata f&b utility stewarda ali radim kao barmen koji ne sluzi debele amere nego jos veca go**a,radnike koji sluze te debele amere.Ali u principu sam zadovoljan jer sam pravio vise od bilo kog bar stewarda,sem mozda par njih koji rade u brataaa barovima,+ sva cuga i cigare za dz :)
Dobiće te razglednicu iz Afričke zemlje Safari,zbogom žohari . . .

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Rumljanin finish second contract
« Reply #3 on: 14/August/2013 »
Eto, vidiš da se može.
Ali nije u redu nazivati ljude sa kojima radiš "maloumni majmuni", "go**a" a goste "debeli ameri".
Pogotovo jer kažeš "tako da sam birao gde ću da radim, birao sam kad ću day off,.."
Nazire se frustracija. Kojoj nema mjesta jer sve je ovdje bio tvoj izbor.
Zar je važan estetski izgled nekoga tko ti omogućava zaradu bolju nego u domovini?
Zar bi više volio moliti za svoju platu bijednog iznosa 180€ od nekog manekena u Srbiji?

 :zen:
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Argonaut

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 371
  • Sa svakim djeli sve,tugu ?uvaj za sebe.
    • View Profile
Re: Rumljanin finish second contract
« Reply #4 on: 14/August/2013 »
Ne možeš pričati ono što ne znaš!Surovo sam realan i to je tako i Bog.Čak sam i svojim payzanosima Srbima govorio `malo nas je al smo go**a`.Osećam da oćeš raspravu,ali trenutno sam jako umoran pa bi te zamolio da me preskočiš i dodao bi da ako tako fino mi kažeš šta mogu a šta ne mogu reći gde je tu sloboda govora,evo ja tebe poštujem šta si ti rekao a sad ti ispoštuj šta sam ja rekao.Jel tako funkcioniše raspala Američka pravda,onda hvala lepo i imajte divan dan danas.Plata od 180e,to si možda ti imao (zvuči surovo),ja no,Boga mi.Ako Amer ima 180 kila on je za mene debeli Amer,a Ako ima 180 kila i pije dijetalnu kolu onda je retardirani debeli Amer,i ti i Ja tu ne možemo puno toga pomoći.I kontam da svi koji rade u restoranu i baru će potvrditi ovu priču,a neko ko radi u sektoru gde nema dodira sa gostima može samo da prdi kako je čuo i video svojim očima da je teško.I opet,hvala vam puno i nadam se da će vam dan biti sjajan.
Dobiće te razglednicu iz Afričke zemlje Safari,zbogom žohari . . .

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Rumljanin finish second contract
« Reply #5 on: 14/August/2013 »
"Govoreći o drugima, najviše kažemo o sebi"  :zen:
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline roger_nbgd

  • Registered
  • *
  • Posts: 29
    • View Profile
Re: Rumljanin finish second contract
« Reply #6 on: 14/August/2013 »
Tesko da cu ikada razumeti osobe sa ovakvim karakterom koje odlaze na brod i vracaju se sa istog,a imaju takvo misljenje o kolegama i gostima.

Ocigledno je neki kompleks u pitanju ili XXXXXX,jer niko te ne sili da ostanes tamo gde ti se ne dopada!

Offline Argonaut

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 371
  • Sa svakim djeli sve,tugu ?uvaj za sebe.
    • View Profile
Re: Rumljanin finish second contract
« Reply #7 on: 14/August/2013 »
Tesko da cu ikada razumeti osobe sa ovakvim karakterom koje odlaze na brod i vracaju se sa istog,a imaju takvo misljenje o kolegama i gostima.

Ocigledno je neki kompleks u pitanju ili XXXXXX,jer niko te ne sili da ostanes tamo gde ti se ne dopada!
Jel ti dobro momčino? Moje privatno mišljene je moja stvar i niko mi to uskratiti ne može.U mojoj tradiciji mi imao veru,običaje,kulturu poštovanja prema nekomu i nečemu.Ali kako mogu da poštujem žutog čoveka koji jede rukom,i dodje u moj bar popije 3 burbona i dok traži sledeće piće podrigne na 30cm od moje glave.Dali treba da imam respekt za takvu osobu?To je moja stvar,i ja te ne pitam svidja li ti se ili ne.
Dobiće te razglednicu iz Afričke zemlje Safari,zbogom žohari . . .

Offline konan2510

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 103
    • View Profile
Re: Rumljanin finish second contract
« Reply #8 on: 14/August/2013 »
Rumljanine, okaci na YouTube zajednicku izvedbu pesme "Bez namere podjoh na veliki brod", a na forum postavi link PLEASE
Ne je*e lijep nego uporan.

Offline Mezzomarinero

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 373
  • Smile is the best drug
    • View Profile
Re: Rumljanin finish second contract
« Reply #9 on: 14/August/2013 »
Čestitam na završenom 2 ugovoru.  :clapping: Nije fer da druge vredjamo ako sebe ne znamo dobro,moje mišljenje je da ljudi sa prostora Balkana su kulturniji nego drugi ali možemo mi neke stvari od njih da naučimo. Ako je neko debeo nije razlog za vredjanje ili ako je grbav ili ne vidi na jedno oko ili ko zna sta jos,jer svakom može da se desi da i sami isto postanemo debeli,mršavi,grbavi,itd. Ako kažeš da je to tvoje privatno mišljenje onda treba da i ostane privatno jer sad si sebe ovde postavio na loše osnove sa prethodnim postovima. Tvoji potpisi na profilu kažu da si ok ali nemoj da prenosiš loše vibracije sa brode,stigao si kući i uživaj u odmoru,kolega. Uzdravlje  :uzdravlje:
A more se ljuljaljo,ljuljalo ......

Offline roger_nbgd

  • Registered
  • *
  • Posts: 29
    • View Profile
Re: Rumljanin finish second contract
« Reply #10 on: 14/August/2013 »
Ja sam lave jako dobro,ali me zeludac boli od likova kao sto si ti i koji imaju takav stav.Srecom ja popijem ranisan i bude mi bolje,ali tebi tesko da ce ikada biti sa takvim karakterom.
Za 10 godina rada na brodu stekao sam prijatelje i neprijatelje razlicitih nacionalnosti,ali nikada nisam generalizovao neku naciju niti sam zbog par mongola rekao da su svi babalu.
Pajzano opusti se ako mislis da nastavis da radis i nesto napravis na brodu,a ako ne mozes zasigurno ces naci neki bife u Rumi u kom ti niko nece praviti probleme i kome ti niko nece podrigivati.
 

Offline stefan_n

  • Registered
  • *
  • Posts: 184
    • View Profile
Re: Rumljanin finish second contract
« Reply #11 on: 15/August/2013 »
čestitke na odguljenom 2. ugovoru, ako cemo vec po misljenjima i slobodi izricanja istih, kako i sam radim u ugostiteljstvu i znam sta je, NE PADA mi na ovo malo pameti da se bavim dodijeljivanjem pridjeva tipa "debeli amer"... cisto gubljenje korisne energije koja se moze negdje drugdje iskoristiti a i da ne pricam na trosenje zivaca :D
takoder slazem se sa Šefovom : "Govoreći o drugima, najviše kažemo o sebi". kako si sam napravis tako i imas :D

Offline Argonaut

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 371
  • Sa svakim djeli sve,tugu ?uvaj za sebe.
    • View Profile
Re: Rumljanin finish second contract
« Reply #12 on: 15/August/2013 »
Ja sam lave jako dobro,ali me zeludac boli od likova kao sto si ti i koji imaju takav stav.Srecom ja popijem ranisan i bude mi bolje,ali tebi tesko da ce ikada biti sa takvim karakterom.
Za 10 godina rada na brodu stekao sam prijatelje i neprijatelje razlicitih nacionalnosti,ali nikada nisam generalizovao neku naciju niti sam zbog par mongola rekao da su svi babalu.
Pajzano opusti se ako mislis da nastavis da radis i nesto napravis na brodu,a ako ne mozes zasigurno ces naci neki bife u Rumi u kom ti niko nece praviti probleme i kome ti niko nece podrigivati.
 
Odlično,želim vam prijatan dan.
Dobiće te razglednicu iz Afričke zemlje Safari,zbogom žohari . . .

Offline VilimZgb

  • Registered
  • *
  • Posts: 70
    • View Profile
Re: Rumljanin finish second contract
« Reply #13 on: 16/August/2013 »
moram priznat da mi niste jasni ljudi.... ko ste vi uopće da kritizirate njegov stav i razmišljanje kakvo god ono je?!?! čovjek došo i napiso utiske nakon vračanja sa broda, i umjesto da budete zahvalni za to, vi se uhvatili debelog amera i njegovog razmišljanja....i svi ste odjednom liberalni i svi odjednom pristojni i prihvačate debelog amera ko osobu a po vašim riječima "nekulturnog srbina" ne

pa to pokazuje kakvi ste vi, a vi njemu serete  :tuctuc: :tuctuc: :tuctuc: :tuctuc:
Oprostite...Žurim!!!