Author Topic: posao nakon kadeture sss  (Read 2576 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline MrSaW

  • Registered
  • *
  • Posts: 9
    • View Profile
posao nakon kadeture sss
« on: 01/September/2013 »
Pozdrav,
Završavam 4 razred nautike pa bi nakon završetka sredio brevete i otisao na kadeturu, međutim to nije ono što me brine. Brine me što imam SSS i neznam kako naći posao nakon kadeture. Znam da se sa SSS može dogurati i do 2 časnika palube ako si uporan, ali gdje? Isto tako znam da ljudi poput mene šalju stotine prijavnica na razne kompanije i upadnu kad upadnu, uopče i negledaju kome šalju samo da upadnu. Zašto kažem da negledaju kome šalju? Zato jer se ne raspituju kako je u toj kompaniji, kakve su place, uvjeti itd. Iz vašeg osobnog iskustva bih želio ćuti jeli imam šanse da nađem neku dobru kompaniju koja bi me prihvatila sa SSS?

Offline stefan_n

  • Registered
  • *
  • Posts: 184
    • View Profile
Re: posao nakon kadeture sss
« Reply #1 on: 01/September/2013 »
pošto moj brat isto ide u pomorsku (3.godina momak) isto se brine kako ce i sta ce nakon srednje, na glassdoor-u imas "reviewe" radnika koji su radili u određenoj kompaniji pa su ocijenili tu kompaniju. probaj svim kompanijima poslati mail s upitom vezanim za kadeturu,ako nemora biti kruzer onda bi sa mrvicom truda uspio upasti, mada ako barataš engleskim kao moj brat onda bolje ostani "uz kraj" i lovi karamale , jer bez toga kao što vidiš nemožeš prismrdit blizu brodova a kamoli biti časnik na jednom.

p.s. http://www.ssm.hr/ -ova firma ti vrši posredovanja za takve stvari pa obavezno kontaktiraj i njih pored kompanija. 99% posto tih kompanija nudi mogućnost odrađivanja kadetura pa nakon završene kadeture ako su zadovoljni tobom nude i posao - Šefe ispravi me ako griješim

mada neznam koliko na ovom forumu ima časnika palube :/
eto toliko od mene

Offline GusKa

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 319
    • View Profile
Re: posao nakon kadeture sss
« Reply #2 on: 01/September/2013 »
Moj prvi rodjak sad odradjuje drugi ugovor na supplieru , gore negdi na sjeveru, placa mu tisucu dolara, 8tjedana na brodu 3 tjedna doma. Skajpamo svaki drugi dan. Jako je zadovoljan. Posao mu je pomogao sredit moj stric koji je kapetan na takvom brodu. Mali je unatoc tome cekao godinu i mjesec dana da mu nadju posao. Situacija je daleko od idealne ali moze se. Naci ces nesto samo budi uporan. On ima sad 19 godina. Prijavljuj se na sve i svasta , nesto ce naic.
audaces fortuna iuvat

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: posao nakon kadeture sss
« Reply #3 on: 01/September/2013 »
Konkurencija za kadeturu na kruzeru je jaka. Ja još nisam čuo za nekog da je upao direktno iz srednje škole.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)