Author Topic: Iskustva sa agencijama Agava i Feron  (Read 8736 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline prosinac

  • Registered
  • *
  • Posts: 13
    • View Profile
Iskustva sa agencijama Agava i Feron
« on: 11/September/2013 »
Da li je neko imao iskustva sa novosadskom agencijom "Agava" i beogradskom "Feron". Znate li nešto o njima?

Takođe, kakva su vaša iskustva sa agencijom Safe Cruise? Da li je uobičajeno da kažu da je pozicija za koju ste aplicirali popunjena, iako razgovor predstavnika kompanije sa kandidatima još uvek nije održan.

Hvala unapred.

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Iskustva sa agencijama Agava i Feron
« Reply #1 on: 11/September/2013 »
Nešto ne valja sa već otvorenim temama?


http://www.inozemstvo-posao.com/smf_1-1-2_install/index.php?board=31.0




http://www.inozemstvo-posao.com/smf_1-1-2_install/index.php?board=31.30

Takođe..
.. ako radim u pekari, i ako sam rasprodao preko narudžbi svih 100 bureka koji će se sutra prodavati, da li da nastavim primati narudžbe i naplaćivati ljudima, bez obzira što znam da će biti samo 100 komada?
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline prosinac

  • Registered
  • *
  • Posts: 13
    • View Profile
Re: Iskustva sa agencijama Agava i Feron
« Reply #2 on: 12/September/2013 »
Zanimljivo je da su se pekari iz "Sejfkruza" dosetili kako da "burecima" uzimaju novac preko nekakvog "treninga". A naplaćuju i nekakve svoje troškove. Sumnjam da to rade agencije u svetu.

Takođe, šta ako onaj ko je naručio 100 bureka i treba da ih plati, utvrdi da je 75 bureka škart? Treba mu 100 komada, a samo 25 je upotrebljivo i odgovara standardima.

Offline wolfns

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1280
    • View Profile
  • Country: Neverland
  • Company: Shoreside negde u Carnival Corp
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: ex Elec Officer
Re: Iskustva sa agencijama Agava i Feron
« Reply #3 on: 12/September/2013 »
Takođe, šta ako onaj ko je naručio 100 bureka i treba da ih plati, utvrdi da je 75 bureka škart? Treba mu 100 komada, a samo 25 je upotrebljivo i odgovara standardima.

Prosto... pekar pravi 300 bureka ocekujuci da ce oko 100 biti za prodjau a 200 skart. Ako slucajno bude koji viska, prodace ga u sledecoj turi...
No trees were destroyed while posting this, however, a significant number of electrons were terribly inconvenienced

Offline GusKa

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 319
    • View Profile
Re: Iskustva sa agencijama Agava i Feron
« Reply #4 on: 12/September/2013 »
Neki dan je netko negdje( koje pamcenje) napisao da je dao proviziju od 450 eura nekoj stranoj agenciji za posredovanje. Niko to nije komentirao pa si mislim, ocito se to tako radi ,,u svijetu,,...
audaces fortuna iuvat

Offline YoungOutlaW

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 415
  • I am what I am..
    • View Profile
  • Company: MSC
Re: Iskustva sa agencijama Agava i Feron
« Reply #5 on: 12/September/2013 »
Evo samo jedna informacija,bice off.topic  :hehe:, ali mislim da ce znaciti..Zakonom koji je donesen mislim proslog mjeseca po MLC 2006 (Maritime Labour convention), niti jedna agencija na svijetu ne smije vise da uzima provizije, jer iste su placene od strane kompanija za svoje usluge.  :pop1:

Offline prosinac

  • Registered
  • *
  • Posts: 13
    • View Profile
Re: Iskustva sa agencijama Agava i Feron
« Reply #6 on: 13/September/2013 »
Warnings
Be wary of cruise ship recruiters that require you to pay money for a job search. Any cruise ship recruiter should receive payment from the cruise ship for finding people to fill a job, so you should not have to pay the recruiter. You can be easily stung with schemes to take advantage of people who don't know the cruise ship industry.

http://www.wikihow.com/Work-on-Cruise-Ships

Offline Mezzomarinero

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 373
  • Smile is the best drug
    • View Profile
Re: Iskustva sa agencijama Agava i Feron
« Reply #7 on: 13/September/2013 »
 A zasto jednostavno ne poverovati ako je receno da je popunjeno ? +U+ Njihovo pravo je da kazu da je popunjeno ili ne,provizija hm  :hmm: Mi svi pricamo o proviziji agencija a da li neko moze reci sta zapravo radi agencija,da li ta agencija ima kakvih troskova zbog nas ili ne,ili ......  Svako ko zeli dobro placen posao mora da izdvoji novac,ako studiramo nasi roditelji izdvajaju novac pa se kasnije to vrati kroz dobro zaposlenje. Mislim da je bezpredmetno pricati vise o provizijama ove ili one  agencije  :uzdravlje:
A more se ljuljaljo,ljuljalo ......

Offline cobivr

  • Registered
  • *
  • Posts: 158
    • View Profile
Re: Iskustva sa agencijama Agava i Feron
« Reply #8 on: 13/September/2013 »
,provizija hm  :hmm: Mi svi pricamo o proviziji agencija a da li neko moze reci sta zapravo radi agencija,da li ta agencija ima kakvih troskova zbog nas ili ne,ili ......  Svako ko zeli dobro placen posao mora da izdvoji novac,ako studiramo nasi roditelji izdvajaju novac pa se kasnije to vrati kroz dobro zaposlenje. Mislim da je bezpredmetno pricati vise o provizijama ove ili one  agencije  :uzdravlje:


Uporedjivanje fakulteta i agencije. To je bespredmetno. Pricati o proviziji koja je agencijama placena ds strane kompanija za koju vrse selekciju kandidata ne moze biti bespredmetno. Samim tim sto je to protivzakonito,da nije tako svima bi lepo odstampali racune a ne bi uzimali kes na ruke bez ikakvih dokaza o transakciji.... :smack:
"Ako hoćeš da budeš mudar, nauči pametno da pitaš, pažljivo da slušaš, mirno da odgovaraš i da prestaneš kad nemaš više šta da kažeš."

Offline prosinac

  • Registered
  • *
  • Posts: 13
    • View Profile
Re: Iskustva sa agencijama Agava i Feron
« Reply #9 on: 15/September/2013 »
Šta kaže zvanična agencija iz Kanade čija se adresa nalazi na sajtu Princess Cruises:

"Hi – no we are paid by the cruise lines.  There is no fee to candidates.  There is no training fee through us or our clients.  Once hired candidates must provide at their own expense the following:
 
passport good for at least one year
criminal record check
medical by approved cruise line physician
 
Those items are only required once you have been hired by the cruise line and are directed to do so by their administrator.  If any agency asks you for a fee, then that is usually fraudulent.  All companies that I work with provide flights to and from the ship, uniforms, room and board and a salary. None of the companies that I work with charge for training."


Nemojte da mi pišete da su nama iz ovih krajeva potrebne radne vize i da se plaćaju jer to znam. Ali ne plaća se agenciji, već ambasadi.

Offline wolfns

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1280
    • View Profile
  • Country: Neverland
  • Company: Shoreside negde u Carnival Corp
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: ex Elec Officer
Re: Iskustva sa agencijama Agava i Feron
« Reply #10 on: 15/September/2013 »
Šta kaže zvanična agencija iz Kanade čija se adresa nalazi na sajtu Princess Cruises:

Da imam kanadski pasos, ja ne bih razmisljao o provizijama i agencijama...

Ko radi na brodu a nije platio proviziju agenciji, toga valja poslusati. Svi vi koji niste palube videli a toliko zarko komentarisete za tih 300-500 EUR provizije bas i niste merodavni.

Iskreno, mozete gledati da izbegnete taj ceh i razmisljati kako ne platiti proviziju ili jednostavno otici i zaraditi te pare za 10 dana i onda lepo raditi dalje za sebe.

Ajd da vidim koja ce ti agencija u Kanadi pomagati da sredis CV i preporuke i uvezbavati engleski i uraditi sve samo da te progura na zeljenu poziciju. Vidjao sam neke koje je Safe Cruise progurao a da im ne bih dao ni da mi gule nacrtan krompir... Zasluzili su sve sto su uzeli...

No trees were destroyed while posting this, however, a significant number of electrons were terribly inconvenienced

Offline Que Pasa

  • Forum Supporter
  • Registered
  • *
  • Posts: 85
    • View Profile
Re: Iskustva sa agencijama Agava i Feron
« Reply #11 on: 15/September/2013 »
Oce ljudi i jare i pare ..  -()-

Offline YoungOutlaW

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 415
  • I am what I am..
    • View Profile
  • Company: MSC
Re: Iskustva sa agencijama Agava i Feron
« Reply #12 on: 15/September/2013 »
Dve razlicite kompanije, dva razlicita posla, niti jednom nisam platio agenciju niti isao preko agencije. Umalo da sam upao u zamku,ali sam na kraju vidio da se moze i bez agencije ukoliko si dovoljno uporan  :clapping:

Offline wolfns

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1280
    • View Profile
  • Country: Neverland
  • Company: Shoreside negde u Carnival Corp
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: ex Elec Officer
Re: Iskustva sa agencijama Agava i Feron
« Reply #13 on: 15/September/2013 »
Dve razlicite kompanije, dva razlicita posla, niti jednom nisam platio agenciju niti isao preko agencije. Umalo da sam upao u zamku,ali sam na kraju vidio da se moze i bez agencije ukoliko si dovoljno uporan  :clapping:

respect...
No trees were destroyed while posting this, however, a significant number of electrons were terribly inconvenienced