Author Topic: odlucila sam se vratiti na brod, ali na poziciju somelijera  (Read 9810 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline legionnaire007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1350
    • View Profile
Pozdrav svima
Danas sam uspesno prosla intervju za somelijera na Oceania cruises. Ukrcaj mi je 15-og novembra. Ako neko ima pitanja tu sam!

Hej, čestitam na prolasku i brzom ukrcaju :)

Možeš li nam napisati kakav je bio intervju, jesi li imala intervju na brodu kao što su mnogi pisali za Oceaniu ili nešto drugo..? Sjećaš li se nekih pitanja???

Živjela!  :uzdravlje:
Once a sailor, always a sailor.

Offline negociant

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 185
    • View Profile
Pridruzujem se cestitkama ali videcu i tebe i vukasinceta na celebrity-ju. Haha jbg, nema veze, mora sve da se proba ali celeb trenutno najbolji za somelijee.  I Sam sam morao da se uverim. Tj. Posle kristala, ali nece cika sinisa da salje tamo, ne znam zasto.

Offline Lidija983

  • Registered
  • *
  • Posts: 41
  • Life is a journey
    • View Profile
Imala sam skype intervju sa gospodjom Beatrice, inace jedna fina i prijatna osoba, trajao je svega desetak min.
Sto se tice pitanja, ona su sledeca:
Kako prezentujem bocu vina gostu, Zemlje Starog i Novog Sveta, regije u Francuskoj, potom me je pitala sta je to sampanjac i kojom metodom se pravi (tradicionalna metoda), da navedem postupak pravljenja sampanjca, vina iz doline Loare, vina iz Burgundije, sta je to Bozole, kome bih ga preporucila, uz koje jelo bih ga uparila, od koje sorte se pravi, vina Nemacke, vina juzne Afrike, sa koojom hranom bih uparila Traminac, regije u Italiji, Sta je to Chianti, Sosikaja (supertoskansko vino) i mislim da je to sve!
Nije puno komplikovano ako si vec radio sa vinima i/ili zavrsio kurs! Vazno je da joj, ako ne znas konkretan odgovor kazes sta god znas vezano za to sta je pitala.
Inace hvala na cestitkama, a sada Negociant ako je sudjeno Celebrity bice tako. Za sada idem na nov brod, Riviera, koji je isplovio u maju ovr god, pa cemo videti!

Offline legionnaire007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1350
    • View Profile
Imala sam skype intervju sa gospodjom Beatrice, inace jedna fina i prijatna osoba, trajao je svega desetak min.
Sto se tice pitanja, ona su sledeca:
Kako prezentujem bocu vina gostu, Zemlje Starog i Novog Sveta, regije u Francuskoj, potom me je pitala sta je to sampanjac i kojom metodom se pravi (tradicionalna metoda), da navedem postupak pravljenja sampanjca, vina iz doline Loare, vina iz Burgundije, sta je to Bozole, kome bih ga preporucila, uz koje jelo bih ga uparila, od koje sorte se pravi, vina Nemacke, vina juzne Afrike, sa koojom hranom bih uparila Traminac, regije u Italiji, Sta je to Chianti, Sosikaja (supertoskansko vino) i mislim da je to sve!
Nije puno komplikovano ako si vec radio sa vinima i/ili zavrsio kurs! Vazno je da joj, ako ne znas konkretan odgovor kazes sta god znas vezano za to sta je pitala.
Inace hvala na cestitkama, a sada Negociant ako je sudjeno Celebrity bice tako. Za sada idem na nov brod, Riviera, koji je isplovio u maju ovr god, pa cemo videti!

Hvala ti puno na odgovorima, jesi aplicirala direktno online ili preko neke agencije???  :uzdravlje:
Once a sailor, always a sailor.

Offline Lidija983

  • Registered
  • *
  • Posts: 41
  • Life is a journey
    • View Profile
Legionar ja sam po zavrsenom kursu, posto sam imala skoro 92 poena od ukupno 100, dobila direktnu preporuku od coveka koji je drzao kurs. Ali to ide preko Apollo group koji su kontaktirali Sinisu, pa sam preko njega imala intervju.

Offline legionnaire007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1350
    • View Profile
Legionar ja sam po zavrsenom kursu, posto sam imala skoro 92 poena od ukupno 100, dobila direktnu preporuku od coveka koji je drzao kurs. Ali to ide preko Apollo group koji su kontaktirali Sinisu, pa sam preko njega imala intervju.

Hvala Lidija, sretno i mirno more  :uzdravlje:
Once a sailor, always a sailor.

Offline Lidija983

  • Registered
  • *
  • Posts: 41
  • Life is a journey
    • View Profile
Hvala Legionar, mozda se javim sa utiscima!  :nokti:

Offline negociant

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 185
    • View Profile
Mikica je redio na Kristalu brda godina, pitam se da li bi preporucio nekoga tamo. Hmmmmm.