Author Topic: P&O Cruises or Canival cruise lines?  (Read 4068 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline tajana

  • Registered
  • *
  • Posts: 15
    • View Profile
P&O Cruises or Canival cruise lines?
« on: 26/February/2016 »
Pozdrav dragi pomorci,

Naime, već neko vrijeme pratim ovaj forum i čitav vaše genijalne postove jer stvarno ste mi puno pomogli pri odluci da se prijavim za posao na brodu. Nisam još nikako objavljivala na ovome forumu ali sad trebam ponovo vašu pomoć i  savjete jer situacija je takva da trebam odlučiti na čiji brod odnosno za koju se kompaniju odlučiti !! Još u desetom mjesecu 2015. sam imala intervju za Carnival UK (P&O cruises i Cunard), pozicija receptionist. Intervju sam prošla i dobila sam job offer. Cijela sretna i uzbuđena počela sam riješavati i prikupljati sve potrebne dokumente( medicals, visa...)nadajući se da će me ubrzo pozvati. U međuvremenu sam bila pozvana u Southampton,Engleska, sjedište kompanije na induction training u trajanju od dva dana gdje su nas pobliže upoznali što se očekuje od nas na brodu. I tako sam saznala da ću ići na neki od P&O brodova.( NE P&O Australia ! )Btw put,smještaj,hrana plaćeno od strane njih. EXTRA COOL  :D
Prvi povratku iz Engleske još sam imala napraviti American visa tako da sam kroz 12.mjesec bila gotova sa svim dokumentima. I eto me još čekam poziv za ukrcaj. Pokušavam bitistrpljiva ali nije lako nimalo. Što im treba tako dugo?  I nije da im nisam pisala mail, ali svaki put da trenutno nema slobodnog mjesta na brodovima i da čim se mjesto oslobodi javit će mi.  :waiting:

Sigurno se pitate zašto se u naslovu spominje i Carnival cruise line. Eh, kako sam više ludila od toga čekanja javila sam se agenciju u Zagreb i "požalila" im se na trenutnu situaciju , pa su mi predložili da dođem na Carnivalov intervju također za recepciju koji se održavao u Zagrebu. I tako sam potvrdila dolazak jer "kontam" nemam što izgubiti ! Da ne duljim, prošla sam i taj intervju koji je btw bio stvarno lagan. Iz Carnivala su već odredili datum 21.4.,Miami obuka, Carnival Sensation. I sada dolazim do glavnog pitanja. Za koga se odlučiti? Nekako više naginjem za Engleze, odnosno za P&O  ali nebi željela pogriješiti pri odabiru. Molim vas tko god da ima iskustva i sa jednom i drugom kompanijom neka napiše PROS i CONS jednih i drugih. 

Hvala unaprijed  :uzdravlje: :wave:

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: P&O Cruises or Canival cruise lines?
« Reply #1 on: 26/February/2016 »
Svaki mjesec cekanja te kosta oko $2.000.
Vecini bi ovo bio jedini potreban podatak za donosenje odluke.

btw, Canival cruise lines ne postoji.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline tajana

  • Registered
  • *
  • Posts: 15
    • View Profile
Re: P&O Cruises or Canival cruise lines?
« Reply #2 on: 26/February/2016 »
Razumijem. zarada je među najbitnijim stvarima ali s druge strane kad sam već u toj situaciji htjela bih čuti vaš doživljaj, prednosti i nedostatke tih kompanija. Zasigurno su iskustva raznolika.     :)

Offline legionnaire007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1350
    • View Profile
Re: P&O Cruises or Canival cruise lines?
« Reply #3 on: 26/February/2016 »
Radio sam za Engleze (doduse ne P&O) i radio sam za Carnival, vjerujem da je na duge staze bolji P&O. Pogotovo za dvoju poziciju, na Carnivalu su gosti uglavnom zadnja bijeda i stalno problemi s njima. Nisam siguran kakva je situacija s gostima na P&O, doduse. Koliko je placa za P&O?
Once a sailor, always a sailor.

Offline tajana

  • Registered
  • *
  • Posts: 15
    • View Profile
Re: P&O Cruises or Canival cruise lines?
« Reply #4 on: 26/February/2016 »
plaća je za kojih 200$ veća na p&o. A gosti su 95% Englezi, stariji.

Offline udav007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 426
    • View Profile
Re: P&O Cruises or Canival cruise lines?
« Reply #5 on: 26/February/2016 »
Koja je razlika u plati izmedu te dvije kompanije?  Ako je mala onda pali sto prije na Carnival !

Najbitnije stvari ne mozes znat i na njih ne mozes utjecat, stvari tipa : kakve ce ti biti kolege, kakvi ce ti biti sefovi, tko ce ti biti cimer, isl. To je lutrija i ne mozes na to utjecat.

Kao sto Sef kaze, trosak cekanja ti je $2000 mjesecno, a znao sam i covjeka koji je umro cekajuci, tako da ti je moj savjet da ides cim prije ( osim ako je neka velika razlika u plati ili uvjetima rada ).

Offline tajana

  • Registered
  • *
  • Posts: 15
    • View Profile
Re: P&O Cruises or Canival cruise lines?
« Reply #6 on: 26/February/2016 »
200$ je veća kod P&O. nije toliko velika razlika, šta ne?

Offline Jelena08

  • Registered
  • *
  • Posts: 10
    • View Profile
Re: P&O Cruises or Canival cruise lines?
« Reply #7 on: 28/February/2016 »
Nemam iskustva ali po ovom sto si napisala ja bih mozda na tvom mestu sacekala, kad si vec bila na obuci i zavrsila sve a ni tih 200$ nije za bacanje.  :money:  :)  Inace kad je bio intervju za Carnival? Ja sam prosla finalni i rasporedili su me tek za 5 meseci sa sansom za raniji ukrcaj pa ne znam da li da se nadam da ce biti pre  :hmm:  Inace ovih dana spremam lekarski i vizu...
Sometimes the smallest things take up the most room in your heart... -winnie the pooh

Offline tajana

  • Registered
  • *
  • Posts: 15
    • View Profile
Re: P&O Cruises or Canival cruise lines?
« Reply #8 on: 28/February/2016 »
Hvala ljudi na savjetima i komentarima. Pišite vi i dalje  :clapping:
Intervju za Carnival je bio 15-og ovog mjeseca.sve relativno brzo se saznalo. Smo prošli ili ne kao i datum za obuku.

Offline udav007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 426
    • View Profile
Re: P&O Cruises or Canival cruise lines?
« Reply #9 on: 28/February/2016 »
200$ je veća kod P&O. nije toliko velika razlika, šta ne?

Da,, nije za bacit.

Uglavnom kada malo bolje razmislim mislim da ti je puno bolnje pricekati P&O, do sada su se pokazali fer i korektno ( sa placenim treningom u Egleskoj ) tako da mislim da ne bi trebala jos dugo dugo cekati na ukrcaj.

Ti bi mozda trebala poslati kompaniji email , tipa: ja sam ta i ta, prosla interview,tecaj... cekam toliko i toliko,pa upitaj kada bi mogao biti ukrcaj! Nista te ne kosta i nece ti nitko nista zamjerit!

Offline Karaesky

  • Registered
  • *
  • Posts: 42
    • View Profile
Re: P&O Cruises or Canival cruise lines?
« Reply #10 on: 28/February/2016 »
Sigurno da je bolje otici na Carnival. A ako hoces da bas razmislis,sve te brojke stavi na papir i izracunaj.
Po meni gubis i vise od 2000 mjesecno, a tih 200 razlike ces na Carnivalu nadoknaditi za period koji cekas kod kuce.

Uostalom, bolje golub u ruci nego vrabac na grani  :plovim:
Next year in this time we'll be millionaires

Offline udav007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 426
    • View Profile
Re: P&O Cruises or Canival cruise lines?
« Reply #11 on: 29/February/2016 »
a tih 200 razlike ces na Carnivalu nadoknaditi za period koji cekas kod kuce.

Vidis li ti da je datum za Carnival tek 21.04. ? I to za obuku, pa ne znam dali je to datum ukrcaja ili ne?
Uglavnom ne bih volio da generaliziram i pisem ovdje kakvi su gosti na Carnivau, iako svi znamo po iskustvima onih sto rade za Carnival. Raditi na recepciji sa takvim gostima je zanimljvo sigurno  :airquotes:

Samo ti cekaj P&O, mislim da ces dobiti poziv i prije 21.04 !

Samo ne bih volio ovaj scenarij, a to je da podes na Carnival ( s obzirom da si na brodu prvi put , pogotovo u pocetku )  i onda se kajes sto si izabrala Carnival a ne pricekala jos mjesec dana i posla na P&O, to bi ti moglo smetati jako, tako je i meni bilo. Ne govorim ti ovo iz razloga sto mislim da je Carnival bolja kompanija od P&O, da ja biram a da su pare iste, ja bih izabrao Carnival ( dobra zabava za posadu,tulumi,opustena atmosfera,,tona nasih ljudi ) nego neki meni nepoznati P&O ( a inace iz Dubrovnika sam, nagledao sam se svih mogucih kruzera ) , ali s obzirom na poziciju koju radis ( recepcija ) ja bih ti preporucio P&O, samo ne Carnival ! Neznam dali sam se uspio izrazit, tj objasnit zasto mislim da bi trebala cekzt P&O  :pilot:

I mislim da je velika razlika kasnije kada sfavis u CV recepcija na Carnivalu ili recepcija na P&O, meni jedna od te dvije stavke zvuci puno bolje ,ali to je samo moje misljenje .




Offline ann

  • Registered
  • *
  • Posts: 64
    • View Profile
Re: P&O Cruises or Canival cruise lines?
« Reply #12 on: 29/February/2016 »
P&O definitivno, Carnival ima uzasne goste koji placaju kruz 30$ noc i onda se jos zale, hoce da ih tretiras ko kraljeve ko da su platili 30000$ za noc  :facepalm:

Offline Rocco_Barocco

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 602
    • View Profile
Re: P&O Cruises or Canival cruise lines?
« Reply #13 on: 13/March/2016 »
Ja mislim da je P&O bolji u svemu osim u jednoj stvari a to je ekipa i društveni život. Naime, P&O je poznat kao "curry kompanija". Mislim da je time sve rečeno i da to svakako treba uzeti u obzir. Vjerujatno je među purserima situacija bolja ali generalno su svi ostali poprilična manjina pa se možda budeš osjećala malo izolirano. Ali ako misliš da ti to neće predstavljati neku veliku zapreku, samo naprijed. Možeš i odraditi tamo ugovor pa tražiti da te prebace na Cunard. U tom sčučaju bi ti se sve na kraju isplatilo je Cunard bolja kompanija nego Carnival i P&O zajedno.

Offline tajana

  • Registered
  • *
  • Posts: 15
    • View Profile
Re: P&O Cruises or Canival cruise lines?
« Reply #14 on: 15/March/2016 »
hvala vam dobri ljudi na svim ovim komentarima  :clapping:
odlučila sam pričekati poziv od P&O. Imam strpljenja i znam da će nazvati. Mail sam slala i kažu da čim se otvori mjesto javit će se.
Da se nadovežem na komentar da je to "curry kompanija".  :D Da da to znam. Većina zaposlenika su ljudi iz Indije i vjerojatno je samim time i social life nešto lošiji ali opet ne mora biti. Ne razmišljam baš na taj način. Znam što želim, a to je raditi i opet imati mogućnost vidjeti više mjesta, a ne samo Karibe na koje idu većina Carnivalovih brodova. A i vjerujem da će biti i kolega spremnih za druženja i razgovor. 
Fingers crossed will find out all that veryyy soon !!