Author Topic: kolka je pla?a na carnivalu za asst. waiter?  (Read 9516 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline silvia21

  • Registered
  • *
  • Posts: 20
    • View Profile
kolka je pla?a na carnivalu za asst. waiter?
« on: 13/September/2010 »
jel mi može ko reč kolka je plača na carnivalu za ass. weiter?  svi samo okolo naokolo a niko da puca i kaže točno..
zanimama me kako je na carnivalu radit kao a/w... hvala VAm unaprijed... nigdje nismo našli odgovore


hvala unaprijed... :embarrased:

Offline Dan

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 354
    • View Profile
Re: kolka je pla?a na carnivalu za asst. waiter?
« Reply #1 on: 13/September/2010 »
jel mi može ko reč kolka je plača na carnivalu za ass. weiter?  svi samo okolo naokolo a niko da puca i kaže točno..
zanimama me kako je na carnivalu radit kao a/w... hvala VAm unaprijed... nigdje nismo našli odgovore


hvala unaprijed... :embarrased:

ass. waiter, je tiping pozicija, tj. plaćen si od tipa (dijelom prepaid dijelom cash na kraju svakog cruisea) nema fiksne  plaće.. tako da nitko vjerovatno i ne može odgovoriti točno na tvoje  pitanje  , desno gore search opcija  da je više-manje sve odgovore na  to kako je raditi kao ass. waiter.
Netko ima  pozitivno, a netko negativno iskustvo,  sve  je to poprilično osobno kao i opseg zarade..
ča je  život vengo fantažija

Offline farkibi

  • Registered
  • *
  • Posts: 32
    • View Profile
Re: kolka je pla?a na carnivalu za asst. waiter?
« Reply #2 on: 14/September/2010 »
Evo tacan odgovor, tacan je jer je iz prve ruke, jako bliska prijateljica radi na carnivalu kao ass.w cujem se sa njom svaki drugi dan, tako da sigurno ne lupam...ovako, fiksna plata je 1050$ + tips. A tips zavisi naravno od raspoloženja gostiju,a i gde trenutno radis, u nocnoj smeni u room service-u  je ok baksis, zna da izadje i po 30-40$ po noći, ali ume da bude i 5-10$ smena se menja odprilike na 2-3 meseca. Kako smo racunale sa fiksnom platom i tipovima ako si na brodu 8 meseci, koliko je sada ugovor za ass.w i sa tim da menjas smene, pa u jednoj je bolji baksis a u drugoj losiji, mesecna prosecna plata ti izadje oko 1400-1500$.

Offline silvia21

  • Registered
  • *
  • Posts: 20
    • View Profile
Re: kolka je pla?a na carnivalu za asst. waiter?
« Reply #3 on: 14/September/2010 »
Evo tacan odgovor, tacan je jer je iz prve ruke, jako bliska prijateljica radi na carnivalu kao ass.w cujem se sa njom svaki drugi dan, tako da sigurno ne lupam...ovako, fiksna plata je 1050$ + tips. A tips zavisi naravno od raspoloženja gostiju,a i gde trenutno radis, u nocnoj smeni u room service-u  je ok baksis, zna da izadje i po 30-40$ po noći, ali ume da bude i 5-10$ smena se menja odprilike na 2-3 meseca. Kako smo racunale sa fiksnom platom i tipovima ako si na brodu 8 meseci, koliko je sada ugovor za ass.w i sa tim da menjas smene, pa u jednoj je bolji baksis a u drugoj losiji, mesecna prosecna plata ti izadje oko 1400-1500$.

hvala ljepa... to je pravi odgovor ...

Offline aleksije d krejzi

  • Registered
  • *
  • Posts: 60
    • View Profile
Re: kolka je pla?a na carnivalu za asst. waiter?
« Reply #4 on: 15/September/2010 »
Ja se uprcavam na Liberty devetog, ova informacija mi je stvarno pomogla, hvala :)

Offline Seaman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1015
    • View Profile
Re: kolka je pla?a na carnivalu za asst. waiter?
« Reply #5 on: 15/September/2010 »
ass. waiter, je tiping pozicija, tj. plaćen si od tipa (dijelom prepaid dijelom cash na kraju svakog cruisea) nema fiksne  plaće.. tako da nitko vjerovatno i ne može odgovoriti točno na tvoje  pitanje  , desno gore search opcija  da je više-manje sve odgovore na  to kako je raditi kao ass. waiter.
Netko ima  pozitivno, a netko negativno iskustvo,  sve  je to poprilično osobno kao i opseg zarade..
no;;;
Asst. waiter na Carnivalu i na bilo kojoj drugoj kompaniji nije isto. Jer asst. waiter je busboy, osoba koja radi zajedno sa waiterom, i to u dining roomu većinu vremena. Paralela sa Carnival-ovim asst. waiterom je na Celebrity-u pozicija Snack Attendant.
Ima fixna plata i ona je $ 1,050.00 mjesečno, i tip još na to, ali samo kad dobiješ svoju rotaciju na room service, što je u prosjeku 1/3 ugovora.
When it comes to money, nobody can be trusted !

Offline banex23

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 81
    • View Profile
Re: kolka je pla?a na carnivalu za asst. waiter?
« Reply #6 on: 24/October/2010 »
Tacna plata preko crew carda je 1062 USD + Tips i plus tips u kesu od gostiju.Kao asst waiter pocinjes u crew/staff messu,pa posle 2-3 meseca prelazis u room service,posle toga bisto team i oni najsrecniji odlaze da rade u dining room kao poslednji stepenik pred promociju,ali na Carnivalu je javno saopsteno da su promocije trenutno zamrznute tako da bar dva ugovora moras da camis kao asst waiter,ali za ohrabrenje izlazi novi brod za manje od 6 meseci i jos jedna za god dana tako da to automatski znaci i pomeranje ljudi na vislje pozicije.

Offline dejanasrb

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 62
  • Svi na brod! ODMAH!!!
    • View Profile
Re: kolka je pla?a na carnivalu za asst. waiter?
« Reply #7 on: 24/October/2010 »
Sve sto su Seamen i Banex napisali je istina, mogu da potvrdim jer sam se pre 3 nedelje vratila sa prvog ugovora i tako je bilo!!! Baksis imas samo u room servisu a to bi po kompanijinim pravilima trebalo biti od celog ugovora samo 2 meseca!!! Ako imaju dosta konobara na lidu i dining roomu onda ces imati srece i ostati koji mesec duze u room serviceu!!! Moram da napomenem da je vreme tamo provedeno, bar za mene, bilo najbolji deo ugovora!!!
A baksis varira od broda do broda!!! Na mom je bio kriminal, kad imam 5-10 dolara lupam nogama u d***!!! Bude dana kad bude vise ali je retkost!!! Brodovi sa njujorcanima su najbolji a tips, ali su i najzahtevniji gosti....tako sam cula!!