Author Topic: Otišao, odradio, vratio se (Buffet Steward)  (Read 3744 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline mladenRS

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 59
    • View Profile
Veliki pozdrav svim forumasima.

Evo nakon odradjenog ugovora konacno se vratio kuci i uhvatio malo vise vremena da se javim na forum.
Izvinjavam se svima jer nisam mogao ranije da se javim,ali nadam se da me stari morski vukovi razumiju.
Uglavnom moci cu sada da provedem vise vremena na internetu i da podijelim svoje iskustvo sa vama.

Koga sta zanima neka pita tu sam da pomognem
Audaces fortuna iuvat

Offline Fox

  • Registered
  • *
  • Posts: 66
    • View Profile
Re: Otisao,odradio,vratio se
« Reply #1 on: 01/August/2011 »
Vidim da si radio kao Buffet Steward...
Pisi nam malo o samom poslu i plati, sta se dogadja sto se tice promocija i da li se vracas nazad?
I jos nesto ako znas, kakva je pozicija Ass. Buffet i plata za nju?!
Eto za pocetak  :uzdravlje:

Offline mladenRS

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 59
    • View Profile
Re: Otišao, odradio, vratio se (Buffet Steward)
« Reply #2 on: 05/August/2011 »
Da radio sam kao BFST.

Ovako,prvih 10 dana kako sam dosao radio sam na Horizon Court-u,sto je za moj pojam najgore mjesto za raditi,ali i na kojem se provodi najvise radnog vremena.
Vjerovatno je vec negdje na forumu napisan opis posla na Horizon-u ali u kratkim crtama-gosti se sami posluzuju hranom.
Onima koji su u elektricnim kolicimajer su toliko debeli da se ne mogu kretati,pomazes pri odabiru hrane i pratis ih do stola.
Zatim ih nudis sa nekim picem,da bi oni u vecini slucajeva odabrali samo vodu,ice tea ili limunadu,btw ovo je džabe zato i piju to.
Po zavrsetku njihovog obilnog objeda cistis stol i dolaze drugi putnici.
Nakon tih 10 dana prebacili su me u Bellbox odnosno Room Service,gdje sam proveo 2 mjeseca i to vrijeme sam bio sretan sto radim na brodu.
Posao nije tezak,supervizor ti nije non-stop za vratom,plata solidna,u vecini slucajeva gosti te lupaju tipsom,ukratko najbolje mjesto za raditi na brodu.

Naravno sve sto je lijepo kratko traje tako da sam se uskoro nasao u Dining room-u gdje sam bio pogubljen prvih dana.
Moram reci da su svi pocevsi od radnih kolega koji su u istom sosu kao i ja,waiter sa kojim sam radio i head waiter-i izasli u susret.
Pomogli i imali razumijevanja dok nisam potpuno upao u kolotecinu i taj sistem.
Konobarija ovde kod nas na kopnu nema nikakve slicnosti sa konobarijom na brodu.

Sto se tice plate recimo za kruz od 7 dana na Aljasci za BFST koji radi u Dining-u je 320-330 zelembaca plus tips koji je relativan.
Radno mjesto Asst. bfst je crew mess i Lido (Horizon Court).
Uglavnom cistis,cistis i cistis. Za platu nisam siguran 100% ali cini mi se oko 50-ak dolara manje po kruzu od iznosa gore navedenog.
Audaces fortuna iuvat