Author Topic: Nejasno mi ovo kra?a šalica, trejeva, saucera, pa zar oni na brodu nemaju tog dovoljno?  (Read 6696 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Zelkovski

  • Registered
  • *
  • Posts: 29
    • View Profile
Što se tiće materijala u dining room-u uvijek je bio isti problem.Zašto?Imaš ekipe koja sakriva da bi im operacija tokom servisa bila lagana.Imaš ekipu koja razbija zato što ne nosi posuđe i čaše na način na koji bi trebali.Kako na kraju servisa u dishwash-u imaš brdo materijala,a prije večere ni za lijeka.Ja sam se znao zaletiti kod drugih asistenata u sidestand(ormarić koji svaka stanica ima) i uzeti mu ispred nosa ako je imao viška.Šta mi može,fizički ništa jer riskira posao.Ti koji sakrivaju opremu su totalni pacijenti.Ako ima stanicu 22-24 kao asistent nemora u sidestand-u imati 22 šalice,pa neće mu svaki gost piti kavu poslije večere,e ali je interesantno da on ne želi za drugi seating(večera se služi u dvije grupe)da pere šalice od prvog i vraća nego samo ostavi u dishwash-u.I tako sve isto sa drugom opremom.A ovo što se čudiš da kompanija nema materijala,ima i te kako,ali supervisor-i ne daju.Prvo da bi se materijal čuvao,a drugo je da što manje materijala rest.manager izda čuva pare kompaniji,a on dobiva bonus.Šta njega briga što vi trčite uokolo.Oni znaju sistem jer su i oni nekada bili u toj koži.P.S. ovo u zagradi sam pisao za ljude koji nemaju brodskog iskustva,a mi ih bunimo sa skračenicama i izvedenicama iz engleskog.

Offline Dokohan

  • Registered
  • *
  • Posts: 42
    • View Profile
Hvala na pojasnjenju , ma navicu se vech sto kazete samo treba uci u sistem i plivati :D  :pilot:  :pilot:

Offline legionnaire007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1350
    • View Profile
Na Cunardu nema tih problema uopće, štoviše, svi uzimaju što im treba sa drugih stanica, timski rad u pravom smislu te riječi
Once a sailor, always a sailor.