Author Topic: Brazil - Hrvatska 3:1  (Read 6005 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Brazil - Hrvatska 3:1
« on: 13/June/2014 »
Ne znam zašto se gomila medija zapjenila da nije bilo penala na utakmici.
Bio je penal. Protivnički se napadač ne zaustavlja dvjema rukama, tj. jednom rukom na ramenu a drugom u službi elbow lock-a.
Ima pravo Fred što je potencirao kontakt. Lovren mu je dao puno razloga.

A sudac je sudio u korist jačega, ni tu se nema šta puno čuditi. Japanci su u ovom sportu inferiorna nacija, i slično kinezima, filipincima i indijcima, uvijek će se prikloniti jačima.
Vjerovatno ga je grizlo i to što je izbacio Brazil iz igre 2010, kada je u četvrt-finalu dosudio crveni karton Felipe Melo-u.
Da je sudac bio balkanac, ovo bi bila glatka pobjeda Hrvatske od 3:0  :)

I još da dodam za Pletikosu, sva tri gola mu idu na dušu.
Na prvu loptu se bacio iz mjesta, a mogao je napraviti ne jedan, nego dva koraka prije bacanja.
Na loptu iz penala je išao sa dvije ruke, a mogao ju je izbiti jednom rukom.
Treća lopta se isto kotrljala prema golu cijelu vječnost, a on se bacio na nju iz mjesta ...

Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Baron Tiosav

  • Forum Supporter
  • Registered
  • *
  • Posts: 86
  • ~tu fui, ego eris ~
    • View Profile
Re:
« Reply #1 on: 13/June/2014 »
mozda je i bolje sto se prasina digla sad oko tog japanca i penala  jer ce sad hrvatska proci grupu sa brazilom glat. da je bilo nereseno pravile bi se razne kombinacije da odu brazil i meksiko dalje

Послато са PAP3540DUO уз помоћ Тапатока

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Brazil - Hrvatska 3:1
« Reply #2 on: 13/June/2014 »
Potsjetila me je cijela stvar na Evroviziju i natjecanje za naj...bolju pjesmu? Nogomet je postao politika umjesto sporta. Bez obzira na 36 kamera i 2.5 billions gledatelja.
A štaš ... ja sam zadovoljan, kladio sam se na golove  :money:
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline GOAT

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 498
  • Anchors aweigh!!
    • View Profile
  • Company: Oceania/Regent
  • Recruitment Agency: n/a
  • Job Title: Destination Staff
Re: Brazil - Hrvatska 3:1
« Reply #3 on: 13/June/2014 »
 penala nije bilo...

"It always seems impossible until it's done"

Offline Justinijan

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 456
    • View Profile
  • Country: Republika Srpska
  • Company: Princess cruises, Cunard cruise line, Seabourn cruises, Celebrity cruises
  • Job Title: Butler
Re: Brazil - Hrvatska 3:1
« Reply #4 on: 13/June/2014 »
I još da dodam za Pletikosu, sva tri gola mu idu na dušu.
Na prvu loptu se bacio iz mjesta, a mogao je napraviti ne jedan, nego dva koraka prije bacanja.
Na loptu iz penala je išao sa dvije ruke, a mogao ju je izbiti jednom rukom.
Treća lopta se isto kotrljala prema golu cijelu vječnost, a on se bacio na nju iz mjesta ...


Za Pletikosu si u pravu, jer sam 15 godina bio golman i u potpunosti sam isto prokomentarisao nakon utakmice. Ajde penal mu i ne ide bas na dusu jer je to sreca, ali kada je vec pogodio stranu mogao je i bolje reagovati, a ona dva gola je lagano mogao da odbrani.
Fiat iustitia et pereat mundus!

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline YoungOutlaW

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 415
  • I am what I am..
    • View Profile
  • Company: MSC
Re: Brazil - Hrvatska 3:1
« Reply #6 on: 13/June/2014 »
Potpuno se slazem sa Sefom. Pa nije sudija dao gol za Neymara i Oscara. Malo sam razocaran igrom Hrvatske sinoc, jer sam mnogo vise ocekivao od Rakitica i Modrica. I na kraju svega, cemu Kovac ubacuje Brozovica, iskren da budem nisam nikada prije ni cuo za njega. Cemu se stedio Eduardo ? Bilo kako bilo, po meni sasvim zasluzena pobjeda Brazila. Vjerujem da ce Hrvatska ici dalje, ali sinoc nisu pokazali skoro pa nista. 

a veceras poslastica. Moja prognoza 2:1 za Holandiju  :uzdravlje:

Offline GOAT

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 498
  • Anchors aweigh!!
    • View Profile
  • Company: Oceania/Regent
  • Recruitment Agency: n/a
  • Job Title: Destination Staff
Re: Brazil - Hrvatska 3:1
« Reply #7 on: 14/June/2014 »
Šefe, slika je malo izvađena iz konteksta ako se može tako reći, po njoj izgleda da ga je uhvatio u klinč ali na snimci se jasno vidi da je počeo padati puno prije a dok je bio u padu je lovren stavio ruku u taj položaj, kontakta u smislu klinča nije bilo... malo ga je dodirnuo u suprotno rame nakon čega je fred počeo padati ali se jasno vidi da je to toliko sitan dodir da nije nikako mogao izazvati pad... čak su se i strani stručnjaci izjasnili po tom pitanju da je prekršaj simuliran...


"It always seems impossible until it's done"

Offline Moonlight

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 96
    • View Profile
Re: Brazil - Hrvatska 3:1
« Reply #8 on: 14/June/2014 »

A štaš ... ja sam zadovoljan, kladio sam se na golove  :money:
:clapping: :clapping: :clapping:
"Ime nije ništa; ono što nazivamo ružom, slatko bi mirisalo i s drugim imenom ... "

Offline mlw

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 206
  • I am what I am.
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: CMV, Ex MSC, Ex Princess
  • Recruitment Agency: Internet, Safe Cruise
  • Job Title: Shop Seller
Re: Brazil - Hrvatska 3:1
« Reply #9 on: 14/June/2014 »
Mogli ste makar da remizirate, kad smo mi mogli da se nosimo s Brazilcima mozete i vi, al ajde :)

Offline mali od palube

  • Registered
  • *
  • Posts: 85
    • View Profile
Re: Brazil - Hrvatska 3:1
« Reply #10 on: 14/June/2014 »
Nisam video Hr reprezentaciju u gorem izdanju....

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Brazil - Hrvatska 3:1
« Reply #11 on: 14/June/2014 »
Mogli ste makar da remizirate, kad smo mi mogli da se nosimo s Brazilcima mozete i vi, al ajde :)

Mi? Vi? Ne padam ja na to. To su oni, i oni drugi.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Brazil - Hrvatska 3:1
« Reply #12 on: 14/June/2014 »
Šefe, slika je malo izvađena iz konteksta ako se može tako reći, po njoj izgleda da ga je uhvatio u klinč ali na snimci se jasno vidi da je počeo padati puno prije a dok je bio u padu je lovren stavio ruku u taj položaj, kontakta u smislu klinča nije bilo... malo ga je dodirnuo u suprotno rame nakon čega je fred počeo padati ali se jasno vidi da je to toliko sitan dodir da nije nikako mogao izazvati pad... čak su se i strani stručnjaci izjasnili po tom pitanju da je prekršaj simuliran...

Sve to stoji. Ali zašto lovren hvata objema rukama čovjeka koji počinje padati u šesnaestercu?
DRžanje protivnika objema rukama je njegov veliki problem, a mislim da on to nikada neće shvatiti.

Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Mr.Bombastic

  • Registered
  • *
  • Posts: 18
    • View Profile
Re: Brazil - Hrvatska 3:1
« Reply #13 on: 14/June/2014 »
[yt=425,350]https://www.youtube.com/watch?v=jwxGu6mWRPk&feature=share[/yt]

Svatko tko pogleda video shvatit će da smo potkradeni... Kakav crni penal ? Kakve obje ruke ? Kakvo držanje ?
Na snimci se dobro i jasno vidi da je dodir bio nezamariv, a kamoli da se za isti dobije žuti karton, odnosno sludi penal. Slika koja je postavljena u prvom postu izvađena je iz konteksta i na njoj izgleda kao da ovaj drži igrača i ne pušta ga, a snimka je kako je netko već rekao sasvim druga stvar. Penal nije bio i može netko filozofirat koliko želi, veliki svjetski mediji isto su potvrdili nemamo što dalje raspravljati, ja nisam jedan od onih koji gleda na to, "joj gle izgubili smo suci su nam krivi", ali u ovoj tekmi je naočigled bilo, cijela tekma na korist brazilcima, dobro to je tako valjda moralo biti.

Druga situacija iz videa, čak bih i rekao da je bio prekršaj na golmanu, ali ne vidi se na snimci gdje Olić malo dira golmana, no ako nije bio prekršaj na Rakitiću iz zadnje situacije u videu kada su dali treći gol, onda ovo nije bio ni prekršaj na golmanu.
Dakle može se reći da smo u sve 3 situacije pokradeni i da smo izgubili zbog suca.
Snimka to dokazuje, a i pola svijeta isto to dokazuje.

Što se tiče Pletikose jad i bjeda, imamo toliko dobrih mladih golmana, a mi imamo starog Pletikosu... Jedino mu gol iz penala priznam, na ova dva ostala udarca mogao je bolje reagirati, jesu te lopte brze i neugodne, no dobro... Po meni su bile obranjive, pošto vidim što se brani u pojedinim tekmama koje gledam sasvim slučajno :D

And so you touch this limit, something happens and you suddenly can go a little bit further. With your mind power, your determination, your instinct, and the experience as well, you can fly very high.
by: Ayrton Senna

Offline mali od palube

  • Registered
  • *
  • Posts: 85
    • View Profile
Re: Brazil - Hrvatska 3:1
« Reply #14 on: 15/June/2014 »
Ma dal je penal il nije bitno ko sreda...NE MOZES pobediti ako ne das gol...sahisti su jedina reprezentacija iz sfrj koja igra lep napadacki fudbal al kako su ovo odigrali/tuga....
 +U+