Author Topic: Tema za familiju i prijatelje pomoraca  (Read 64873 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline mailbox unavailable

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 148
    • View Profile
Re: Tema za familiju i prijatelje pomoraca
« Reply #15 on: 23/July/2008 »
Evo nesto sto recimo moze da pomogne a ako ima ko vise pitanja pitajte??

Moze i PP

Naime kada sam otisao sa broda moja djevojka je ostala na brodu jos 3 mjeseca pa smo se vidjeli jednom mjesecno SPLIT, DUBROVNI SPLIT

Da se ne prica kako sam trazio autobuse vozove i sl da napravim konekciju da stignem na vrijeme a takodje da se dugo ne zadrzavam... takodje smo iznajmivali sobu  za taj dan ali nakon svakog susreta tuga i praznina... naime sada mozda tesko reci i ne zelim da objasnjavam na koji nacin veze na daljinu funkcionisu, MSN, PHONE i sl... a takodje
na brodu zivt ide brze pa je i tesko ocekivati da vas neko ceka
naime moja veza sada nije bas stabilna i da bilo sta kazem bilo bi suludo jer tesko je odrzati vezu na daljinu zavisi od oboje ljud sto nije sada tema



ako imate nekoge
na brodu moze vas pozvati
na kruz uz popust
550 Requested action not taken: mailbox unavailable

Offline Arwen

  • Registered
  • *
  • Posts: 30
    • View Profile
Re: Tema za familiju i prijatelje pomoraca
« Reply #16 on: 23/July/2008 »
Pa sto se ne vratis na brod i ti miroslave... i budes s njom---

Offline mailbox unavailable

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 148
    • View Profile
Re: Tema za familiju i prijatelje pomoraca
« Reply #17 on: 24/July/2008 »
ne ide to tako prvo moreas da dobijes slobodno mjesto na tom brodu pa onda otici.... to je samo prva stvar ...
550 Requested action not taken: mailbox unavailable

Offline Arwen

  • Registered
  • *
  • Posts: 30
    • View Profile
Re: Tema za familiju i prijatelje pomoraca
« Reply #18 on: 24/July/2008 »
Znaci ti cekas slodobno mjesto :D

E a koji ti je prvi brod na kojem si radio? Jel pocetnici dobiju losije brodove? Ima li uopste losijih brodova :D

Offline tmia

  • Registered
  • *
  • Posts: 91
    • View Profile
Re: Tema za familiju i prijatelje pomoraca
« Reply #19 on: 24/July/2008 »
Kako pozvati na kruz? Ne razumem....
Mi nekako funkcionisemo,obzirom da smo dugooooo zajedno...nije lako,ali oT
Kazu da se veze koje se sklope na brodu,mere duzinom ugovora ali ne znam... -()-
tmia

Offline mailbox unavailable

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 148
    • View Profile
Re: Tema za familiju i prijatelje pomoraca
« Reply #20 on: 25/July/2008 »
Ma gledaj meni juce kaze jedna prijateljica na facebook "zar si ocekivao nesto vise jer moras znati da svki kruz stizu nove osobe...."
tj smatram da je sada sa nekim tamo sto vec imam info... a imali smo velike planove za buduci zivot zajedno..... a sad kada mi je zivot skroz los onda
me ovako guraju u bunar
ljudi nije ovo prica o meni i sl... ja samo kazem sta sve moze da se ocekuje i da ne dajete sebe previse jer onda cete patiti

na brod te moze p[ozvati neko ko je u srodstvu ili kao priajtelj i sl na kruz tj mozes da budes u kabini od gostiju ako ima mjesta ili u kabini gdje je ta osoba ali mora biti sam/a u sobi
jer ne mozes doci u sobu ako je vec neko tamo... to se sredjuje preko crew officea i preko HR i sta ja znam koga vec.. samo treba da se pita
i cijena je manja nego normalno
550 Requested action not taken: mailbox unavailable

Offline tmia

  • Registered
  • *
  • Posts: 91
    • View Profile
Re: Tema za familiju i prijatelje pomoraca
« Reply #21 on: 25/July/2008 »
Svaki kruz stizu nove osobe?Ok to znas-mo....Sad lepo izracunas koliko kruzova imas u nedelji puta 6,8 meseci  :pop1:
Ma da kako da ne......Zavisi ti od osobe do osobe,kakva je!Ne vredi globalizovati sve jer nisu ni svi ljudi isti! :nono:
Samo mi nije jasno ako ste imali ozbiljne planove,na koji fazon se tako ponasa???I to sad kad je tebi tesko,ne znam...glupo stvarno!
Ja znam ljude koji su se upoznali na brodu(iako je malo takvih..),danas su u braku.A znam i onu drugu vrstu kojima je do... :yahoo:
Sve u svemu moras da skontas sta hoces u zivotu i dobro razmislis o svom izboru!
Nekad duplo vise izgubis,nego sto dobijes...nazalost!
Ako je pravi-a normalno je da kroz sve u zivotu prolazite zajedno i dobre i lose stvari..
Ako ne,onda je bolje razici se ma koliko tesko bilo... -()- Vezano za sve,generalno!!!
tmia

Offline mailbox unavailable

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 148
    • View Profile
Re: Tema za familiju i prijatelje pomoraca
« Reply #22 on: 26/July/2008 »
ja sam i reko da sve zavisi od osoba jer znam dosta osoba koji su zajedno u braku , ali hocu reci da vecina ljudi se odluci za nekoga drugog jer je valjda naporan rad, malo alkohola samoca i sl razlog da ljudi se opuste i previse......

nazalost na brodu gdje sam ja bio stvarno sam vidio da momci ili cure odlaze tu su suze i sl a onda nakon nekih mjesec vec sa nekim drugim ... mozda je do hrane :)

salim se ljudi nije ovo tema o ljubavnim vezama samo sam htio reci da su ljudi kvarljiva roba a ako ste zaista s nekim ucinit sve za nju/njega a cijenite sve sto neko uradi sa vama.. trenurno sam prosao prosao kroz malo tezi do zivota jer kada sam stigao ovjde stara mi je imala rak i operaciju pa onda hemoterpija i sl... posao na koji sam apolicirao niko se ne javlja sem osoba koje znam i kazu cekaj ,,, sta i koliko.... i onda tako se nerviram za sve a eto dodje ti onda jos neko od koga ocekujes podrsku a ta ti osoba podmece nogu i gura dublje... ma zato kazem ljudi nemojte molim vas vise o sve ovome jer ja sam napomenu dao da ipak imate opreza i ne prepustaste se 100% osim ako zaista ali zaista niste sigurni da ce biti OK...
550 Requested action not taken: mailbox unavailable

Offline miami

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 82
    • View Profile
Re: Tema za familiju i prijatelje pomoraca
« Reply #23 on: 31/July/2008 »
Quote from: miroslav
Ma gledaj meni juce kaze jedna prijateljica na facebook "zar si ocekivao nesto vise jer moras znati da svki kruz stizu nove osobe...."
tj smatram da je sada sa nekim tamo sto vec imam info... a imali smo velike planove za buduci zivot zajedno....

Evo stize podrska!
Znam evo i ja sam do skoro imala jednog koji je tako planirao samnom svasta pa je posle mesec dana nasao drugu devojku - rumunku! Kad sam mu rekla da sam saznala  onda se predomislio pa se izvinjavao da je pogresio i sad hoce opet samnom ""]]  - to stvarno vredja moju inteligenciju!  :tuctuc:  dala sam mu otkaz u momentu...posle rumunke nema sanse :ban:  kad je uradio jednom uradice jos sto puta  dokle god je na brodu! Dobro je sto se ne vracam na isti brod jer necu  vise da ga vidim!
Inace uvek izbegavam (i na kopnu) ozenjene ! Jer kakva korist ako se zaljubis, normalno je da hoces vise - a znas da to nemoze jer je ozenjen i to onda stvarno nema smisla kad nikuda ne vodi!

Offline mailbox unavailable

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 148
    • View Profile
Re: Tema za familiju i prijatelje pomoraca
« Reply #24 on: 31/July/2008 »
 :pop1: covjek se nada a zivot na brodu je takav da ljudi odmah nadju nekoga sa strane
550 Requested action not taken: mailbox unavailable

Offline PoP ZmaY

  • Registered
  • *
  • Posts: 170
    • View Profile
Re: Tema za familiju i prijatelje pomoraca
« Reply #25 on: 31/July/2008 »
bas svega ima na tim brodovima....  ???

Offline tmia

  • Registered
  • *
  • Posts: 91
    • View Profile
Re: Tema za familiju i prijatelje pomoraca
« Reply #26 on: 31/July/2008 »
Aj sta me sad tu lomite,nisu svi valjda bas takvi.......Meni se decko vraca za mesec dana,ako nije nasao do sad valjda i nece..... -()-...
Samo sto je ova nasa ljubav ona kopnena,dugogodisnja...... :pop:
Te brodske su valjda drugacije,kako i da opstanu kad ne poznajes coveka dovoljno...
Uostalim,jel se tu ide da se radi i napravi nesto ili da se zeza,provodi i.....ko zna sta jos....... ""]]
Sve u svemu ne treba lupati glavu previse,sto moze tamo da se desi mozr i svima nama koji smo ovde...
Prosto receno.....sudbina!!! no;;;
tmia

Offline miami

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 82
    • View Profile
Re: Tema za familiju i prijatelje pomoraca
« Reply #27 on: 31/July/2008 »
Bas svega!
Svako od nas bi mogao napisati po koju knjigu.
Sto na brodu vidis i dozivis neces nigde drugde  :deda:
 
@tmia
Ide se i da se radi i da se zeza! :D 
Posao je i dovoljno tezak pa moras negde da puknes! Ja puknem u crew baru na Latin party ili Caribbean party sa Coronom  :yahoo:
Ja sam imala 5-ogodisnju vezu pa je puklo posle 3 meseca kad sam otisla na brod! Ustvari ja sam pukla jer sam uvidela da vise nemam sta da trazim sa tadasnjim deckom , ukapirala sam da nemamo nista zajednicko i da nam se planovi razilaze.Ipak je i on otisao na brod   :D  sad je na Princess .Ali ostali smo jako dobri prijatelji redovno se cujemo - kad nam oboma treba savet,prica- tu smo!
Ima i ozenjenih na brodu pa nisu verni -nikad ne bi napustili suprugu a i sto bi : jedna kod kuce i jedna devojka na brodu-njima je to super jer su se zasitili zene! Duze vidjaju devojke na brodu nego svoju zenu i to u razmeri 6 do 8 meseci devojku i 2 meseca zenu!  :tuctuc:
Ja  vise nemam iluzija! +U+

Offline tmia

  • Registered
  • *
  • Posts: 91
    • View Profile
Re: Tema za familiju i prijatelje pomoraca
« Reply #28 on: 31/July/2008 »
Ne zna da li da se smejem ili placem........ :nono:....
U svakom slucaju konstatacija ti je skroz na mestu,tu se slazem sa tobom!!!
I ja sam mogla da odem,mogu jos uvek i to na dosta dobroj poziciji u odnosu na neke druge ljude koji pocinju od nicega...al ipak se bore... =""
Hocu da kazem,da budemo zajedno i zajedno radimo tamo nema on nista protiv toga sta vise voleo bi(bar se tako izjasnio.... -()-....
a sta je u cijoj glavi zapravo to niko ne bi mogao da zna..... oT
Da je lako,nije ...daleko od toga ali moras nesto zrtvovati zarad neceg drugog ako si imalo pametan... :embarrased:
Ako nemas mozga,ma dzabe ti sve....
I ne samo napisati knjigu,nego citav esej iz nekoliko delova...Svega sam se naslusala,dobrih,losih stvari i ne mogu da procenim gde ce da prevagne ali stojim iza jednog ako se ne potrudis ma nista ti nece pasti sa neba..Imas cilj-drzi se toga!Ako nije tako-onda nemas nista!!! :rtfm:
tmia

Offline miami

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 82
    • View Profile
Re: Tema za familiju i prijatelje pomoraca
« Reply #29 on: 31/July/2008 »
Videces kad dodje kuci.....dal je isto ili promenjeno stanje kod vas dvoje.
Sad nevredi lupati glavu  oT
Znam kako  je... oT