Author Topic: Zaista ima li neko ko je otisao kao frizer?  (Read 25246 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Majst0r

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 578
  • O RLY?
    • View Profile
Re: Zaista ima li neko ko je otisao kao frizer?
« Reply #15 on: 03/November/2010 »
Novi majmun se zacudio zar su ostali toliko presrani od straha zbog tudjih iskustava da nemaju ni gram mozga da se izbore za svoju poziciju.

I don't accept private messages! You have been warned. Send at your own risk.

peanutz

  • Guest
Re: Zaista ima li neko ko je otisao kao frizer?
« Reply #16 on: 04/November/2010 »
Aman, ima frizera na brodu ali nema ih na forumu, budi ti prvi, sta ima veze, reskiraj. Pogledaj sajt kouzon.com.mk traze frizere za Dohu, Katar, mislim da su dobri uslovi. Poz

Offline Zllico

  • Registered
  • *
  • Posts: 56
    • View Profile
Re: Zaista ima li neko ko je otisao kao frizer?
« Reply #17 on: 04/November/2010 »
hvala, odoh videti.
Cim skupim neke informacije i nadam se iskustvo odma cu ga podeliti sa vama

Offline pomagac

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 178
    • View Profile
Re: Zaista ima li neko ko je otisao kao frizer?
« Reply #18 on: 08/December/2010 »
Moj savet, preskoci frizera idi kao maser, prodji neki kurs i lepo masiraj ljude tu su pare, a frizer na brodu koji radi za Steiner ima procenat ne radi na fixnu zaradu. Jedna "prijateljica" moja koja je bila frizer, zensko naravno, neznam da li sam video 1-2 muskih, mi je rekla da je jako slabo prolazila, nije bilo posla a morala je da bude u salonu po ceo dan. Dok maseri su pravili po $4000 mesecno :)

Offline Zllico

  • Registered
  • *
  • Posts: 56
    • View Profile
Re: Zaista ima li neko ko je otisao kao frizer?
« Reply #19 on: 08/December/2010 »
Hvala na savetu, ali sad je malo kasno.Imam interviju 11.12 i vec se sve zahuktalo tako da ovaj put idem kako sam krenuo.Pripreme privedene kraju, nadam se da cu proci.

Offline Homer J. Simpson

  • Registered
  • *
  • Posts: 70
    • View Profile
Re: Zaista ima li neko ko je otisao kao frizer?
« Reply #20 on: 08/December/2010 »
Upravo sam pricao sa jednom mojom sugradjankom ciji muz radi na brodu.Nije mi rekla koji brod,jer ne moze da se seti.
Slucajno smo se nasli u gradu,i posto ozbiljno razmisljam o brodu(za par dana imam razgovore u Sea agency i u Safe cruise)vrlo brzo smo poceli pricati o kruzerima.Pre godinu dana,njen muz je dobio posao na brodu,i to kao asistent kuvara.Nastimao je biografiju i uz dosta srece prosao sve sto je trebalo proci i otisao na brod.
Medjutim,posto nikad nije drzao noz u ruci,na brodu su odmah videli da nema veze sa poslom.On im je priznao da nije kuvar,nego da je po profesiji frizer,sto i jeste.(Drzao je cak i neke salone).
Onda su ga premestili na poziciju frizera.Njegova zena kaze da je on zadovoljan i platom i radnim vremenom,i da mu posao nije nesto stresan,da nema mnogo ni posla,i da ce svakako ponovo otici kao frizer,t.j da ce se vratiti na drugi ugovor.
E,sad,koliko je ovo istina ne znam,ja sam preneo sta mi je ona rekla...
Ma radicu sta god hocu,ko ce da mi zabrani
Napicu se i pevacu na sopstvenoj sahrani...

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Zaista ima li neko ko je otisao kao frizer?
« Reply #21 on: 08/December/2010 »
Sasvim moguce ...  :pop:
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline pomagac

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 178
    • View Profile
Re: Zaista ima li neko ko je otisao kao frizer?
« Reply #22 on: 09/December/2010 »
Upravo sam pricao sa jednom mojom sugradjankom ciji muz radi na brodu.Nije mi rekla koji brod,jer ne moze da se seti.
Slucajno smo se nasli u gradu,i posto ozbiljno razmisljam o brodu(za par dana imam razgovore u Sea agency i u Safe cruise)vrlo brzo smo poceli pricati o kruzerima.Pre godinu dana,njen muz je dobio posao na brodu,i to kao asistent kuvara.Nastimao je biografiju i uz dosta srece prosao sve sto je trebalo proci i otisao na brod.
Medjutim,posto nikad nije drzao noz u ruci,na brodu su odmah videli da nema veze sa poslom.On im je priznao da nije kuvar,nego da je po profesiji frizer,sto i jeste.(Drzao je cak i neke salone).
Onda su ga premestili na poziciju frizera.Njegova zena kaze da je on zadovoljan i platom i radnim vremenom,i da mu posao nije nesto stresan,da nema mnogo ni posla,i da ce svakako ponovo otici kao frizer,t.j da ce se vratiti na drugi ugovor.
E,sad,koliko je ovo istina ne znam,ja sam preneo sta mi je ona rekla...
Znas kako sve je moguce, ali ja nesto sumnjam da je neko ko je dosao zaposlen za cruise line presao u drugu kompaniju jer frizerski salon spada pod Stainer, i potpuno je drugi proces regrutacije. A i ako nezna da drzi noz, pa naucice dace mu noz i krompir da guli, a i moze da pere sudove ako bas nista ne zna :) Jedina varijanta je da je zavrsio jedan ugovor pa dosao kuci i aplicirao za frizera pa isao za london pa tek onda brod. Ili da je dok je on bio na brodu kontaktirao spa managera pa objasnio kako dobro radi kao frizer pa da je on sredio da predje, mada mnogo bi se tu ljutila cruise kompanija, jer ipak je on ugovorom vezan za njih. Mnogo je tu ili za mene, znam da na princess postoji mogucnost prelaska u druge departmente ali samo u okviru kompanije, urade se neki cross treninzi i lepo kuvar predje u konobara, ali kuvar u frizera i to prvi ugovor...hmm...tesko

Offline pomagac

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 178
    • View Profile
Re: Zaista ima li neko ko je otisao kao frizer?
« Reply #23 on: 09/December/2010 »
Hvala na savetu, ali sad je malo kasno.Imam interviju 11.12 i vec se sve zahuktalo tako da ovaj put idem kako sam krenuo.Pripreme privedene kraju, nadam se da cu proci.
Samo napred i sretno  ;D

Offline Zllico

  • Registered
  • *
  • Posts: 56
    • View Profile
Re: Zaista ima li neko ko je otisao kao frizer?
« Reply #24 on: 13/December/2010 »
Ima frizera na brodu ali mi nije jasno zasto ih nema na forumu.Na interiju 11.12. u Beogradu bilo je 11 frizera od toga 6 muskaraca i 5 devojaka.
Interviju nije tezak, prvo ide sat vremena pricanja o brodovima o Steineru itd.Nakon toga pauza, pa mali test, oko 20 pitanja koja popunjavas na pauyi, znaci mozes da zoves koga hoces da ti pomogne, posle toga ide predstavljanje.Na slajdu se vrte pitanja na engleskom i ti odgovaras, pitanja su tipa, ime i prezime, datum rodjenja, koju si skolu zavrsio, zasto mislis da bas ti treba da si izabran, zasto zelis da radis na brodu i tako, dovoljno elementarno znanje engleskog, posle toga prakticni deo, feniranje i dizanje kose.
E sada mala digresija, pola kandidata nije bilo u odelu i ako je naglaseno da moraju (ja sam poslusao savete drugih i imao tamno sivo odelo, umerenu kravatu...).Modeli vec isfenirani (moj nije bio), znaci vazno da oni vide kako baratas cetkom i onda dizanje kose najcesce u banana pundju.
od 11 kandidata 2 devojke su vracene do februarskog roka da savladaju engleski i jena da skine tatu sa rucnog zgloba.Ostali cekamo rezeltate do 18.12., nadam se da sam prosao.
Sledece javljanje bi trebalo biti iz Londona.


Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Zaista ima li neko ko je otisao kao frizer?
« Reply #25 on: 13/December/2010 »
bravo za interview, pohvalno si izvjestio, nadam se da si prošao  :uzdravlje:
Pa što ne pozva ostale frizere na forum? Oni ne vole druženje?  :tuctuc:
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Zllico

  • Registered
  • *
  • Posts: 56
    • View Profile
Re: Zaista ima li neko ko je otisao kao frizer?
« Reply #26 on: 13/December/2010 »
bravo za interview, pohvalno si izvjestio, nadam se da si prošao  :uzdravlje:
Pa što ne pozva ostale frizere na forum? Oni ne vole druženje?  :tuctuc:
Bilo je oko 30 kandidata, sto fitnes trenera, kozmeticara, manikira ... ali to u zivotu nisam video niko nisakim ni reci.Sve grupice dvoje troje zajedno, kandidat i model.Jedva sam stupio u kontakt sa dvojicom i naravno savetovao da posete  forum.|Uglavnom su bili iz Srbije, Makedonije i 2 iz Bugarske.
Izgleda da cu ipak biti jedini frizer koji se jvlja

Offline suncica28

  • Registered
  • *
  • Posts: 3
    • View Profile
Re: Zaista ima li neko ko je otisao kao frizer?
« Reply #27 on: 11/February/2011 »
Opet ja,ne mogu naj da upratim forum,sorry!!
Uhvatila sam ovaj dio o tetovazama i toj zenskici.... ja isto imam tatoo na zglobu ali ne bi ga bas sad skidala,mislim,hello :)
Mislila sam da bih to mogla rijesiti sa nekom cool narukvicom i no big deal! Zar im je toliki problem???

Offline Zllico

  • Registered
  • *
  • Posts: 56
    • View Profile
Re: Zaista ima li neko ko je otisao kao frizer?
« Reply #28 on: 24/February/2011 »
Da nema mene na brodu ne bi bilo frizera, ja sam na ovom jedini frizer  :uzdravlje:
Ukrcao sam se 21.02.11 , brod Maasdam, dobio kabinu u kojoj sam sam, hrana dobra, menadzerica OK, prvi utisci, sve super.Radno vreme mi zavisi od zakazanih gostiju, prvi dan samo troje, juce smo plovili tako da je bilo vise posla, i ako sam samo zenski frizer, ovde sam jedini i niko te ne pita jesi li muski ili zenski frizer vec sisas "ko ti dodje pod ruku".
Jedini problem je sto nemam sa sobom dolare vec su mi pare na kartici tako da ne mogu da trosim, mada i to se da srediti, uzmes pa zapises na kabinu.
Internet je skup 20USD 10 sati, videcu kako to da regulisem.
Ugovor mi je na 9 meseci, da li sam imao srecu il sta li vec ali ja nemam primedbi, znam da sam tek stigao i da je rano da bilo sta kazem, ali prvi utisci su pozitivni.
Najveci problem mi je bio ulazak u USA gde me je emigraciona zadrzala taman toliko da mi ode let za MIA i onda sam na aerodromu Detroit cekao 5 sati.Savetujem svim da traze sto duzu konekciju izmedju dva leta u Americi kako bi imali dovoljno vremena da prodju sve formalnosti.
Toliko za prvo javljanje.

Offline pomagac

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 178
    • View Profile
Re: Zaista ima li neko ko je otisao kao frizer?
« Reply #29 on: 24/February/2011 »

Internet je skup 20USD 10 sati, videcu kako to da regulisem.

Mislis $20 200min interneta, 10 sati je malo puno  :D. A hrana potpisujem najbolja na HAL. Sto se tice oceanpay kartice na koju dobijas platu, najbolje ti je da je nosis i podizes ako si u US luci negde pare, uzimaju ti $2.5 za proviziju koliko god da podizes. A prvo podizanje u mesecu ti je free, znaci ne placas proviziju :)