Author Topic: Pandemija virusa Corona (COVID-19)  (Read 228786 times)

0 Members and 5 Guests are viewing this topic.

Offline NVC

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 219
    • View Profile
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #225 on: 22/May/2020 »
Ima li nekih novosti na ovu temu?

Offline dubica

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 550
  • Screw You Guys I'm Going Home
    • View Profile
  • Company: CCL Costa NCL TUI Heinemann Gmbh..
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #226 on: 22/May/2020 »
Nista novo sve se razvlaci ali pozitivno kompanije razrađuju planove Carnival Royal planiraju početkom augusta da plove  :airquotes:kao  .Ali tesko kompanija na kojoj ja radim TUI Meinschiff Ceo najavljuje mini cruise sa  50% putnika u augustu .Ali je to sve u oblacima .Nadamo se boljem kakao je sve pocelo u februaru situacija je sve jasnija nisam pesimist .

Offline Mobile

  • Registered
  • *
  • Posts: 454
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Recruitment Agency: Uspinjaca
  • Job Title: N/A
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #227 on: 25/May/2020 »
Da li neko ima novih vesti na temu ponovnog pocetka rada najvećih kruz kompanija?

Da li su Royal i Norwegian izašli sa nekim konkretnijim planom?


Offline NVC

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 219
    • View Profile
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #228 on: 25/May/2020 »
Tajac. Do pre 7 dana svi su bili puni nagadjanja, procena, informacija. Sada nista :)

Offline cortomaltesepg

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 322
    • View Profile
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #229 on: 26/May/2020 »
Cekamo braco i sestre
Dok ne pocnu da stizu pozivi za ukrcaj niko nece znati
Eto ja cim mi jave da se ukrcavam, objavit cu

Offline Mobile

  • Registered
  • *
  • Posts: 454
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Recruitment Agency: Uspinjaca
  • Job Title: N/A
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #230 on: 26/May/2020 »
Samo da ne krene "drugi talas" baš onda kada nas pozovu da idemo na brod, pa svet ponovo uvede obavezan karantin i izolaciju, a najpopularniji slogan opet postane StayAtHome

Offline pspman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 892
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Princess Cruises
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: Asst. Photo Manager
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #231 on: 26/May/2020 »
hehee nadamo se da nece,ali je jako cudno to sto su evo za Princess, do pre neki dan stajale objave kako se plata obracunava i slicno,da bi pre neki dan netragom nestala sa CSS  i sad nema ni price vise o tome.... nadam se samo da ce nas isplatiti za maj i to za Jun sto su rekli i ajd cao do sledece sezone...

Sta mislite, koji ce se departmenti "vratiti" bez posledica,odnosno smanjenja radne snage,plata i slicno, odnosno koji ce funkcionisati kao i do sada, a koji ne? Ja mmislim da ce se departmenti kao bar,restoran,accommodation, pursrs desk, raditi istom parom kao i pre...

Offline dubica

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 550
  • Screw You Guys I'm Going Home
    • View Profile
  • Company: CCL Costa NCL TUI Heinemann Gmbh..
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #232 on: 26/May/2020 »
TUI Talk with Fritz Joussen
THE CEO PROVIDES AN UPDATE ON THE HALF-YEAR FIGURES FOR 2020 AND ON THE CURRENT SITUATION.

https://youtu.be/fwKPHvS8EjQ

Offline dubica

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 550
  • Screw You Guys I'm Going Home
    • View Profile
  • Company: CCL Costa NCL TUI Heinemann Gmbh..

Offline Mobile

  • Registered
  • *
  • Posts: 454
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Recruitment Agency: Uspinjaca
  • Job Title: N/A
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #234 on: 26/May/2020 »
Negde sam procitao da je Australija produzila zabranu za kruzere sve negde do sredine septembra. Ne znam da li je zaista neophodno produzavati zabranu koja još nije istekla i produžiti je na tako dugi rok. Isto tako, video sam negde podatak da je od ukupnog broja inficiranih ljudi na svetu svega 0.07% povezano sa prekookeanskim brodovima.

Offline dubica

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 550
  • Screw You Guys I'm Going Home
    • View Profile
  • Company: CCL Costa NCL TUI Heinemann Gmbh..
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #235 on: 26/May/2020 »
Fain:Royal C CEO 'Working on Detailed Set of Protocols' to Restart Cruising
May 26, 2020

https://youtu.be/4__8Bwd6uus

Offline duledule

  • Registered
  • *
  • Posts: 88
    • View Profile
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #236 on: 27/May/2020 »
Bahamas Paradise Back to Cruising in July; 60 Percent Capacity

https://www.cruiseindustrynews.com/cruise-news/22998-bahamas-paradise-back-to-cruising-in-july-60-percent-capacity.html?fbclid=IwAR1lmeraUuqKJZ4Vv3FPwAD-I7gIrwRnlhNHPsQMW7A7kl1f79Tr4qARmqo



Lako je njima da odmah da pocnu, cim je pocela epidemija dali su svim zaposlenima da potpisu da zele da volontiraju na brodu. Tako da oni nikog nisu ni slali kuci :pop1:

Offline udav007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 426
    • View Profile
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #237 on: 27/May/2020 »
Nema šanse da taj brod zaplovi 30.07. sa gostima i iz Floride, ali baš nikakve.
CEO Royala je izjavio da prvo očekiva pokretanje kruziranja na europskom i azijskom tržištu, ima smisla.
Sve sam više sigurniji da nema ničega bez pronalaska lijeka, đaba im silni protokoli.
Zamislimo situaciju u kojoj krene kruziranje i dođe gost u medical i kaže da ima temperaturu ili neki drugi korona sličan simptom. Doktor odredi samoizolaciju i naravno kompanija je to dužana prijaviti CDC-u.  Zamislite dramu.  :facepalm:
A tek kad bi se pojavila korona na brpdu, a pojavila bi se tijekom prvog kruza :facepalm:
Sve sam više uvjeren da kompanije ne bi niti pokrenule kruziranje ovu godinu sve i da dobiju dozvolu CDC-ja, preveliki im je to rizik.
Šalju glupave obavjesti o pokretanju kruziranja samo kako bi se što jeftinije zadužile.
Kruziranje 2020 ili do pronalaska lijeka  :wave:

Offline Mobile

  • Registered
  • *
  • Posts: 454
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Recruitment Agency: Uspinjaca
  • Job Title: N/A
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #238 on: 28/May/2020 »
Skoro sam siguran da ce neki brodovi zaploviti pre septembra ili oktobra koliko god se neko trudio da zaplaši svet virusom koji u skoro 90 posto slučajeva ne izaziva nikakve simptome. Ljudi se već dugo voze po javnim prevozima nacickani jedni na druge i ništa loše se nije desilo.

Offline Zinedin Zidan

  • Registered
  • *
  • Posts: 9
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Princess Cruise
  • Job Title: Housekeeping
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #239 on: 28/May/2020 »
Ko misli da ce zbog ovog virusa zivot da stane grdno se vara, valjda je vec svima jasno koliko je ova cela prica sa virusom prepumpana da izazove paniku u ljudima.Cist primer je u Srbiji trenutno oko 6000 izleceno, 700-800 u bolnicama na lecenju a ostalih 4-5000 bolesnih kod kuce se leci to je cist dokaz da je ovaj virus smejurija i da je imao za cilj nesto sto je ko zna kome islo u korist.Sada kada su to ispunili odjednom se vec u napred spominje drugi talas a to niko ne moze da predvidi sem tih koji su ga i pustili i vec pocinju sa plasenjem ljudi,  iskreno mislim da od drugog talasa nema nista a i od vakcine pre 2021 a ne znam ko je izjavio ako ne bude drugi talas samim tim nece trebati ni vakcina kakve se igre vode nemozemo ni da nagadjamo.Mislim da je sasvim realno od septembra da brodovi pocnu sa plovidbama.Pozdrav za sve moreplovce i nadam se da ce se svi uskoro vratiti na poslove  :rolleyes: