Author Topic: Pomo?, problem na brodu, završio sam sa 6 ili 7 šavova ..  (Read 5750 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline maredelboy

  • Registered
  • *
  • Posts: 153
    • View Profile
Trenutno sam na diamond princess brodu, kraj druge nedelje.

Naime, sledeci problem je u pitanju. Dosao sam kao assistant cook, medjutim, stavili su me da radim kao butcher uz obrazlozenje da cu raditi u mesari nekih desetak dana dok ne dodje pravi mesar.
U medjuvremenu desio se peh.
Prekjuce, dok sam zavrsavao prvu smenu, sredjivao prostor oko mene, nesto je pocelo da pada i ja sam refleksno krenuo za tim.
Sa zakasnjenjem sam video da je to najostriji noz u kuhinji dugacak 35cm i u tom trenutku sam osetio sam neki fles kako me udara u glavu.
Pogledao sam I video da me je noz rasekao do koske izmedju malog i domalog prsta.
Da skratim pricu, zavrsio sam sa 6 ili 7 savova. Ne osecam jednu stranu prsta.

Trenutno ne radim, neki su zahtevali da radim ali u celoj prici najpravedniji je ispao glavni sef kuhinje na brodu rekavsi mi da ne mogu nikako da radim dok imam savove i da odmorim par dana.

Moja pitanja glase ovako:
-Koja su moja prava?
-Sta da radim ako neko bude zahtevao da radim a da moram da koristim tu ruku? (nije problem da radim nesto gde necu koristiti tu ruku, samo da je ne koristim, jer je jedva pomeram)
-I da li imam prava da zahtevam da me ne vracaju u mesaru? (nisam mesar a I imaju mnogo za*****anije radno vreme od svih kuvara)

Oprostite ako nisam stavio temu u pravoj temi, nemam mnogo minuta  
:uzdravlje: Hvala unapred.

Offline Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
Re: Pomoc, problem na brodu.
« Reply #1 on: 17/March/2013 »
Niko ne sme da zahteva od tebe da koristiš tu ruku dok se potpuno ne oporaviš i dok doktor ne kaže da si se oporavio. Ako neki k****n ipak počne nešto da tupi, ima i on svog šefa, pa ako treba i taj šef ima svog šefa... Ko god nešto insistira ugrožavajući tvoje zdravlje, insistiraj i ti da tako nešto ponovi pred svedocima (po mogućnosti tvojim drugarima/zemljacima koji će smeti da potvrde šta je taj i taj tebi naredio da radiš).

Nemoj da se osećaš usamljeno i izgubljeno negde pri dnu hijerarhije, onima na višim položajima je itekako stalo do poštovanja propisa i ljudskog dostojanstva, ali ništa ne mogu da učine ako ne znaju da se nešto dešava. Slobodno idi do npr. staff kapetana i izloži mu svoj problem, videćeš da niko više nikada neće ni pisnuti o tvom premeštanju u mesaru.

Offline legionnaire007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1350
    • View Profile
Once a sailor, always a sailor.

Offline gotom

  • Registered
  • *
  • Posts: 88
    • View Profile
Re: Pomoc, problem na brodu.
« Reply #3 on: 17/March/2013 »
Potpisujem sve sto si rekao Princ.
Dok si bolestan/povrijedjen sve je OK, ti bi trebao biti hospitaliziran, na terapiji, na bolovanju. Po prestanku bolovanja pocinjes raditi a o tome samo chief doktor odlucuje. Ako ti prst i dalje neces osjecati kompanija ce te toliko dugo slati na rehabilitaciju u odredjenu bolnicu na nekom kopnu/otoku dok ti ne ozdravis, tj dok ti zivci ne prorade. U jako rijetkim slucajevima doktori nisu u mogucnosti da sloze zivce, zavisi od par konsekvenci, o doktoru, o prepoznavanju povrede, o vrsti povrede i o samim okolnostima gdje se to izvodi. Jednog dana ako ti prst nece raditi (bit ce ukocen) pa sluzit kao cackalica mozes ih tuziti, u Americi.

Tvoja pozicija, tj. gdje ces raditi ovisi samo o tvom iminentnom chefu, gazdi departmenta. Ako te on treba na toj poziciji on ce te tamo drzati. Posto je povreda gadna moze biti da te makne jer si ispao nespretan, nazalost, sto ne mora/ce utjecati na tvoj appraisal. Tvoje neprihvacanje posla moze jedino negativno utjecati na izgled istog.

Tamo gdje radim kuhari cak i sa plavom maramom (znaci visok rang) rade u mesnicama, tako da se ne moras disponirati gdje radis.
Kod tebe je malo hladnije al je mirno, dok je na liniji pakleno vruce s pritisakom kao u boci plina a i svi ti skacu po ledjima.

Placa ti ovisi na kojem si rangu, a ne o lokaciji gdje radis na brodu.

Think pink. I sretno sa zdravljem.

 oT

gotom

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Pomoc, problem na brodu.
« Reply #4 on: 17/March/2013 »
http://www.lipcon.com/index.php?source=crewforum

Možeš pitati advokata, ništa ne košta. Po nekom mom osjećaju, možda bi mogao da izvućeš 10ak tisuća $$, možda više ..

... ali to bi te vjerovatno stavilo u poziciju da trebaš napustiti kompaniju u kojoj trenutno radiš. A znamo šta bi bilo poslije ... potrošio bi novac i krenuo otpočetka ..

@Princ dobro zbori, Staff Captain će uvesti reda ako treba, jer taj slučaj je u njegovoj domeni.

Ako si uradio interview sa nekim iz Security dpt., ne bi bilo loše da ti isprinta kopiju tvojeg Accident Report-a, jer to je jedan od važnijih dokumenata koji moraš imati ako bi stvari krenule loše.
Sad je vjerovatno kasno, ali u tome dokumentu, koji je tvoja izjava i tvoje viđenje nezgode, bilo bi dobro navesti da si po ugovoru na jednoj, a po instrukciji radio na drugoj poziciji. Najvažnije od svega je navesti da noževi nisu bili osigurani kako treba, jer se ne može dogoditi da zbog nečega počnu klizati ili padati oko radnog mjesta. Po toj logici ti je nož mogao recnuti Jugular Vein i iskrvario bi unutar nekoliko minuta.
...osim ako je osiguravanje noževa bila tvoja dužnost.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline maredelboy

  • Registered
  • *
  • Posts: 153
    • View Profile
Problem je u tome sto su ovde svi povezani kao creva, samo neki ne pristaju na to i rade sta misle da je ispravno kao sto je to ucinio sef kuhinje. Kazem ovo jer je sama doktorka meni rekla idi radi idi radi, samo nemoj da koristis tu ruku, koristi je za manje stvari kao sto je pisanje itd da bi se razmrdali misici. A kad me je pitala sta radim a joj odgovorio, secem meso tom rukom, samo se nasmejala.
Dakle, uzas. Onda jedan prokleti Kinez, glavno sef mesara, inace ocigledno ima neki pik na mene, hvalio se pred asistentom sefa kako je on radio sa 10 savova bez problema pa tako mogu i ja..
Zahvaljujuci sefu, za sada nema potrebe da idem do staff kapetana, ali ako bude potrebe sad znam kod koga mogu da odem. Hvala.
A sto se tice samog prsta i zivaca, kada sam upitao doktorku sta je sa tim sto ne osecam jednu stranu prsta, odgovorila mi je ovako:,,Sta da ti kazem, mozda ce se vremenom vratiti a mozda i nece." Tim recima, a btw ona me je i usivala. Tako da, tesko da ce biti bilo kakvog kopnenog lecenja.. I nisam ja bas mislio da kazem necu da radim u mesari nego bih naravno pitao da me maknu odatle. I bolje da mi bude vruce, nego da se zadrzavam dnevno po 2h u hladnjaci na -20 i manje.
Uradio sam intervju sa jednim likom iz security-a i mislim da smo naveli da sam assistent cook a da sam radio u mesari. Sad ne znam, jel mogu naknadno da uzmem taj dokument? Tj kopiju? A nozevi, nisu ni bili moji. I nisam zaduzen za njih. Sad, jedino sto nije navedeno to je da nozevi nisu bili osigurani.
U svakom slucaju, pogledac, pitacu na ovom forumu advokata ako se tu pita, pa cemo videti. Ako neko ima jos neku ideju neka slobodno kaze.
Pokusao vam sam da odgovaram po redu da znate. Hvala svima jos jednom, nadam se najboljem.  :uzdravlje:

Offline maredelboy

  • Registered
  • *
  • Posts: 153
    • View Profile
Danas sam poceo da radim bez obzira sto imam 7 savova. Doduse dali su mi stvarno neki jadan posao gde i ne koristim tu ruku. A sad sta cu dalje da radim ne znam.
Sta mi vi predlazete? Da l treba uopste da radim?
Hvala.

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Slusaj doktora, pa ako nastanu komplikacije, moci ces traziti odstetu.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline irena.m

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 103
    • View Profile

Prekjuce, dok sam zavrsavao prvu smenu, sredjivao prostor oko mene, nesto je pocelo da pada i ja sam refleksno krenuo za tim.
Sa zakasnjenjem sam video da je to najostriji noz u kuhinji dugacak 35cm i u tom trenutku sam osetio sam neki fles kako me udara u glavu.
Pogledao sam I video da me je noz rasekao do koske izmedju malog i domalog prsta.
Da skratim pricu, zavrsio sam sa 6 ili 7 savova. Ne osecam jednu stranu prsta.

Ti si bolje prosao od mene brate- ja sam se isto posekla do koske , meso mi je landaralo i zevalo, ruka mi je utrnula i nisam osecala bol, na zivo su me usili, imala sam 6 savova.
Posekla sam se tako sto mi se ispala casa za snack mix (decanter) u pantry-u, razbila se na plocicama i odbio se  komad stakla i zario mi se u saku (izmedju domalog i malog prsta).
Anyway, odmah posle usivanja su me poslali da radim, dali mi antibiotike  i marsh na posao...
Doktor je pokusao da kaze mom supervizoru da ne bi trebalo bar taj dan da radim da mi se malo osecaj u ruci povrati ali ovaj ni da cuje..
Ja, sta cu, zamisljam da mi je do jaja i radim  :banana: la vitta e bella  :run:

Offline maredelboy

  • Registered
  • *
  • Posts: 153
    • View Profile
Haha jesi luda xD
Gde, ja sam uspeo da ne radim 3 dana i to moje insistiranje. A i tada kada sam poceo raditi nisam koristio tu ruku 2 nedelje. Oni su govorili radi, ja sam govorio necu. I tako, tek posle skidanja konaca, poceo sam da radim. Ali sam i dalje izbegavao da koristim tu ruku.
Nije me bilo davno, ali hvala svima na komentarima.