Author Topic: Medical u drugoj drzavi?  (Read 1830 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Spoly

  • Registered
  • *
  • Posts: 75
    • View Profile
Medical u drugoj drzavi?
« on: 14/September/2013 »
Pozdrav, samo jedno kratko pitanje. Posto sam u mailu dobio attachment sa uputama za Medical u kome stoje samo informacije dr. Odobasica u Sarajevu, da li ja mogu raditi recimo u Beogradu ili Zagrebu ili "moram" tu gdje mi je receno? Da li u slucaju da zelim raditi u Beogradu moram da obavijestim agenciju ili cu samo zakomplikovati stvari? :)

Hvala unaprijed!

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Medical u drugoj drzavi?
« Reply #1 on: 14/September/2013 »
Medical ti po dolasku na brod provjerava Crew Purser, i to prije nego uopće stupiš nogom na brod.
Po mojem iskustvu, taj dan je strašna gužva i on/ona samo baci kratak pogled na papir, jer ima 30ak ljudi iz raznih država, te samo gleda datum da ustanovi hoće li vrijeme trajanja certifikata pokriti dužinu ugovora pojedinca. Naime, pošto je vrijeme valjanosti 2 godine, mnogi koji odrade 2 ugovora pokušavaju odraditi i treći sa istim certifikatom.
Znam za slučajeve kada su CP napravili propust i nisu na vrijeme uočili rok valjanosti vize ili medicala, pa su crew-memberima dali izbor da idu kući praviti vizu o svom trošku, odnosno da rade medical u Miami-u.

Agencija će ti kratko reći da radiš medical tamo gdje su ti i preporučili. Oni ne pregovaraju sa kandidatima.
Ako pitaš kompaniju, imaju razloga posumnjati da pokušavaš nešto sakriti.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Spoly

  • Registered
  • *
  • Posts: 75
    • View Profile
Re: Medical u drugoj drzavi?
« Reply #2 on: 14/September/2013 »
Ok, puno hvala, to bi bilo sve, Sarajevo it is. :)


Offline Eden

  • Registered
  • *
  • Posts: 57
  • Just do it alone!
    • View Profile
Re: Medical u drugoj drzavi?
« Reply #3 on: 14/September/2013 »
Medical ti po dolasku na brod provjerava Crew Purser, i to prije nego uopće stupiš nogom na brod.
Po mojem iskustvu, taj dan je strašna gužva i on/ona samo baci kratak pogled na papir, jer ima 30ak ljudi iz raznih država, te samo gleda datum da ustanovi hoće li vrijeme trajanja certifikata pokriti dužinu ugovora pojedinca. Naime, pošto je vrijeme valjanosti 2 godine, mnogi koji odrade 2 ugovora pokušavaju odraditi i treći sa istim certifikatom.
Znam za slučajeve kada su CP napravili propust i nisu na vrijeme uočili rok valjanosti vize ili medicala, pa su crew-memberima dali izbor da idu kući praviti vizu o svom trošku, odnosno da rade medical u Miami-u.

Agencija će ti kratko reći da radiš medical tamo gdje su ti i preporučili. Oni ne pregovaraju sa kandidatima.
Ako pitaš kompaniju, imaju razloga posumnjati da pokušavaš nešto sakriti.

Šefe tačno da nije tebe i ovog foruma ja bih i njih i sebe zapetljao totalno xD

Respekt veliki šefe za sve što radiš  :clapping: :clapping: :clapping:

@Spoly: Izgleda da nam Sarajevo ne gine :D

Offline Spoly

  • Registered
  • *
  • Posts: 75
    • View Profile
Re: Medical u drugoj drzavi?
« Reply #4 on: 14/September/2013 »
Hehe izgleda.. Nema veze, lijepo je Sarajevo. :D