Author Topic: Bar (Cocktail)- Waiter/Buffet Steward  (Read 2883 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline dejanjevtovic

  • Registered
  • *
  • Posts: 5
    • View Profile
Bar (Cocktail)- Waiter/Buffet Steward
« on: 18/August/2010 »
moze li mi neko reci raliku izmedju ova dva, pitanje jeste glupo, ali mislim na generalno koje poslove obavljaju, i koja od ova dva je za 1 . ugovor bolje konkurisati (iako neko nema mnogo iksustva,ali sve se da nauciti ) . koliko je bitno iskustvo uopste...

Offline LkLdKL

  • Registered
  • *
  • Posts: 26
    • View Profile
Re: Bar (Cocktail)- Waiter/Buffet Steward
« Reply #1 on: 19/August/2010 »
Ovo pitanje sto si postavio je kao d*** i OKO ... Prvo Bar waiter je 3x bolja pozicija nego buffet steward  :haha:  :haha:

Sve ti govori ova druga pozicija, ti kao buffet steward, radices vecim delom na LIDU , gde je katastrofa  :pop1: , radis na svedskom stolu, cini mi se da je losa pozicija strasno, ona je za kompaniju PRincess Cruise Line , i kada bih birao, opet bih izabrao Bar Waiter-a , iako se duze ceka ...

Sve zavisi od tvog iskustva, ako imas iskustva i sa hranom, pici na buffet steward-a ali neces neke pare zaraditi, a koliko sam ja cuo, na Princess-u nista posebno ne zaradjuju ni bar waiter-i , jer ti kao bar waiter direktno zavisis od gosta, koliko prodas toliko para, jer zavisis od procenta ... Ako nisi covek za spiku ne idi ...

Offline joker

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 128
    • View Profile
Re: Bar (Cocktail)- Waiter/Buffet Steward
« Reply #2 on: 16/April/2011 »
Ovo pitanje sto si postavio je kao d*** i OKO ... Prvo Bar waiter je 3x bolja pozicija nego buffet steward  :haha:  :haha:

Sve ti govori ova druga pozicija, ti kao buffet steward, radices vecim delom na LIDU , gde je katastrofa  :pop1: , radis na svedskom stolu, cini mi se da je losa pozicija strasno, ona je za kompaniju PRincess Cruise Line , i kada bih birao, opet bih izabrao Bar Waiter-a , iako se duze ceka ...

Sve zavisi od tvog iskustva, ako imas iskustva i sa hranom, pici na buffet steward-a ali neces neke pare zaraditi, a koliko sam ja cuo, na Princess-u nista posebno ne zaradjuju ni bar waiter-i , jer ti kao bar waiter direktno zavisis od gosta, koliko prodas toliko para, jer zavisis od procenta ... Ako nisi covek za spiku ne idi ...

Ja ode sad 20og na preliminarni za buffet steward-a, prosle godine bio na intervju i nisam prosao za bar waiter-a, ponudili mi buffet stewar-da i ja odbio, a sad ode...
znam da je bezze pozicija, ali trenutno ne traze bar waiter-e i cuo sam da je brz ukrcaj za ovu poziciju...
Zanima me kolike su sanse da se prebacis u bar department kasnije, da li princess ima bar college?
posto mi je bar bar waiter desired position, pa ako je kako moguce u buducnosti zavrsiti u bar-u...