Author Topic: MSC Opera "drifting  (Read 12604 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline dubica

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 550
  • Screw You Guys I'm Going Home
    • View Profile
  • Company: CCL Costa NCL TUI Heinemann Gmbh..
MSC Opera "drifting
« on: 16/May/2011 »
cruise ship    :hehe: :hehe: :hehe:

The MSC Opera "has four restaurants, eight bars and a mini golf course. On Sunday they drove under command of Sweden
16.05.2011 - 00:19 Clock
Copenhagen - you booked a dream trip, but the cruise is increasingly becoming a nightmare: "MSC Opera" with 1800 passengers on board is not under command off the coast of Sweden!
CRUISE SHIP


POWER FAILURE ON A CRUISE SHIP 250 METERS LONG.
Actually, the "MSC Opera" (13 decks) Copenhagen run into, but the trip from St. Petersburg were due to power failure, the ship's engines suddenly stopped. Currently, the luxury liner bobbing on the island of Gotland .
One passenger said: "There is no electricity and no water, so the toilets dirty. The hallways are dark, no air conditioning, no one cares. The mood among passengers is critical. "
As the ship brokerage office on Monday stated Ekman on Gotland in Visby, the ship is now being towed by a tug towards Swedish mainland.
Around noon, the ship that is registered in Panama, is demonstrated in the port of Nynäshamn for repairs. The mostly Italian passengers will then begin the trip home by plane.
The passengers were offered as compensation 30 percent discount - for the next booking.

Offline Master

  • Registered
  • *
  • Posts: 54
    • View Profile
Re: MSC Opera "drifting
« Reply #1 on: 16/May/2011 »
...a bas je vidio prosli tjedan negdje, stigla u Amsterdam poprilicno kasno, oko 1400, kod Ijmuidena na ustavnim branama... Zao mi ljudi, lijep je to cruise.
Jedna mala epizoda samo - gledao sam jednom davno Talijana strojara koji je dolazio u gvardiju, i kaze mi kolega: "Pogledaj ovog, vidi kako je obucen...", a ono jack u novi, Prada tenisicama (bijelim), na tuti dignuo kragnu, al' neobrijan, sa lancicem i prstenom...i takav ce se spustim u makinu? Mo's mislit samo...

Ha, nekako me ne iznenadjuje sto su im jedino ponudili samo 30% popusta na slijedecem bookingu - bili smo na MSC Fantasia prije 4 tjedna - brod je nov, lijep i sve je divno i krasno, al' je usluga, hrana, cijene i sve ostalo K A T A S T R O F A ! Iako sam obecao obitelji da cu biti dobar i miran, vec treci dan sam bio kod HD sa hrpom prituzbi, koje je on pokusavao banalizirati i opravdati ovim i onim...za neke stvari, koje sam mu rekao, se na normalnim kompanijama dobije otkaz, al' kod Talijana (ako uopce i jesu Talijani oni dole iz Sorrenta) sve prolazi, sve je normalno...

Offline dubica

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 550
  • Screw You Guys I'm Going Home
    • View Profile
  • Company: CCL Costa NCL TUI Heinemann Gmbh..
Re: MSC Opera "drifting
« Reply #2 on: 16/May/2011 »
Spasavaj se ko moze SOS  SOS  . :moli: :moli:

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: MSC Opera "drifting
« Reply #3 on: 16/May/2011 »

Jedna mala epizoda samo - gledao sam jednom davno Talijana strojara koji je dolazio u gvardiju, i kaze mi kolega: "Pogledaj ovog, vidi kako je obucen...", a ono jack u novi, Prada tenisicama (bijelim), na tuti dignuo kragnu, al' neobrijan, sa lancicem i prstenom...i takav ce se spustim u makinu? Mo's mislit samo...


Klasika. A najbolji su mi u podne, kada daju "navigational update" preko razglasa, bude više mucanja nego priče.  oT
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Master

  • Registered
  • *
  • Posts: 54
    • View Profile
Re: MSC Opera "drifting
« Reply #4 on: 16/May/2011 »
...malo OT, al' ajde, da pustim malo paru: posto smo bili mogli na cruise na samo odredjeni datum, izbor je pao na MSC Fantasia, zapadni Mediteran je lijep cruise, a i dugo nisam bio po tim lukama, pa posto je brod nov, s dosta sadrzaja za djecu, rekli 'ajmo probat...
E sad, brod je uistinu lijep iznutra, cist, (pre)velik i moderan...al' sve ostalo - hrana, usluga, cijene, program (sto ustvari cini krstarenje nezaboravnim, jer neki brodovi imaju uspjeh iako su stari i nikakvi samo na racun svega toga) je NULA!!! Kazem, obecao sam zeni da necu gledat okolo, da se necu bunit, da cu se opustit i kao svaka druga ovca blejat po brodu sretno i zadovoljno... Nemoguce. Crew koristi pax WC, i onda jos ne pere ruke poslije koristenja istog (vidio na svoje oci, i oci svog 5-godisnjeg sina, koji je rekao "Tata ovaj nije oprao ruke poslije XXX"), konobar Talijan (koji krade kolegama sa side-standa juhe i salata - isto vidio svojim ocima) mrtav-hladan natoci pivu u casu, nasred restorana, usred seating-a, i polako, k'o da je u ostariji na piazzi nekoj, popije zasluzeno osvjezenje...Maitre'd me podsjeca na mog mesara, ne samo po izgledu, nego i nacinu kako govori. Hrana je ocaj, teska konfekcija, bezukusna i nejednaka, kako je onda onima koji jedu u crew mess mogu samo mislit...Uglavnom, nikad vise MSC.

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: MSC Opera "drifting
« Reply #5 on: 16/May/2011 »
Masteru to si pola ti kriv što sve vidiš. Profesionalna deformacija.
Tu i tamo se zna pojavit neka priča o tome kako u McDonaldsu prave hamburgere, ali mene to još nije zaustavilo.
Ko se fokusira na loše strane nečega to će i naći, dobro ti je žena rekla, mada ovo sa wc-om, to je previše, na to bi i ja poludio, i sigurno bi napravio dreku da svi čuju. Takve stvari ne opraštam. Ne u restoranima.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline natal

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 877
    • View Profile
Re: MSC Opera "drifting
« Reply #6 on: 16/May/2011 »
Pa da to i mene je*e isto kad idem u restoran neki ili bar. Strashno nesto. Najgore mi kad mi toci cugu i gledam kak me krade.
A shto je najgore uvik dobar tip ostavljam i sve.
A da ne pricam da ne idem u svom rodnom gradu u 90% birceva jer znam kaki konobari rade.


Offline Popay

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 155
    • View Profile
Re: MSC Opera "drifting
« Reply #7 on: 17/May/2011 »
kod italijana na msc sve prozlazi (izmedju ostalog sve sto je master naveo) zato sto je svi italijani koji su posada,su ustvari familija sa gazdama iz sorenta i napolija!skoro svi su povezani,rodbina uza i sira..I sad,npr,putnici se zale na konobara u restoranu,iz ovih gore navedenih razloga!ako je putnik italijan onda se complain ajmo reci shvata ozbiljno,i pokusava se nadoknaditi putniku!ako je druge nacionalnosti- ma va fancullo!uopste se ne trzaju na complain!
ako i clan posade napravi bas bas pi***riju pa da ga moraju iskrcati,ok iskrcaju ga..ali vec za par nedelja eto ti njega na drugom msc brodu!!ovo se desava naravno ako si italian crew..za sve ostale su druga pravila!..sa jedne strane razumijem taj osvrt na nacionalnost,tako bi slicno bilo i da se radi o nekoj kompaniji sa nasih prostora,ali pobogu to je internacionalna kompanija!!sa internacionalnom posadom sa svih strana svijeta!ako si u italiji u napoliju ok,prednost dajes svojima i gledas kroz prste ali u pitanju je kako sam rekao internacionalna kompanija a ne loko preduzece!
druga stvar,Master svaka cast na stvarima koje si primjetio,ja sam se zgrazavao na te stvari..
da,ne mozes zamisliti kakva hrana se priprema za obicnu posadu!i na koji nacin!!!fuuuujjj..poslije jednog ugovora 15 kg laksi dosao kuci..100 puta sam preskocio rucak veceru i zaspo gladan,jer je jednostavno uzas..Opet sa druge strane,za oficire italijane klopa je mnogo mnogo bolja!!i priprema je bolji iskusniji kuvar!sto se opet odnosi na gore navedenu pricu o nacionalnoj diskriminaciji!ma smeca zabarska,cast izuzecima jer nemogu poreci upoznao sam nekoliko dobrih ljudi italijana,sa kojima sam se fino druzio i dan danas smo u kontaktu!
za ovu pricu o kvaru na operi,pa ne cudi me nimalo,kakve oficire i inzenjere zaposljavaju i daju im plate i status na brodu!prestrasno..bez iskustva,ili sa jako malo iskustva!! opet prica o napoli sorento vezi!vise od 70% inzenjera i oficira im nemaju pojma o poslu,cupaju ih ovi nasi u makini!
za 30% discount for next booking!! grohotom sam se nasmijao! cisto sumnjam da ce im se ijedan putnik sa tog kruza vratiti ikada uopste!uostalom iz nekih prica sa msc,cuo sam da im se nekih 5% putnika vraca na krstarenje!Toliko su srecni i zadovoljni!i tih 5% pretpostavljam su zabari.
a i obicna posada,crew i staff,im se jako malo vracaju da obnove ugovore!
prica o platama na msc je prenaduvana!znaci,uistinu jeste malo bolja u odnosu na neke kompanije,ali uslovi zivota,hrana,kompletan sistem msc,disciplina,nije vrijedno tih 100 200 evra vise.
Toliko!!
PS. Ovo sam odlucio napisati jer na forumu bas i nema informacija o msc crociere,pa eto nekoliko!
i da ne bude,popay se raspitivao i nasao potrebne informacije i savjete i ostalo sta mu je trebalo sa foruma,otisao na brod,i sad kad ga neko pita boli ga uvo!Ne boli me uvo (a moglo bi,ko mi sta moze :),vec se radilo punom parom,nema se vremena za surfanje po internetu.
Pozdrav i srecno svim dobrim ljudima!
Mirno more nikad nije napravilo pravog mornara.