Author Topic: ponuda  (Read 3539 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline sasa-bl

  • Registered
  • *
  • Posts: 8
    • View Profile
ponuda
« on: 15/June/2011 »
ja drugi put pisem na forumu ali vjecito citam postove.posto sam procitao na forumu da se trazi posao u vise agencija ja sam tako i radio i mogu vam reci da sam se odusevio sa agencijama,mislim na njihovu poslovnost e sad slusajte pricu.posto se bavim rezbarenjem voca i povrca,to su one za*****ancije i dekoracije i ruze i ostala frtutma vezana za svedske stolove,ja apliciram u par agencija ali samo sa tim hobijem i prva mi se javila agencija SEA iz bg-a i trazili su odmah cv na engleskom itd ,i ja sam poslao,a sutra sam imao poziv EP-A mislim da je zvao sinisa i covjek kaze,ovo je extra sto radis ali taj posao kod njih tj slicno rade filipinci tako da je plata oko 700dolara  i ne znam koliko se isplati ,ali on je nazvao da me ispita engleski posto ja bolje pricam nego sto razumijem pa mu to bilo cudno-obicno je suprotno-i kaze ti si fenomen i nasmijao se i trazi bilo kakav sertifikat vezano za poslasticara zbog plate,kaze puno je veca,ja sam rekao da cu pokusati se snaci,ali nakon 2 dana zvala me zena iz EP-a iz prijedora i rekla da je taj posao placen oko 1800 dolarapa sam sad u nedoumici sta je istina,a juce me zvali iz safe cruise i isto kazu vezano za poslasticarstvo.zelim da mi bilo ko kaze ako ima kakvu informaciju vezano za prekvalifikaciju jer izgleda da mi ne gine uciti mutiti kolace  i poslali su mi komplet listu koliko su placeni poslovi na brodu ,pa ako nekome treba mogu je nabaciti.cesto citam da se pojedinima uopste ne javljaju u agencijama pa evo pisem da kazem da su agencije poslovne maksimalno,bar ove koje sam spomenuo ,bez obzira dal cu otici raditi ili ne ali imam osjecaj da su bas voljni da pomognu svakome ko zeli da ide.pozdrav

Offline cincinnati

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 360
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Princess Cruises, Grand Circle Cruise Line
  • Job Title: Bar Utility, Bar Waiter, Bartender
Re: ponuda
« Reply #1 on: 16/June/2011 »
Odluci sam sta ces uraditi. Ili idi jedan ugovor na fruit carving poziciju vidi malo sveta, kako izgleda raditi na brodu + 'mala' zarada. Pa ces se kasnije lako prebaciti u department sto se mucenja kolaca tice,
ili zavrsi te sertifikate pa apliciraj za poslasticara. U svakom slucaju sumnjam da sad zaradjujes i tih 700$ ovde kod nas na Balkanu tako da. To je moj savet e sad vidi sta ces. Svakako je bolja veca pozicija ali i ove nize pozicije imaju svoje prednosti, with low position, you fly under the radar i naravno manje stresa tako da ce ti na psihickom planu biti sigurno lakse.
Why Always Me?

Offline sasa-bl

  • Registered
  • *
  • Posts: 8
    • View Profile
Re: ponuda
« Reply #2 on: 16/June/2011 »
posto vidim da ti uveliko radis,interesuje me koliko je carving zastupljen na brodovima i uopste koliko se trazi,jer nema u ponudi to mjesto da apliciram ,ali evo ti pogledaj ugrubo sta ja radim pa mi reci svoje misljenje ,kako bi otprilike prosao ,u odnosu sa onim sa cim se sreces   



http://www.facebook.com/media/set/?set=a.10150408662150574.620921.346478520573

Offline cincinnati

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 360
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Princess Cruises, Grand Circle Cruise Line
  • Job Title: Bar Utility, Bar Waiter, Bartender
Re: ponuda
« Reply #3 on: 16/June/2011 »
Gresis druze, ne radim ja uveliko. Na goldenu sam od 9 jula :) ali sam upisao podatke kada sam saznao na koji brod idem. Sto se posla tice, gledao sam ortakove slike sa princess-a a video sam da je carving zastupljen, ali to je najvise sto ti mogu reci. Rado bih ti rekao nesto vise ali nemam informacija te vrste.  -()-
Why Always Me?

Offline Seaman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1015
    • View Profile
Re: ponuda
« Reply #4 on: 16/June/2011 »
posto vidim da ti uveliko radis,interesuje me koliko je carving zastupljen na brodovima i uopste koliko se trazi,jer nema u ponudi to mjesto da apliciram ,ali evo ti pogledaj ugrubo sta ja radim pa mi reci svoje misljenje ,kako bi otprilike prosao ,u odnosu sa onim sa cim se sreces   



http://www.facebook.com/media/set/?set=a.10150408662150574.620921.346478520573

Koliko sam ja vidio, takva pozicija ne postoji, jer obicno to rade ljudi kao side job. Kuvari, poslasticari. Ako info nije tacna, neka me neko ispravi.
When it comes to money, nobody can be trusted !

Offline cincinnati

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 360
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Princess Cruises, Grand Circle Cruise Line
  • Job Title: Bar Utility, Bar Waiter, Bartender
Re: ponuda
« Reply #5 on: 16/June/2011 »
Vrlo moguce, ja sam naveo da carvinga ima na brodu ali nisam siguran da li je to odvojen posao.  :pop:
Why Always Me?

Offline pobunjeni

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 78
    • View Profile
Re: ponuda
« Reply #6 on: 16/June/2011 »
Postoji carving kao pozicija popularno zvana "ice man" i u sastavu je garde manger-a, njihov zadatak je da pripremaju samo dekoracije od voca i povrca, povremeno isklesu nesto od leda samo nisam znao da je taj posao toliko malo placen, posto je to za mene umetnost u najmanju ruku bi trebali imati isto novca kao muzicari ili danceri.