Author Topic: Europa ili Amerika, šta je bolje?  (Read 3812 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline buliqu

  • Registered
  • *
  • Posts: 42
    • View Profile
Europa ili Amerika, šta je bolje?
« on: 19/June/2011 »
Pozz svima! Ja sam nedavno aplicirao da radim za NCL i dobio sam poziciju restaurant stewarda. Cijelo ovo vrijeme sam računao na to da će me uposliti na nekom od brodova u US, no s obzirom da poznajem još dva "europska" jezika, nakon provjera, javili su mi iz Kompanije kako namjeravaju da me angažiraju na brodu ovdje u Europi. Ono što me zanima je vaše mišljenje o tome, da li je bolje ostati tu negdje, na Mediteranu, ili da sam dobio da radim na prekoatlantskim destinacijama? Kada kažem 'bolje', mislim na zaradu, zahtjevnost posla, mjesta za posjetiti...

 :uzdravlje:


Offline Seaman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1015
    • View Profile
Re: Europa ili Amerika, šta je bolje?
« Reply #1 on: 19/June/2011 »

Ne znam na koji nacin ces dobijati platu, ali ako je na gratuity, onda ti je bolja amerika.
Obicno su cruise-evi u Evropi duzi, 10-11 dana, pa ljudi potrose sve pare hodajuci po tim portovima...
Pa cak i ne zele da im se racuna usluga za konobara.
Sad, s druge strane ako radis na fiksnu platu, onda ti je bolja Evropa, jer se ima puno toga vise za vidjeti, jer kad si u Americi, obicno se sva ta ''Amerika'' svede na homeport i nikad skoro i ne dobijes sansu da ides vani, a i kad je dobijes, moras se vratiti ranije, jer moras ici na pre-departure safety drill.
When it comes to money, nobody can be trusted !

Offline buliqu

  • Registered
  • *
  • Posts: 42
    • View Profile
Re: Europa ili Amerika, šta je bolje?
« Reply #2 on: 19/June/2011 »
Ne znam na koji nacin ces dobijati platu, ali ako je na gratuity, onda ti je bolja amerika.
Obicno su cruise-evi u Evropi duzi, 10-11 dana, pa ljudi potrose sve pare hodajuci po tim portovima...
Pa cak i ne zele da im se racuna usluga za konobara.
Sad, s druge strane ako radis na fiksnu platu, onda ti je bolja Evropa, jer se ima puno toga vise za vidjeti, jer kad si u Americi, obicno se sva ta ''Amerika'' svede na homeport i nikad skoro i ne dobijes sansu da ides vani, a i kad je dobijes, moras se vratiti ranije, jer moras ici na pre-departure safety drill.

 :uzdravlje: U pitanju je fiksna plaća, plus bih kao trebao da dobijem i nešto tipsa ali ne vjerujem da će to biti značajno. Ako uopće bude  -()- Ja bih više volio da su to US portovi, zbog nekih mojih predrasuda da je tamo bolje sve bolje nego u Europi, ali valjda ni Mediteran nije toliko loš  :run:

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Europa ili Amerika, šta je bolje?
« Reply #3 on: 19/June/2011 »
Bolja ti je Evropa, osim ako voliš na kupanje često, a i to su Karibi i Bahami, ne US.
U US ne možeš ni poštenu kavu popiti, a da ne govorim o hrani u restoranima, ili buticima sa kvalitetnom odjećom.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Nera

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 157
    • View Profile
Re: Europa ili Amerika, šta je bolje?
« Reply #4 on: 19/June/2011 »
Sorry sefe, ali sto se tice i kave i robe, a osobito hrane, mozda te nije imao tko uputiti. Naravno, ako si u Port Canaveralu ili Ft. Lauderdaleu, nije bas da ima puno izbora, ali ako ti je homeport u San Diegu, New Orleansu (hrana!) ili Seattleu (kava!), izbor je nevjerojatan, a kvaliteta vrlo visoka.

S druge strane, placa u dolarima, luke u kojima se placa eurom - ne znam. Dolar je slab. Da je barem europski cruise line s placom u eurima..

Offline buliqu

  • Registered
  • *
  • Posts: 42
    • View Profile
Re: Europa ili Amerika, šta je bolje?
« Reply #5 on: 19/June/2011 »
Bolja ti je Evropa, osim ako voliš na kupanje često, a i to su Karibi i Bahami, ne US.
U US ne možeš ni poštenu kavu popiti, a da ne govorim o hrani u restoranima, ili buticima sa kvalitetnom odjećom.

Mislio sam na ta otočja koja su relativno blizu US granice  ;D Anyway, kada tako kažete, sada mi se ne čini tako loša ideja da radim tu negdje  :D


S druge strane, placa u dolarima, luke u kojima se placa eurom - ne znam. Dolar je slab. Da je barem europski cruise line s placom u eurima..

E to već jeste problem :S Plaća nije velika (740 $) tako da je svaki dolar bitan.

Offline Raziel

  • Registered
  • *
  • Posts: 18
  • Work Hard,Play Hard
    • View Profile
Re: Europa ili Amerika, šta je bolje?
« Reply #6 on: 20/June/2011 »
Pozz,Druze i ja sam prosao za "NCL",mozda smo cak bili na istom Interviewu u Zg!! :yahoo:

Offline buliqu

  • Registered
  • *
  • Posts: 42
    • View Profile
Re: Europa ili Amerika, šta je bolje?
« Reply #7 on: 20/June/2011 »
Pozz,Druze i ja sam prosao za "NCL",mozda smo cak bili na istom Interviewu u Zg!! :yahoo:


Moguće je, ja sam bio 18. maja na intervjuu. Čujemo se preko PP.  :uzdravlje: