Author Topic: 12.08.2015. Beograd - Frankfurt - Orlando > Carnival Paradise  (Read 6803 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: 13.08.2015. Carnival Paradise
« Reply #30 on: 26/June/2015 »
Teško je onom ko nije bio na brodu pojmiti te razlike.
U Indiji recimo imate kastu koja odčepljuje kanalizaciju, i nema da im se neko miješa u posao. 12 sati do prsa u govnima, a po potrebi i zarone u go**a potpuno.
http://www.latimes.com/world/asia/la-fg-india-sewers-20140704-story.html
Rade za $5 na dan. Nitko od njih ne doživi 61 godinu.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline taja27

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 100
    • View Profile
dobrodosao na Paradise :)
ako te sto zanima, slobodno pitaj. istina sto je netko napisao, samo slusaj I radi sto ti kaze Rhoda, misli svojom glavom I ne kopiraj sto drugi rade. pitaj sve sto te zanima

a slobodno pitas i kada dodes, nema nas puno balkanaca u menagmentu pa ces prepoznati koja sam.

:)

Offline Smole

  • Registered
  • *
  • Posts: 122
    • View Profile
Ti si na Paradise-u? Extra! Bas mi drago sto ce biti neko nas makar malo da mi olaksa :D :yahoo:

Offline Smole

  • Registered
  • *
  • Posts: 122
    • View Profile
Drugari jedno pitanje pre nego sto odem. Naime, agencija mi je rekla da po sletanju u Orlando, pozovem hotel, da zatrazim shuttle bus da dodje na aerodrom po mene. Problem je u broju telefona. Radi se Holiday Inn international koji je lociran odmah pored aerodroma. Broj telefona koji mi stoji u ugovoru je (407) 851-6400. E sad ja znam kada zovem npr sa mora moje kuci okrecem prvo 00381 pa onda broj telefona. Kako sada kada sletim da okrenem njihov broj? Jel samo kucam ovaj broj ili ima neki pozivni ili neki prefiks ispred? Hvala

Offline Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
407 je pozivni za Orlando, a ono dalje je broj u Orlandu.

Dakle, kada se već budeš nalazio u Orlandu (tj. na njihovom aerodromu), pozivni ti više nije potreban ako budeš koristio fixni telefon, na primer na info desku (poziv bi trebalo da ti bude besplatan). Još bolje, tad će ti na desku pomoći, jer možda prvo treba da se dobije izlazna linija.

U slučaju da se tvoje pitanje odnosi na tvoj mobilni u romingu... e tad prvo kucaš pozivni za Ameriku (+1), pa za Orlando (407), pa broj u Orlandu... dakle: +14078516400

Offline Smole

  • Registered
  • *
  • Posts: 122
    • View Profile
To mi reci Budo care! Mislio sam da pozovem sa mobilnog al cu ipak sa tog fiksnog. Jbg koliko mi pomazes dodjem ti gajbu corone do sad  :uzdravlje:

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Imaš tamo besplatne telefone za nazvati hotel, ako se ne varam.
Naći ćeš ih na Hotel Shuttle Pickup area, Level 1
Možda ćeš trebati kupiti $10, a možda nađeš i $5 tel. karticu, nema nikakvog dodatnog pozivnog broja.

Ako ti se ne da čekati, a u kasne sitne sate shuttle ne vozi tako često, idi taksijem, za 5 min si u hotelu, uzmi račun, i ako imaš sreće ili dobar izgovor, refundiraće ti tih $10-$15 na brodu. Ne zaboravi dati $1 taksistu, to je kod njih običaj i ljudi žive od toga kao uostalom i konobari na kruzerima.

Edit
ah prinče, brz si na okidaču ...
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Smole

  • Registered
  • *
  • Posts: 122
    • View Profile
Hvala Sefe. Pa Princ je na forumu samo zbog mene ako nisi znao. Sa velikim iscekivanjem ceka moje sledece pitanje da li ovde ili u pm hahahaha

Offline Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
Da te ispratim na brod, pa da se odmorim k'o čovek. :rofl:
:uzdravlje:

Offline Smole

  • Registered
  • *
  • Posts: 122
    • View Profile
Samo ti zezaj, ja te cekam da dodjes e onda si....  :uzdravlje:  :rofl:  :banana:

Offline pcelica_maja

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 222
    • View Profile
Znace ti ljudi u trafici i sto prodaju na aerodromu,ja kad sam pitala obicne radnike na aerodromu cak su mi svoj mobilni davali,ne kosta ih nista.Kad pozoves shuttle, obavezno pitaj te ljude sto rade na aerodromu gde staju i kupe putnike,izadji tamo i cekaj da naidje kombi sa natpisom holiday inn jer oni samo prodju,tako da budi obazriv,kad ga vidis digni ruku i tom ciki bi trebao da das dolar dva,sto kaze sef to je obicaj. I pitaj ga da li je ovo shuttle za HI airport,jer ima gomila HI hotela i svi imaju svoj shuttle,meni se to desavalo pomislim evo ga dignem ruku a on kaze a ne vi cekate taj na kom pise bla bla...uglavnom sve pitaj jer ko pita ne skita :D

Offline Smole

  • Registered
  • *
  • Posts: 122
    • View Profile
Hvala. Mislim da nece biti problema,ali ipak prvi put, a nervoza moze svasta da uradi.

Offline Bobby

  • Registered
  • *
  • Posts: 46
    • View Profile
ispred sjedi hrpa taksista cak i u kasne sate, a Holiday Inn baš nije doslovno do aerodroma nego ima par kilometara.
parking za shuttlove je valjda 200 metara dug, a za Holiday Inn je ako se ne varam skroz lijevo na početku.
ako izgubiš živce tražeći shuttle, uzmi taxi, mislim da je $10-$15

Offline Smole

  • Registered
  • *
  • Posts: 122
    • View Profile
E ovako. Jutros sam krenuo iz Bg-a na moju avanturu. Dok ovo pisem sedim na terminalu 1 gate Z50 aeredrom Frankfurt. Jedna stvar za sve ljude koji uskoro presedaju ovde. Avion iz Bg-a je sleteo na terminal No.2 tako da smo morali sa sky train na terminal 1. U avionu su nas jos obavestili da je doslo do promena u sletanju jer se na aeredromu nesto rekonstruise. Tako da cisto javim da se neko ne istripuje ako je prvi put na ovom aerodromu. Inace jako je lak za snalazanje, i meni je ovo bio prvi put  :uzdravlje: