Posao na Brodu > Rijecni Brodovi ~ River Ship Jobs

da li su na svim rijecnim kompanijama slicne place za housekeeping?

(1/2) > >>

Lu:
Pozdrav ljudi,
zanima me me da li su na svim riječnim kompanijama slične plaće za housekeeping (Cabin Steward) ?

Možemo li reć da se plaća kreće od fiksne 1 000 eura + tjedni tips, pa na kraju to ispadne od 1 500-1800 eura..?

Da li postoji neka firma gdje su plaće osjetno veće?

Vidim da je Feron kod nekih kompanija transparentan, pa u oglasu piše i plaća. Ali, i dalje većina kompanija ne spominje cifre.
Nažalost, za koliko ćeš radit saznas tek kad imas intervju, a ni tada ne znas 100% radi tog tipsa koji nije definiran ugovorom...

Mobile:
Nekada su Viking i Uniworld imali najviše plate što se rečnih brodova tiče. Na prekookeanskim teško da možeš manje zaraditi od 2.000 a na nekim kompanijama i dosta više.

Mobile:
Zašto sa EU pasošem ideš na rečne brodove umesto u Irsku? Ne znam kakva ja situacija sada, ali koliko se ja sećam na rečnim brodovima se baš dosta radi dok bi u hotelu u Irskoj imao 8 radnih sati radnim danima i dva slobodna dana nedeljno.

Lu:
Paše mi riječni zbog manjeg broja putnika i radnika, ali i svih benefita.
Samo me taj tips zbunjuje, jer ga ne definiraju ugovorom, a i oprezno pričaju o njemu.. Neće da se točno izjasne🤔
A zapravo taj tips definira plaću. Nije isto ić radit za 1000 ili 1800 eura. Razlika je ogromna.

Znači postoji obavezan tips na nedjeljnoj bazi+privatni koji ti dobiješ neovisno o ovom prvom?

Što se tiče Irske, nezgodno mi je ić sama, bilo bi me strah, jer ne poznam nikoga. A brod ti daje jednu dozu sigurnosti, barem radi smještaja, hrane i stroge hjerarhije.

Mobile:
U komunikaciji sa agencijama bi trebalo da dobiješ odgovor na pitanje koliko se tačno zaradi u housekeepingu na pojedinim kompanijama. Pošalji e-mail agenciji Feron i agenciji Safe Cruise, oni bi trebalo da ti kažu. Postoji taj zagarantovani tips koji se deli medju zaposlenima. Ja kada sam išao na recni brod to je pisalo u ugovoru, a ljudi iz agencije su mi pre odlaska i pre nego sto sam dobio ugovor, rekli koliko će to otprilike da iznosi. Jedino ne mogu da znaju koliki će biti tvoj personalni tips.

A glede Irske, velika je stambena kriza, broj stanovnika se drastično povećava iz godine u godinu, puno ljudi dolazi. Grade se kuće ali bi trebalo puno više kuća. Iz tog razloga mnogi hoteli zaposlenima organizuju smeštaj, znam dosta hotela koji to rade u raznim delovima Irske. Recimo hotel u kojem ja radim ima dve zgrade za staff accommodation ali se i pored toga uglavnom trudi da rentira kuće u koje šalje zaposlene. Recimo u trosobnu kuću pošalje tri zaposlena, svako ima svoju sobu. Dele se troškovi. Mislim da ćeš kao housekeeper na rečnom brodu teško imati svoju kabinu, moraćeš je deliti sa nekim. I svakako se manje radi u hotelima u Irskoj nego na rečnim brodovima.

Uglavnom, ako ti se ipak ide na rečni brod pitaj agencije da te pošalju na Viking, UniWorld. Tamo bi trebalo da su plate najviše.

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

Go to full version