Author Topic: Disney Cruise Line  (Read 87662 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

seaman_grin

  • Guest
Re: Disney Cruise Line
« Reply #15 on: 01/December/2007 »
Dobar izbor Pospani
Amra, nazovi ih i pitaj, svi su morali tako, nikom nije javljeno, iz grupe ljudi s kojima sam ja bio u Zagrebu na intervjuu..nadam se da su lepe vesti, ako ti se zuri, da budes na brodu pre Nove, a ako ti se ne zuri, da budes tamo u pravo vreme..:)

seaman_grin

  • Guest
Re: Disney Cruise Line
« Reply #16 on: 02/December/2007 »
I ja sam pristalica tog Hotel Directora, moras biti vedar da bi musterija bila zadovoljna a zatim i korisna za bar u kojem radis i za tvoj dzep...
Ja jesam vedar, i volim da komuniciram s ljudima, ali mislim da nemam taj stepen smeka i sarma koliko je potrebno za bar..ali opet snasao bih se sigurno..a smesit i traziti pricu mi nikada nije problem, ukoliko taj neko zeli da prica, pa i ako ne zeli, otvorim ga...
BLA BLA..i like chatting with people..

Micho1963

  • Guest
Re: Disney Cruise Line
« Reply #17 on: 03/December/2007 »
Kao prvo, postvanje sefu foruma. Ja ne radim vise Za Disney, a radio sam od 1999-2005 i moram priznati da mi je to bila apsolutno najbolja kompanija, bio sam ukupno na 9, nekako najtoplija i najvise se brine o posadi. Malo sam se zeznuo na Forumu.hr kada sam napisao da mi je to bila i zadnja kompanija, ali nije jer sam od 28.03.2006-07.01.2007 radio na Grand Circle Cruise Line, kao Maitre D' Hotel i bilo mi je tako, tako. To je kompanija koja ima krstarenje po rijekama, pa sam tako plovio uglavnom na relaciji Amsterdam-Bec. Lova je nikakva ( Kao Maitr D u prosjeku oko 1800 eura) a da ne spominjem konobare koji rade za 1200-1400 eura itd, uglavnom Tips dijele svi na "jednake" djelove. P tako i pored toga sto u prirucniku pise da Kapetan ne dijeli uzima tips, ovdje ga uzima objerucke, a placa mu je oko 5000 eura. I tako uglavnom tamo vise nisam a ne bih se ni vratio. Na velikim brodovima sam bar mogao iz kbine zvati kuci, a ovdje (mada na obalu vecim dijelom mozes skociti) nekad i po 3-4 dana ne mozes doci do telefona. Ima do duse mobitel ali tu gule do daske. I tako. Ja sam na brod otisao prvi puta 1990-te, da bi se vratio i prijavio u gardu. Pa sam opet otisao 1993 i tako. Moj savjet svim onima koji zele na brod je: Nemojte mjenjati kompaniju vise od jednom, jer gdje god dodjete krecete od pocetka a vrijeme ide. Ja sam prije Disneya bio Head Waiter na Celebrity-u a na Disney-u sam poceo kao Assistent Waiter (busboy). Inace radio sam na Disney Magicu, i bio sam jako dobar sa Peterom, Bugarom, koji je mislim radio na istoj poziciji kao i ti ali je kasnije presao na Castaway Key.Pozdrav

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Disney Cruise Line
« Reply #18 on: 04/December/2007 »
Inace radio sam na Disney Magicu, i bio sam jako dobar sa Peterom, Bugarom, koji je mislim radio na istoj poziciji kao i ti ali je kasnije presao na Castaway Key. Pozdrav

Hvala na javljanju! Ja sam radio na Wonderu, drugom Disney-evom brodu, pa se zato neznamo.
Vjerovatno smo jedina dvojica hrvata koji su gulili 5 godina za Disney.
Iako, mozda nemas punih 5 godina, jer da imas, imao bi znackicu Paje Patka!!!
Peter je bio "a lot of work". Tipican bugarski mentalitet da mora biti supervisor samo zato jer je bjelac.
Na brod ga je doveo isto Peter, njegov rodjak koji je poslije dofurao do FSO (food safety officer).
Peteru sam osobno urucio par formalnih warninga, kao i njegovom frendu Sveti, obojica iz Varne.
Sveto nije prebolio sto sam umjesto njega promovirao crnca, no kasnije je dosao na svoje, i nije bio ni tako los.
Kad sam odbio promociju jer mi je bilo manje novaca nego na poziciji na kojoj sam radio, Sveto je prihvatio.
Tako da mi je jedno vrijeme cak bio sef, a ja sam zaradjivao vise od njega.
No on je nosio bijelu uniformu, a to je za bugarski mentalitet nesto uzviseno, vaznije od novaca  no;;;
Peter je dosta vremena proveo na Castaway Cay-u jer ga na brodu nismo mogli probaviti.
Cuo sam da sad radi kao taksista u Varni.

E sa mi nije jasno na kojega si Petera mislio; Petera Trajkovskog (cistio restorane na otoku poslije odlaska brodova) ili na Petera FSO (zena mu Plamena ili tako nekako je radila u Baru)?

Ja sam prije Disneya bio Head Waiter na Celebrity-u a na Disney-u sam poceo kao Assistent Waiter (busboy).

Zaboga, zasto si poslije headwaitera prihvatio busboya ??
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

amra

  • Guest
Re: Disney Cruise Line
« Reply #19 on: 04/December/2007 »
Pozdrav!
Hvala sto ste mi odgovorili...
Zvala sam u agenciju i rekli mi da putujem tek u prvom mjesecu... malo mi krivo al neka...

Imam jos jedno pitanje... kad ja dobivam pla

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Disney Cruise Line
« Reply #20 on: 11/December/2007 »
 
Ja bih radije Bozic ne Bahamima.
  ""]]
Quote
cak sam po preporuci kupio u Peka dva para radnih cipela s gumenim djonom...vise nego udobne za nositi a i ne izgledaju lose.
Ooooodlicna ideja
Quote
Nego jedno pitanje.
Cipele sam vec kupio,znam da ostatak uniforme kupujemo tamo...ali doma imam dva para bas lijepih i udobnih crnih hlaca od odijela-konobarskih.
Smijem li ponijeti i njih i raditi u njima.
U njima se dobro osjecam...uvalilo bi mi bed da tamo dobijem neke slampave hlace koje mi nikako nece biti po mjeri.
znaci pitanje...mogu li ponijeti i dva para svojih-klasicnih,finih konobarskih hlaca?
E ovo oviso o tome kakvog ces sefa imati. U pravilu prolazi, ali ja nemam te srece. Vec sam probao sa 2 svoja modela crnih hlaca, ali imam takve majmune kojima vrag neda mira, pa se u redovitim intervalima okome na mene.
Kad vec nemogu u poslu me za*****avat, a onda zbog hlaca ...
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Pospani

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 30
    • View Profile
Re: Disney Cruise Line
« Reply #21 on: 11/December/2007 »
Eto,toga je i mene "strah".
Da ne ispadnem neki preserator koji zeli svoje fine hlace jer mu kao njihove nisu dovoljno dobre.
Ma je*emu,avikao sam raditi u radnoj odjeci koja mi MORA dobro stajati...idem za bar i zelim se osjecati dobro u svojoj kozi(bez obzira hoce li taj bar biti u kuhinji,wc-u ili gdje drugdje di me nitko nece vidjeti)...znaci makar u kvalitetno skracenim,po mjeri hlacama koje mi dobro stoje.Automatski se i sam bolje osjecam.
A nista,pokusat cu diskretno upitati i cekati reakciju.

Sad vec davim,ali sjecas li se mozda prvog traininga na kopnu...u Disneylanu u Orlandu.
tamo se valjda uci ono spasavanje na brodu ili nesto slicno-tako su nam barem rekli.
Treba li tamo ici formalno obucen ili moze i kratka majica,traperice i patike?
Ono,valjda ne moram vuci jos i odijelo sa sobom?

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Disney Cruise Line
« Reply #22 on: 11/December/2007 »
Sad vec davim,ali sjecas li se mozda prvog traininga na kopnu...u Disneylanu u Orlandu.
tamo se valjda uci ono spasavanje na brodu ili nesto slicno-tako su nam barem rekli.
Treba li tamo ici formalno obucen ili moze i kratka majica, traperice i patike?
Ono, valjda ne moram vuci jos i odijelo sa sobom?

Puno se sekiras. Ja nisam isao na taj trening jer sam se ukrcao jos dok je brod bio u izgradnji u Veneciji.
Savjet:traperice i patike.
Sumnjam da ce ti formalno odijelo IKAD tamo zatrebati. Meni u 5g nije. Opusti se i uzivaj.
Ja na Karibe idem u sljapama, da se ne moram izuvati 16 puta pred x-ray masinom.
I zimi isto, jer ako si pametan, vec ces misliti na povratak, koji ce biti u ljeto. I ne pomisljaj na jaknu.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Pospani

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 30
    • View Profile
Re: Disney Cruise Line
« Reply #23 on: 11/December/2007 »
super-hvala.

Offline Trampi

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 78
    • View Profile
Re: Disney Cruise Line
« Reply #24 on: 14/December/2007 »
hej ekipa pozdrav s disney wondera.....
POSPANI:::: mozes pnijeti svoje hlace ali neces cijelo vrijeme raditi u crnim hlacama...ja imam pet razlicitih kostima jer cijelo vrijeme se rotiramo tj. mjenjamo bar ili restoran ovisi na kojoj si poziciji...ona tri dana u orlandu na te sastanke tj predavanja moras doci pristojno obucen...ne smijes biti u kratkim hlacama, ne smijes nositi japanke i majice bez rukava, ali ne moras bas ni u odjelu da dolazis, dovoljno je obuci rifle i neku majicu normalnu gore i to je to, btw. majice ne smiju umati neke natpise.


E bar server uzima narudbe od gosti i nosi im cugu a bartender pravi pica i on je cijelo vrijeme za sankom.......ja sam server.... :-))))'

Rade79

  • Guest
Re: Disney Cruise Line
« Reply #25 on: 14/December/2007 »
Bartender znam staje? Jedinom mi nije jasno bar waiter i bar server. Da li je to isto ili razlicito?

Offline Boki

  • Registered
  • *
  • Posts: 36
    • View Profile
Re: Disney Cruise Line
« Reply #26 on: 15/December/2007 »
Ma isto je, naravno!

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Disney Cruise Line
« Reply #27 on: 15/December/2007 »

hej ekipa pozdrav s disney wondera.....


Trampi, ima li nasih ljudi u Baru? Kad sam ja napustio Wonder, bilo ih je puno.
Ako sretnes Darka Makedonca, to mi je bio najbolji prijatelj, mozda je sada na odmoru ...
Ja sam ga ubacio u Bar preko veze. Tada je Bar manadzer bio ZAIN.
Bar supervisor Dubravko bi isto mogao biti tu sa zenom, nekoliko zivopisnih likova iz Srbije ...
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Trampi

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 78
    • View Profile
Re: Disney Cruise Line
« Reply #28 on: 17/December/2007 »
ima dosta nasih ali vecinom su u restoranima, da i ovdje je neki decko sa zenom, mislim da je iz bosne, ima dosta nas ex yu! sad nas je doslo dvadesetak novih...bar menager mi je Nick...

Offline mailbox unavailable

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 148
    • View Profile
Re: Disney Cruise Line
« Reply #29 on: 22/December/2007 »
Gledaj disney ti je pun dijece sto odmah znaci da imas vise posla ali i vise para,
550 Requested action not taken: mailbox unavailable