Author Topic: Disney Cruise Line  (Read 87685 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Disney Cruise Line
« Reply #60 on: 28/July/2008 »
Bok sefe, daj mi reci kak to da svi pricaju o Carnivalu i Disney. Gdje su ostali brodovi. Ok, ja sam davno plovio ali u moje vrijeme je puno ekipe islo na Royal i poceli tovariti Radisson, Cunard sa nasim ljudima. Najjaci je uvijek bio Celebrity sa nasom ekipom. Zenith, Horizon, Century pola iz Zgb u restoranu.
Mozda neka nova vremena.

Kada nova ekipa ide u USA prvi put znam da su u Orlandu par dana. Dali znas u kojem su hotelu.

Fala unaprijed.

Bok

To su vjerovatno bila neka druga vremena.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline djibril

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 24
    • View Profile
Re: Disney Cruise Line
« Reply #61 on: 08/October/2008 »
pozdrav svima

prije nekoliko dana sam uspesno proshao interview za Lifeguard poziciju kod Disney-a.
i to uz pomoc GMN Global Manning Network agencije iz Budimpeste.
koliko sam upoznat ne gine mi 4 meseca na Castaway Cay ostrvu...
ukoliko neko barem priblizno ima neke informacije sta me ceka na Bahamima neka slobodno napishe...
unapred hvala !

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Disney Cruise Line
« Reply #62 on: 09/October/2008 »
pozdrav svima

prije nekoliko dana sam uspesno proshao interview za Lifeguard poziciju kod Disney-a.
i to uz pomoc GMN Global Manning Network agencije iz Budimpeste.
koliko sam upoznat ne gine mi 4 meseca na Castaway Cay ostrvu...
ukoliko neko barem priblizno ima neke informacije sta me ceka na Bahamima neka slobodno napishe...
unapred hvala !

Ja sam jedno vrijeme htjeo biti to sto i ti. Posao je super. Imas i internet u zajednickoj prostoriji.
Vecina ljudi na otoku su kanadjani i englezi (lifeguard). Jako tesko za upasti.
Ima sjajnih cura ...
Zivis u drvenim bungalovima, mislim da su sa 2 kreveta, ali milina ...

 Navecer, kad brod napusti otok, jede se i pije uz logorsku vatru na plazi ... :uzdravlje:
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Disney Cruise Line
« Reply #63 on: 09/October/2008 »
Uzivaj  :uzdravlje:

Do prije 3-4 godine, dao bih par tisuca dolara ladno, da dobijem taj posao.  :moli:

Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Disney Cruise Line
« Reply #64 on: 05/November/2008 »
Nisam ni planirao da ostanem tako, nego me je bas zanimalo i bilo mi sumnjivo da moze da se ostane u Americi tek tako. E sad ste me i uverili.

 :tuctuc:
Mozda sam opet promasio temu, al ajde da pitam: jel bi mi znacio nesto sertifikat za spasioca, za poslove oko bazena? npr. budem spasilac (hahah, 6meseci sedim i posmatram i zaradjujem pare, to je moguce samo u snovima... :embarrased:)

Nije nemoguce. Prelistaj forum, imas jednog decka koji ide na Disney kao spasilac, posao je extra  :kul:
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline djibril

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 24
    • View Profile
Re: Disney Cruise Line
« Reply #65 on: 21/November/2008 »
Saturday, January 10th, 2009
Embark the Disney Magic
 :plovim:

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Disney Cruise Line
« Reply #66 on: 21/November/2008 »
Saturday, January 10th, 2009
Embark the Disney Magic
 :plovim:

Hajde djibril,  :uzdravlje: na otoku ce ti sef biti jedan Bugarin (Petar), koji je zapoceo karijeru kao perac sudova i tiganja, upravo na Magic-u, 1997-e godine.
Sada je sef otoka (Island Manager).
Covjek je truba za engleski, i bio je bezbroj puta pred otkazom, ali eto - kad si uporan, sve je moguce.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline djibril

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 24
    • View Profile
Re: Disney Cruise Line
« Reply #67 on: 04/May/2009 »
pozz svima! evo me sa svezim vestima is Disney worlda. preostalo mi je nekoliko dana da zavrsim prvi ugovor na poziciji Shorex staff/Lifeguard. vecinu vremena sam proveo na brodu Magic radeci kao Shorex i kao Pool Monitor ( Lifeguarding se radi samo na Castaway Cay privatnom Disney ostrvu na Bahamima). posao na brodu je lep, prodajem exkurzije gostima i svaki put kada smo u portu idem na jednu od exkurzija kao pratilac. za ovaj posao je potrebno znati engleski vrlo dobro jer gosti imaju mnogo pitanja o svim portovima gde pristajemo, a to su Key West, Grand Cayman, Cozumel, St. Thomas, St. Marteen, Tortola, St. Croix i naravno CAstaway Cay na Bahamima. na pool deck-u se radi takozvani shit patrol :deda: jer podsecamo goste  da ne smeju da seru&pishaju&jedu&piju u bazenu. verovali ili ne ali tako je. radi se svaki dan prosecno 9-11 sati, sto mi je dosta tesko palo posle prosecno 5-6 sati na Royalu kao Sport Staff. ali...take it or leave it, zar ne?  na ostrvuje je vec druga prica, dosta se fizikalishe, raznih poslova ima...od skupljanja morske trave, popravljanja suncobrana, Lifeguardinga, skupljanja smeca, ciscenja stolica i lezaljki na plazi....12 sati rada svaki dan sem nedelje! nedelja je day off !!!! znaci plaza,muzika,pivo,wakeboarding,scubadiving, :yahoo: sailing,windsurfing...malo li je? i free internet 0-24, i 10 puta bolja hrana nego na brodu ! eto toliko mene!  kratki izvestaj sa Bahama ! pozdrav svim forumashima i Shefu naravno!

Offline lapidus

  • Registered
  • *
  • Posts: 150
    • View Profile
Re: Disney Cruise Line
« Reply #68 on: 04/May/2009 »
Cao Djibril bash mi je drago sto si se javio i docarao nam kako je na disney cartoon strani  :rolleyes: Nadam se da  cu i ja ploviti sa mikijem i mini . :yahoo:  Za tu poziciju svidja mi se ovo:  sunday off :uzdravlje: extra pozicija  :rofl:
.

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Disney Cruise Line
« Reply #69 on: 06/May/2009 »
Pozdrav djibril, mislim da si ti jedan od najvecih careva na kruzerima, zbog pozicije naravno  :run:

Castaway Cay
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline black_one

  • Registered
  • *
  • Posts: 44
    • View Profile
Re: Disney Cruise Line
« Reply #70 on: 07/May/2009 »
Uzivaj  :uzdravlje:

Do prije 3-4 godine, dao bih par tisuca dolara ladno, da dobijem taj posao.  :moli:

Jel se tolko tesko dolazi do toga posla ?  -()-

Offline djibril

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 24
    • View Profile
Re: Disney Cruise Line
« Reply #71 on: 09/May/2009 »
Jel se tolko tesko dolazi do toga posla ?  -()-
za poziciju na ostrvu ( Lifeguard ) nije neophodno da jako dobro govorish engleski, ali je vazno da imas neki sertifikat za First Aid i Basic Life Support, i da imas malo spasilackog iskustva ili rada na bazenu kao trener plivanja.
ako zelis poziciju na brodu, to je vec druga prica, engleski mora biti jako dobar zbog rada na Shorex desk-u gde se prodaju ekskurzije gostima, milion pitanja....i naravno moras imati gore navedene sertifikate i malo iskustva kao spasilac ili trener.
e sad...2011 i 2012 izlaze Disney Dream i Fantasy, ogromni brodovi, Castaway CAy se proshiruje...znaci trebace Shorex/Lifegurad staff-a !
samo napred!

Offline mysterion:)

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 5
    • View Profile
Re: Disney Cruise Line
« Reply #72 on: 18/May/2009 »
Pozdrav za sve forumase. Samo da pitam jeli mogu ja da idem prego agencije GMN iz Budimpešte iako sam iz BiH, evo vidim da je djibril otisao a vidim da je iz srbije (mozda govori madjarski), nekako mi se nesto ne ide preko EP-a. Hvala.

Offline djibril

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 24
    • View Profile
Re: Disney Cruise Line
« Reply #73 on: 19/May/2009 »
Pozdrav za sve forumase. Samo da pitam jeli mogu ja da idem prego agencije GMN iz Budimpešte iako sam iz BiH, evo vidim da je djibril otisao a vidim da je iz srbije (mozda govori madjarski), nekako mi se nesto ne ide preko EP-a. Hvala.
mysterion,
treba da imas madjarsku ( tj. shengensku ) vizu  u pashosu, da bi uopste otishao na intervju.
 ne znam, mozda vama iz BIH i ne treba viza za EU...
ako imash vizu moj savet ti je da ih nazoves telefonom i ukratko objasnis sta zelis, a oni ce ti vec reci da im posaljes CV i verovatno dodjes na pred-intervju.
nema nikakvih problema da ides preko GMN ako govoris dobar engleski, sve se zavrsava na engleskom. ja znam madjarski ali sam stalno govorio engleski sa njima tokom intervju-a. tamo je Balaz i Tibor, dva lika koja rade posao.
sretno :uzdravlje:

Offline mysterion:)

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 5
    • View Profile
Re: Disney Cruise Line
« Reply #74 on: 19/May/2009 »
Hvala za odgovor. Da nazvacu ih pa cu vidjeti sta i kako. I nama iz BiH trebaju vize za EU ali srecom nije mi problem izvaditi sengen vizu, a i engleski mi je veoma dobar (radio sam vec "vani") pa bi trebalo da bude ok. Puno pozdrava....