Author Topic: Disney Cruise Line  (Read 87686 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline zecek

  • Registered
  • *
  • Posts: 2
    • View Profile
Re: Disney Cruise Line
« Reply #75 on: 23/May/2009 »
I ja sam radio za DCL prije nesto vise od 2 godine. Ali sam dao otkaz jer sam morao kuci radi bolesti jednog clana porodice. Nakon toga sam radio na naftnim poljima u Libiji i Saudi Arabiji, ali bi se volio vratiti na Disney, al probem je sto nisam bio zavrsio svoj prvi ugovor (skoro sam dosao do kraja) i znam da mi je na resign papiru stajalo pod rehire process: RESTRICTED, a bile su jos opcije Yes i No, sto bi znacilo da se mogu vratiti jer nisam imao nikakvih warninga i slicno. Al eto volio bih da mi neko odgovori ko ima vise iskustva i ko je radio za Disney.

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Rehire process: RESTRICTED
« Reply #76 on: 23/May/2009 »
I ja sam radio za DCL prije nesto vise od 2 godine. Ali sam dao otkaz jer sam morao kuci radi bolesti jednog clana porodice. Nakon toga sam radio na naftnim poljima u Libiji i Saudi Arabiji, ali bi se volio vratiti na Disney, al probem je sto nisam bio zavrsio svoj prvi ugovor (skoro sam dosao do kraja) i znam da mi je na resign papiru stajalo pod rehire process: RESTRICTED, a bile su jos opcije Yes i No, sto bi znacilo da se mogu vratiti jer nisam imao nikakvih warninga i slicno. Al eto volio bih da mi neko odgovori ko ima vise iskustva i ko je radio za Disney.

 Napisi lijepi email HR departmentu Disney-a, ili cak plati prevoditelja da ti ga napise, jer je vrlo bitno da im objasnis situaciju kako treba.
Ne vidim zasto te ne bi ponovo zaposlili.
Imam negdje doma objasnjenja bas sa Disney-a sto koji kod znaci, ako nadjem te papire javicu ti.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline zecek

  • Registered
  • *
  • Posts: 2
    • View Profile
Re: Disney Cruise Line
« Reply #77 on: 23/May/2009 »
Bolji odgovor nisam mogao dobiti. Hvala i veliki pozdrav.

Offline daguid

  • Registered
  • *
  • Posts: 1
    • View Profile
Odg: Disney Cruise Line
« Reply #78 on: 17/September/2009 »
Pozdrav svima!

Evo privukao me naslov, neki dan sam poslala CV za rad na brodu, ali me zaintrigirao Disney cruiser, pa me zanima, obzirom da su postovi prijašnjih godina, postoji li kakav link i/ili prijava, nešto, ukoliko se sada traže radnici za isti ?

Hvala!

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Odg: Disney Cruise Line
« Reply #79 on: 17/September/2009 »
Koliko znam, EP i Kouzon zaposljavaju na Disney.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline bojanbeles12

  • Registered
  • *
  • Posts: 2
    • View Profile
Re: Disney Cruise Line
« Reply #80 on: 18/March/2010 »
dali ima netko neke informacije kako da dodjem do intervju ili broja ili maila za Youth Club ,Babysitter , mini club ili kako se vac to naziva, u zg i zanima me to preporuke imam ....hvala

Offline flyaway

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 25
  • more then 4 contracts as a shop attendant on MSC
    • View Profile
Re: Disney Cruise Line
« Reply #81 on: 18/March/2010 »
dali ima netko neke informacije kako da dodjem do intervju ili broja ili maila za Youth Club ,Babysitter , mini club ili kako se vac to naziva, u zg i zanima me to preporuke imam ....hvala


RCCL и Celebrity Cruises имаат итна потреба од SEASONAL YOUTH STAFF позиции


RCCL I CEL имаат итна потреба од SEASONAL YOUTH STAFF.

Кандидатите треба да ги исполнуваат следниве услови:

•   Да имат завршрно факултетско образование (Педагошки, Филолошки Факултет)
•   21-30 години
•   Да зборуваат течно англиски
•   Работно искуство со деца од различни возрасти
•   Комуникативни и креативни личности со желба за работа со деца

Доколку сте заинтересирани за оваа работна понуда ве молиме да ни испратите ваше CV на англиски јазик и една слика пасошки формат на следниот е-mail: LIMBA@KOUZON.COM.MK или ZORAN@KOUZON.COM.MK во најбрз можен рок.

Компанијата ја плаќа картата за оваа позиција.

Offline Zlatko99

  • Registered
  • *
  • Posts: 44
    • View Profile
Re: Disney Cruise Line
« Reply #82 on: 22/March/2010 »
Pozdrav svima!
Zovem se Zlatko imam 28godina,kandidat sam za odlazak na Disney.
Novi sam ovdje na forumu,već neko  vrijeme se interesiram oko odlaska na brod.
Prije 10tak dana sam kontaktirao jednu agenciju za zapošljavanje na brodovima,malo su testirali engleski koji je po njihovoj procjeni bio dobar.
Zatim su me pitali da li sam ikad radio kao konobar,na što sam negativno odgovorio.
Rekao sam da sam zasada radio samo u skladištima i tvornicama.
Rekli su mi da traže konobare,ali sam ja pitao da li ima još kakvih poslova?
Rekoše mi "da li biste vi radili za 600dolara mjesečno?"
Po mojim informacijama od jednog dečka sa Carnival broda,utility radnici su imali oko 800-900dolara.
Tako pomalo razočaran rekao sam da moram razmislit,pokušavajući ih nagovorit da ipak radim kao konobar,rekoše mi "nemože bez iskustva,prije je bilo ko mogao ić na brod za konobara,ali prošla su ta vremena,na intervjuu će postavljat svakakva pitanja koja znaju konobari".
Onda su spomenuli troškove odlaska od 10ak tisuća kuna,pa sam uz 600dolara plaće napomenuo da uzeći u obzir troškove putovanja to je plaća oko 5kn po satu,na što je čovjek rekao "posve vas razumijem,ali na brodu se može napredovat".
Otišao sam neodlučan,ipak sam mislio pošto se sam uzdržavam,uštedit 1000kn mjesečno plačajući,hranu režije,benzin,teško ću i ovdje uspjet,zatim sam nazvao poznanika koji je bio na brodu i pitao ga za mogućnost napredovanja na što je rekao da se bijelci nakon prvog ugovora miću sa utilitya i da nije sreo bijelca koji je recimo 2godine na utilityu.
I tako sam se vratio u agenciju i reko "nek onda bude utility" i tako se priča malko promijenila i ponudiše mi konkuriranje za neke odgovornije poslove za bolju plaću,ali i Carnival ako neuspije Disney.Zbog čega su valjda i rekli da nespominjem u životopisu rad u skladištima i tvornicama već da kažem da sam radio na moru u nekim apartmanima,rekoh dobro smislit ću nešto,al nekako nemam ideje što da napišem?

Ono što mi nije jasno je kako ovdje stoji da Disney plaća troškove putovanja(osim provizije agenciji),da li je to još uvijek tako,ako je kako to ovi u agenciji neznaju?
Neznam da li je moguće da u agenciji ustvari neznaju kolika je plaća utility radnika,jer se priča čovjeka koji je tamo bio(Carnival brod) i izjave u agenciji ne poklapaju?
I neznam da li je Disney bolji od Carnivala?Koje su njegove prednosti?

Dobio sam i papir gdje piše znanje engleskog,21-30godina što oboje ispunjavam.
Međutim piše 2godine iskustva u takvom poslu,poslove u skladištima,tvornicama pa i na baušteli radio sam preko studentskih ugovora ili na crno,da li to može bit problem?I ako je problem šta bi mogo smislit za CV a da zadovoljava uvijete?
Da li se zaista može na tim brodovima lako napredovat za ljude bez iskustva,mislim da li većina sličnih meni nakon 1godine rada dobije promaknuće na poziciju sa boljom plaćom?


Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Disney Cruise Line
« Reply #83 on: 22/March/2010 »
Ne Disneyu utility poslove rade filipinci iz Deck departmenta, a tome sličan posao je Galley cleaner odnosno F&B steward.
Galley cleaner na DCL ima oko 1000$ sa overtajmom, ali puuuno rade, ja sam im bio šef pa znam.

Na Carnivalu ne znam, ali na Princessu je bijelac u utility-u vrlo rijedak, plaća mizerna, i većina bježi doma kad vide gdje su došli.

Upozoren si.  no;;;
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Zlatko99

  • Registered
  • *
  • Posts: 44
    • View Profile
Re: Disney Cruise Line
« Reply #84 on: 22/March/2010 »
Ne Disneyu utility poslove rade filipinci iz Deck departmenta, a tome sličan posao je Galley cleaner odnosno F&B steward.
Galley cleaner na DCL ima oko 1000$ sa overtajmom, ali puuuno rade, ja sam im bio šef pa znam.

Na Carnivalu ne znam, ali na Princessu je bijelac u utility-u vrlo rijedak, plaća mizerna, i većina bježi doma kad vide gdje su došli.

Upozoren si.  no;;;
Pa mislim da je težak rad relativan pojam.
Nego koliki je overtajm?Da li je obavezan ili na izboru?
Inače radio sam poslove istovara u trajanju od 12sati na dan ponekad i do 16sati na dan,poprilično sam izdržljiv i ako se stigne odspavat 8sati meni nije problem.
Znam bijelce koje su dobili utility poslove na Carnivalu,u svakom slučaju otiću na sve moguće intervjue pa vidjet što se nudi,jer ovdje trenutno nemam siguran posao i teško će biti i kune uštedit uz nužne troškove na kopnu,tako da bijeg doma u mom slučaju može značit  i financijsku propast jer sad se svi grebu i za fizikalu koja je prije bila uvijek dostupna.

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Disney Cruise Line
« Reply #85 on: 22/March/2010 »
Ako ti je engleski ok, pokušaj više agencija, to što ti je EP najbliža ne znači i da je jedina.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Zlatko99

  • Registered
  • *
  • Posts: 44
    • View Profile
Re: Disney Cruise Line
« Reply #86 on: 22/March/2010 »
Ako ti je engleski ok, pokušaj više agencija, to što ti je EP najbliža ne znači i da je jedina.
Ok je engleski,kužim ga osim neke stručne i rjeđe korištene riječi.
Čini se da u EP neznaju o točnim plačama.
Hvala na odgovorima!Nadam se da će neko odgovorit na ostala postavljena pitanja.

Offline potjack

  • Registered
  • *
  • Posts: 26
    • View Profile
Re: Disney Cruise Line
« Reply #87 on: 11/April/2010 »
sad mi je javljeno iz EP da je sutra intervju za disney u zg. ima jos koga? idem za asst waitera,cujem da su im intervjui rigorozniji nego druge kompanije. poslali su mi neki asst dinning room server skill test,moram priznat da znam jedno od sedam pitanja  ""]]
ima tko aktivan na forumu da radi tamo u dinning roomu? ili da je nedavno radio?

Offline lifipaj

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 115
    • View Profile
Re: Disney Cruise Line
« Reply #88 on: 11/April/2010 »
Idem i ja sutra u 12.30 na črnomercu!!

Offline nina law

  • Registered
  • *
  • Posts: 16
    • View Profile
Re: Disney Cruise Line
« Reply #89 on: 11/April/2010 »
ej bok ja sam u utorak u 11 isto cernomercu