Posao na Brodu > Poslovi na jahtama

Koje su entry level brodostrojarske pozicije na jahtama?

(1/4) > >>

udav007:
Zna li netko kako dobiti brodostrojarski posao na jahtama i koji su minimalni uvjeti sto kandidat mora zadovoljavati?

Imam 35 god,srednju brodostrojarsku skolu, par ugovora na kruzeru kao sommelier,konobar,butler, zavrsen Americki hotel management fakultet, a evo zadnjih dana intezivno razmisljam o pronalazenju posla na jahtama, pa me zanima dali imam ikakve sanse?  Ne bi bio problem uloziti u neke tecajeve,vise skole, isl!

irena.m:
Pisem ti ja veceras kada uhvatim vremena.

 Nikad nije kasno da se plovi strasno :)

udav007:
O hvala, sa nestrpljenjem cekam nove informacije  :rofl:

irena.m:
Ako mislis na posao inzinjera, mehanicara i tako to , kad kazes ''posao u brodostrojarstvu'' onda cu objasniti ukratko za to.. ako slucajno gresim , molim te da me ispravis.
Da li imas ikakvog iskustva u radu na tim pozicijama (mislim na tvoje zvanje posle zavrsene strucne skole)?

I da nemas nije frka. Da bi uopste krocio na jahtu treba ti STCW 95 i ENG 1. Mozes upasti kao obican deckhand (mornar) i da vidis kako stvari funkcionisu na jahti vezano za konkretno poziciju inzinjera. Da vidis sta oni tacno rade i sve sto te zanima. Pozeljno je odraditi Power Boat level 2 course, traje 2 dana.  mada nije obavezno. To ti je dozvola za voznju tendera. Na manjim jahtama nije mnogo bitno imati to jer male jahte nemaju tendere a velike imaju. Ako hoces da bas budes spreman bolje imati sve sertifikate na gomili pa moci se prijaviti za sve opcije koje ti se svide. Taj kurs kosta u HR oko 490e, mislim da ima u Splitu da se radi i bitno je da je RYA approved. Na jugu Francuske je taj kurs najjeftiniji 460e. Kada odradis sezonu ili temporary work kao deckhand i izvidis situaciju, mozes ganjati poziciju deck/engineer. To bi ti bila dobra tranzicija ka poziciji inzinjera. Za taj korak bi ti bio potreban AEC sertifikat (approved engine certificate) koji je krucijalan za inzinjere i  koji kosta oko 900 eura (najjeftiniji moze da se uradi u Antibes-u u agenciji ''Titan fleet''.  Kazu da je lak, traje 4-5 dana i polazes test na kraju predavanja. Treba samo da znas engleski :) Ja imam skripte tog kursa i poslaci Sefu pa nek okaci.

Malo jaci sertifikat od AEC-a je MEOL certificate (marine engine operator licence) i njega mozes da radis tek posle minimum 6 meseci odrobijanih na jahti (bukvalno samo da ti pise u seaman's booku da imas 6 meseci odradjenih). Ne znam nesto puno o njemu. Slagacu te da je izmedju 1000 i 2000e.

Ne znam sta bih ti vise rekla. Ako sam nesto propustila a zanima te slobodno pisi a prosledicu onu skriptu tek posle 20.10. kad se vratim kuci.

udav007:

--- Quote from: irena.m on 22/September/2016 ---Da li imas ikakvog iskustva u radu na tim pozicijama (mislim na tvoje zvanje posle zavrsene strucne skole)?

--- End quote ---

Ama bas nikakvog iskustva nemam, samo zavrsenu srednju brodostrojarsku skolu.

Mogao bih srediti CV da sam par godina sezonski radio kao mornar na jahtii od 15 ak metara, i pismo preporuke, jer imam prijatelje koji se time bave.  Imam STCW 95 , pomorsku knjizicu, c1/d , lijecnicki, sve to sa datumima iz 2016. Iz Dubrovnika sam, cijeli zivot oko mora i brodova, a konkretnog iskustva u tom podrucju nista.

Nemam ni voditelj camca, niti powerboat, niti sam isao na kadeturu.

Sada idem opet kroz par dana kao Butler na brod, kada se vratim (3,4 mjesec ) provat cu poloziti powerboat i voditelj brodice, iako ce datumi biti noviji, sta cu  :neceici:

Kolika je optrilike plata za deck/engineer ?

Ej, hvala ti na svemu,puno sai mi pomogla  ::yes::

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

Go to full version