Author Topic: Australian MCV visa, da li se placa ili ne, kako se dobije?  (Read 2677 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Imafeediepie

  • Registered
  • *
  • Posts: 4
    • View Profile
Postovanje forumasi :D
Posto niko ne moze da me uputi ,negdje citam placa se,negdje citam ne placa se,trebam da se ispalim ovih dana na neki od brodova,mislim carnival UK,i pegla mi je ,traze 3 vize,Americku,UK i australian mcv,problem mi je ova treca,da li se placa,ili ne,kako se dobije,da li je neko od vas imao slicnu situaciju ?
Hvala puno :D

Offline Alexica

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 379
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival
  • Recruitment Agency: Employment-power
Re:
« Reply #1 on: 19/January/2016 »
Ne placa se!

Sent from my SM-N910H using Tapatalk

"Pricace ti o plovidbi, ti sto nisu sidro digli..."

Offline wolfns

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1280
    • View Profile
  • Country: Neverland
  • Company: Shoreside negde u Carnival Corp
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: ex Elec Officer
Posto niko ne moze da me uputi ,negdje citam placa se,negdje citam ne placa se,

Bas me zanima gde si procitao da se placa?
Besplatna je. Kad prikupis svu potrebnu dokumentaciju, prijavi se online i dobices potvrdu u roku od par dana.
No trees were destroyed while posting this, however, a significant number of electrons were terribly inconvenienced

Offline alexsensei

  • Registered
  • *
  • Posts: 10
    • View Profile
U vezi MCV vize, ja sam aplicirao jos 6. Januara, jos uvek odgovor nisam dobio, a proslo je ocigledno previse vremena.
Pa me samo zanima, da li sam trebao da posaljem neka dokumenta dodatna ili samo da popunim onu online aplikaciju?

Offline Jel

  • Registered
  • *
  • Posts: 69
    • View Profile
ja sam pre dva meseca vadila i u jednom danu sam ustvari dobila vizu, sve je islo preko neta...agencija mi poslala kako da se prijavim ,pratila uputstva i prijavila se...viza je besplatna.

Offline wolfns

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1280
    • View Profile
  • Country: Neverland
  • Company: Shoreside negde u Carnival Corp
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: ex Elec Officer
U vezi MCV vize, ja sam aplicirao jos 6. Januara, jos uvek odgovor nisam dobio, a proslo je ocigledno previse vremena.
Pa me samo zanima, da li sam trebao da posaljem neka dokumenta dodatna ili samo da popunim onu online aplikaciju?


Ne bi skodilo da si zakacio neki dokument ... garantno pismo, LOE...
No trees were destroyed while posting this, however, a significant number of electrons were terribly inconvenienced

Offline alexsensei

  • Registered
  • *
  • Posts: 10
    • View Profile
Problem je u tome sto nisam ni video opciju da mogu da zakacim dokument, usa visu sam dobio, na ovu jos uvek cekam.  oT

Offline Imafeediepie

  • Registered
  • *
  • Posts: 4
    • View Profile
Bas me zanima gde si procitao da se placa?
Besplatna je. Kad prikupis svu potrebnu dokumentaciju, prijavi se online i dobices potvrdu u roku od par dana.

Mozes li me malo uputiti,gdje,sta,kako?
Ja sam ispunio neku online aplikaciju,i na kraju mi izbaci kao 150$ ,naravno nisam kliknuo dok ne vidim da li je to to,vjerovatno nisam na pravom mjestu,treba mi konkretno ova MCV,pa eto,ako moze neka pomoc,linkovi,neki guide da to sredim odma,i zavrsim sto prije,pa da se krenem peglati s UK vizom :)

Offline wolfns

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1280
    • View Profile
  • Country: Neverland
  • Company: Shoreside negde u Carnival Corp
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: ex Elec Officer
Ja sam ispunio neku online aplikaciju,i na kraju mi izbaci kao 150$

Kakvu NEKU online aplikaciju?? Ko zna na cijem si ti sajtu bio...

Sajtovi AUS vlade imaju domene koji zavrsavaju sa .gov.au.

http://www.border.gov.au/

Pod sekcijom za vize imas Maritime Crew visa (subclass 988).

http://www.border.gov.au/Trav/Visa-1/988-

Pod pitanjem za COST lepo pise sledece:
There is no application charge for this visa.

Other costs
You might have to pay other costs, such as the costs of health assessments, police certificates, or any other certificates or tests. You are responsible for making the necessary arrangements.


Imas opciju APPLY koja te vodi na aplikacioni deo IMMI sajta.

https://online.immi.gov.au/lusc/login

Dalje pratis korake.
No trees were destroyed while posting this, however, a significant number of electrons were terribly inconvenienced

Offline Imafeediepie

  • Registered
  • *
  • Posts: 4
    • View Profile
Problem je u tome sto nisam ni video opciju da mogu da zakacim dokument, usa visu sam dobio, na ovu jos uvek cekam.  oT

evo i ja sam uspio da to nesto posaljem,pa su mi javili mailom ,da cekam sad navodno nekih 7 dana..medjutim ni ja isto tako nisam nigdje vidio da mogu da okacim neki dokument,tipa garantnog pisma i slicno,sad ko zna sta ce bit :/ :D

Hvala svima na pomoci !