Author Topic: Americke vize za drzavljane BiH od sada na 10 godina  (Read 6865 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Seaman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1015
    • View Profile
Sta ti mislis o ovome Sefe? Ako trazimo vizu, naravno B2, hoce li nam dati i C1D na isti period? +U+
When it comes to money, nobody can be trusted !

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Ovdje je riječ o B vizi, to ne mora značiti da isto važi i za B1/B2 (na 5 god), a to je ona koju su mi dali kada sam zadnji puta išao u US.

Kod nas ništa novo, osim da su vize poskupile sa $100 na $140 (http://zagreb.usembassy.gov/press_20100525_en.html)
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline monster

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 233
    • View Profile
b1/b2 daju istina na 10 god pod uslovom da je novi pasos ,ako ne onda daju do kad pasos vrijedi , sto se tice C1D idalje 1 god za sve drzavljane BiH je takav je dodovor nase dvije vlasti . to je odgovor kozula kad sam ga je pitala prije par dana .

Offline Seaman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1015
    • View Profile
b1/b2 daju istina na 10 god pod uslovom da je novi pasos ,ako ne onda daju do kad pasos vrijedi , sto se tice C1D idalje 1 god za sve drzavljane BiH je takav je dodovor nase dvije vlasti . to je odgovor kozula kad sam ga je pitala prije par dana .

To mi je malo cudno, jer da daju B2 vizu na 10 godina, a ujedno ne daju i C1D na 10 godina ""]]
Nego, do sad kad sam ja aplicirao, ako sam trazio B2 vizu ujedno sa C1D vizom, dali su mi na isti rok.
Za tebe, Sefe, ne znam, jer ti si hrvatski drzavljanin.
When it comes to money, nobody can be trusted !

Offline monster

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 233
    • View Profile
pa sa c1d ides da radis a sa ovom ides ko turist ,jednostavno . vjerovatno drzavni vrhovi doticni zemalja nisu postigli dogovor na vise od jedne god , to je obrazlozenje koje ja sam dobila od konzula e sad ako ko im pristup nekim oficijalnim spisima samo naprijed u rjesavanje misterije  oT   :hekla:   :nokti:

Offline Dan

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 354
    • View Profile
pa sa c1d ides da radis a sa ovom ides ko turist ,jednostavno . vjerovatno drzavni vrhovi doticni zemalja nisu postigli dogovor na vise od jedne god , to je obrazlozenje koje ja sam dobila od konzula e sad ako ko im pristup nekim oficijalnim spisima samo naprijed u rjesavanje misterije  oT   :hekla:   :nokti:

Ne znam kako je  za bih ali ja i supruga smo aplicirali prije  nekih malo više godinu dana za b2 dobili na 5 godina oboje s multi entry
supruga je  dobila c1/d  na godinu (b2 je ostala važeća) ja još uvijek nisam aplicirao čekam datum pa ću tek onda to rješavati..
ča je  život vengo fantažija

Offline Seaman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1015
    • View Profile
pa sa c1d ides da radis a sa ovom ides ko turist ,jednostavno . vjerovatno drzavni vrhovi doticni zemalja nisu postigli dogovor na vise od jedne god , to je obrazlozenje koje ja sam dobila od konzula e sad ako ko im pristup nekim oficijalnim spisima samo naprijed u rjesavanje misterije  oT   :hekla:   :nokti:

Bas me zanima, moram se vise raspitati. BTW, C1D nije radna viza, nego tranzitna viza, ''Alien/crewmember in transit C1/D ''
When it comes to money, nobody can be trusted !

Offline monster

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 233
    • View Profile
sa c1d ides da radis  to sam napisala nisam napisala da je radna viza e sad ako ti se da ti ljiepo pisi il pitaj koga god smatras nadlezim zasto smo mi iz BIH tako zakinuti po pitanu c1d . sretno ..  :pop1:

 :party:   :-))))'   :nokti:   :hekla:

Offline Seaman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1015
    • View Profile
Provjereno, prije par dana je dosao zemljak na brod, sa BiH pasosem, dali su mu C1D na 1 godine, a turisticku B1/B2 na 10 godina...too bad  -()- kako god, bar je dobro za putovanje u buducnosti ! +U+
When it comes to money, nobody can be trusted !

Offline tsunami1984

  • Registered
  • *
  • Posts: 302
  • BANNED
    • View Profile
Uh nisam ovo znao do sada dok nisam procitao :) Pa meni ce to valjati samo tako ako mi daju turisticku :) Nadjoh ja curicu u Minnesoti pa sad cuce se sta ce  i kako ce, zbog nje bi mi super bilo da dobijem b1/b2 na 10 godina :) UH SEAMAN tj Deki obradovao si me bome momacki , castim te pivom  za koji dan :)