Posao na Brodu > Zdravstveni pregled za brod ~ Medical

MMR vakcina

<< < (2/10) > >>

CEO:

--- Quote from: miami on 07/April/2012 ---... potvrda iz dispanzera ...

--- End quote ---

DISPANZER  :giggle:

miami:

--- Quote from: Šef Foruma on 07/April/2012 ---DISPANZER  :giggle:

--- End quote ---

....whatever... Dom Zdravlja , moze tako ?!

Uglavnom, moj karton iz Doma Zdravlja (!)  je kod mene. Ima gomile nekih vakcinacija upisanih i sad to treba desifrovati.
Ponecu ga sa sobom kad budem isla u Higijenski Zavod u Novom Sadu na vakcinaciju pa ce mi tamo mozda reci da li treba
 da me bodu ili ne.

mornarac:

--- Quote from: miami on 07/April/2012 ---Cula sam od drugarice koja je na Carnivalu (vec 4 god.) da oni koji su primili tu vakcinu dok su bili deca ne treba da se vakcinisu,
samo treba da se izvadi potvrda iz dispanzera i to da se prilozi u medicini rada sa ostalim papirima .
Tako je ona uradila. Ovde sam videla neki post koji kaze da ipak ne moze da se zaobidje vakcinacija cak iako ste je primili kao dete.

--- End quote ---


--- Quote from: Šef Foruma on 07/April/2012 ---DISPANZER  :giggle:

--- End quote ---

Šefe, ovo je istina hehe  :). tako je i jednom drugaru receno da moze da se izbegne vakcinacija, direktno je zvao medicinu rada
i to su  mu rekli, ali je bitno da je kao dete 2 puta (!) primio MMR, dokaz se vadi kod skolskog dispanzera (dom zdravlja),
u suprotnom se ista mora primiti.  :)

miami:

--- Quote from: mornarac on 07/April/2012 ---Šefe, ovo je istina hehe  :). tako je i jednom drugaru receno da moze da se izbegne vakcinacija, direktno je zvao medicinu rada
i to su  mu rekli, ali je bitno da je kao dete 2 puta (!) primio MMR, dokaz se vadi kod skolskog dispanzera (dom zdravlja),
u suprotnom se ista mora primiti.  :)

--- End quote ---

E to mi je trebalo !  :-*    hvala mornarac
E sad jos samo kad bi mi neko rekao da li se ta vakcina u kartonu navodi iskljucivo kao MMR ili se zove  i drugacije ??
Ko ce ih znati kad medicina ima sto naziva za jednu istu stvar !
Izmedju ostalih imam vakcinaciju Morbilli  :D   pod Morbilli spada vakcinacija za ospice i rubeolu - tako kaze wiki  :hmm:

mornarac:

--- Quote from: miami on 07/April/2012 ---E to mi je trebalo !  :-*    hvala mornarac
E sad jos samo kad bi mi neko rekao da li se ta vakcina u kartonu navodi iskljucivo kao MMR ili se zove  i drugacije ??
Ko ce ih znati kad medicina ima sto naziva za jednu istu stvar !
Izmedju ostalih imam vakcinaciju Morbilli  :D   pod Morbilli spada vakcinacija za ospice i rubeolu - tako kaze wiki  :hmm:

--- End quote ---

Ne brini, igrom slucaja mi majka radi u domu zdravlja, samo trazi karton, znaju oni tamo sve kad im pomenes brod,
samo kazi da ti treba doznaka da si primila MMR vakcinu (ili 2) i znaju oni sta treba  ;D

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

[*] Previous page

Go to full version