Author Topic: Poslednji preliminarni intervju za Princess Cruises i P&O Australia ~ Jan 2012  (Read 24908 times)

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Offline irena.m

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 103
    • View Profile
dobila mejl - prosla preliminarniiiiiii  :run:
imali jos neko ko se prijavio za bar department a ceka odgovor? rumljanin?

Offline Argonaut

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 371
  • Sa svakim djeli sve,tugu ?uvaj za sebe.
    • View Profile
``Čestitamo,dobili ste priliku da prisustvujete treningu i finalnom intervju-u za prestižnu svetsku kompaniju``.Ako si na to mislila onda Da  :yahoo:
Dobiće te razglednicu iz Afričke zemlje Safari,zbogom žohari . . .

Offline The_Bartender

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 404
    • View Profile
Cestitke za Vas... steta sto su šovinisti po pitanju Bar departmenta xD pa me nisu pozvali na preliminarni xD

Offline Argonaut

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 371
  • Sa svakim djeli sve,tugu ?uvaj za sebe.
    • View Profile
Zašto te nisu pozvali?
Dobiće te razglednicu iz Afričke zemlje Safari,zbogom žohari . . .

Offline irena.m

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 103
    • View Profile
``Čestitamo,dobili ste priliku da prisustvujete treningu i finalnom intervju-u za prestižnu svetsku kompaniju``.Ako si na to mislila onda Da  :yahoo:

to to :)

@andrej
ja ti rekla da se izdepiliras i stavis periku a ti me ne slusas XD

Offline The_Bartender

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 404
    • View Profile
Ev' rekla je Irena sve, Bar department samo cure :D

Offline Tompalino28

  • Registered
  • *
  • Posts: 52
    • View Profile
cestitam svima koji su prosli :-))))'
a ja ima da :waiting: i dalje

Offline Walter_SA

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 79
    • View Profile
Da bacim malo svjetla na situaciju Princessov jedan brod je otisao u P&O tako da se pojavilo visak osoblja pogotovo u bar departmentu tako da su svi bar waiteri ukljucujuci i mene dobijali po 4 mjeseca odmore sto je skoro duplo od standardnog, dalje nikome iz bara nisu htjeli produzavati ugovore mada je bilo dosta zahtjeva i sve su ih odbili, ali zato su nudili ko zeli da skrati ugovor lako je to mogo uciniti. Ja licno mislim da ce se stvari normalizovati tek kad izadje novi Royal Princess a to je 2013.


Offline irena.m

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 103
    • View Profile
a sto onda organizuju sad intervjue i zaposljavaju nove radnike u baru kad imaju visak?  ???

Offline Argonaut

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 371
  • Sa svakim djeli sve,tugu ?uvaj za sebe.
    • View Profile
Ja verujem u ovu informaciju,neorganizovana je ta stvar skroz + njima je u cilju da uzmu proviziju(posteno) a ogradili su se tima da ce se cekati dugo na ukrcaj. -()-
Dobiće te razglednicu iz Afričke zemlje Safari,zbogom žohari . . .

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Za razliku od Buffet Steward pozicije, ili kuvara, Bar je mali department, i zato se duže čeka.
Prošla grupa je upozorena da bi mogla čekati 6-7 mjeseci, pa su ipak svi otišli u roku od 3 mjeseca.
Šta da vam kažem.
Ako prihvatite čekanje od 6-7 mjeseci, zadržite svoje frustracije za sebe. To je bio vaš izbor.
Novi kandidati za Februarski intervju se neće primati upravo zbog sporog odlaska sadašnjih.

@rumljanin, ako si bilo kome dao nekakvu proviziju, za posao koji nisi dobio, sam si za to kriv.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Argonaut

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 371
  • Sa svakim djeli sve,tugu ?uvaj za sebe.
    • View Profile
Ma jok Šefe, idem preko SC i rekli su mi da je čekanje 6-7 meseci, ja sam rekao ok nek je 7 ali pravih 7 da ne bude 10-11 ili više.
Oni su rekli da to nije do njih,ja sam pitao ako dobijem posao na finalnom idem li sigurno oni su to potvrdili i ja sam pristao na te uslove.
Proviziju nisam dao dok ne dobijem posao takav je dogovor.
Potrvdjujem tvoj odgovor 1/1.
Dobiće te razglednicu iz Afričke zemlje Safari,zbogom žohari . . .

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Tako ti je to.
Nijedna agencija nikada neće biti u poziciji da može nazvati kompaniju i reći im:"slušajte, šaljemo vam tog i tog tada i tada."
Na agenciji je da ima spremne kandidate, i to je sve što kompanija od njih očekuje.

Isto tako, nijedna agencija nikada neće biti u situaciji da može reći kompaniji kako mora zaposliti nekoga do određenog datuma ili ... ili šta?

Sa druge strane, kompanija ima 16 brodova, i razrađenu rotaciju radnika nekoliko mjeseci unaprijed.
Da bi se neočekivano upraznilo mjesto na brodu, i time iznenada ukazala prilika novoj osobi, netko mora slomiti nogu, dobiti bruh, virusnu infekciju, .. netko mu mora kod kuće umrijeti, ili mora iznenada dati otkaz .. i tako dalje.

Sistem zapošljavanja na kruzeru nema blage veze sa zapošljavanjem na kopnu.
Na brod se ukrcava novi radnik onog dana kada se isckrcava stari. Ako je imalo drugačije, netko od ekipe u sistemu zapošljavanja dobiva epitet nesposobnog, i klima mu se stolica/fotelja.
Ako ti ijedna agencija obeća da će te zaposliti do određenog datuma, laže, jer to ne zavisi od njih.
Najbolje što mogu, je reći kako se to obično događalo u prošlosti.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Argonaut

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 371
  • Sa svakim djeli sve,tugu ?uvaj za sebe.
    • View Profile
Da,skroz tačno dobro je i biti sa nekim u kontaktu ko je trenutno na brodu pa on može javiti kad većini ističe ugovor pa se prema tome nadati skorom odlasku.Uglavnom nek je sigurno da će se otići,a kad tad vreme dodje.
Dobiće te razglednicu iz Afričke zemlje Safari,zbogom žohari . . .

Offline johnnyBG

  • Registered
  • *
  • Posts: 16
    • View Profile
dobila mejl - prosla preliminarniiiiiii  :run:
imali jos neko ko se prijavio za bar department a ceka odgovor?


Prosao za bar department  :run: