Author Topic: Boravak u USA nakon isteka vize  (Read 11778 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline pobunjeni

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 78
    • View Profile
Re: Boravak u USA nakon isteka vize
« Reply #15 on: 11/June/2011 »
Ja sam ziveo tamo 6 meseci, doduse daleke 2006 godine i tada nije trebala viza pa su nam je uveli, e sada ne znam da li su opet skinuli. A inace jedini problem kod vize je sto se najbliza ambasada/konzulat nalazi u Austriji.

A sto se tice amerike, ja trenutno imam samo pomorsku, ali planiram da izvadim i B1/B2 turisticku dok sam ovde, da li mislite da ce praviti neki veliki problem oko toga sobzirom da sam bar 7-8 puta usao i izasao iz amerike bez problema. I jel imate neki kontakt nekog ko bi mogao da mi pomogne u pocetku? Neko iz LA/MI/NY da li je to uopste pametan potez.

Razmisljao sam isto i o Kubi, jel ima neko iskustva sa njom?

Offline nenadbgd

  • Registered
  • *
  • Posts: 50
    • View Profile
Re: Boravak u USA nakon isteka vize
« Reply #16 on: 12/June/2011 »
ni za CUBU nasim drzavljanima netreba viza

Offline tsunami1984

  • Registered
  • *
  • Posts: 302
  • BANNED
    • View Profile
Re: Boravak u USA nakon isteka vize
« Reply #17 on: 13/June/2011 »
ja cu samo da vam potvrdim da se ostati moze sigurno, ja sad kad sam dosao kuci, javio mi se Crnogorac koji je najavio da ce da ostane cjeli odmor u Vankuveru, ne znam na koju foru iskreno, al samo se mora najaviti kompaniji i pitati, ima tu neka procedura vec, on ce da se iskrca tu i ukrcace se ponovo tu na brod. Sve je najbolje an brodu da se pita u crew office, oni znaju sve, zasto lupetati i naglabati.
Ja isto imam b1/b2 vizu, pa sam kontam sta da radim, ipak placati sebi kartu nazad je malo za*****ano, nekome je to vise od jedne plate, nekom jedna plata a nekome nista :)

Ima jedan veoam doabr razlog zasto bi kompanija to dozvolila, a to je da ce jeftinije proci ako izadjete u USA i ponovo se urkcate u USA, ne moraju da vam placaju avio kartu za evropu, a velika je razliak u cijeni, jer vjerujte, oni takodje mnogo gledaju kako da USTEDE, iako je tako velika kompanija :)