Author Topic: Bar utility, da ili ne ???  (Read 8835 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline kikiman

  • Registered
  • *
  • Posts: 14
    • View Profile
Bar utility, da ili ne ???
« on: 04/March/2012 »
Cao ljudi, potrebna mi je vasa pomoc da donesem pravu odluku...
29.02.2012 sam imao glavni intervju za Princess i dobio sam poziciju
Bar utility. E sad problem je u tome sto znam da sam lako mogao da dobijem bolju poziciju tj. Bar steward, jer sam sve znao, engleski mi je dobar...ali trema je ucinila svoje, pa kad sam izasao na intervju, izgubio sam se i sve mi se pobrkalo u glavi, jer su mi na treningu toliko napunili glavu nepotrebnim informacijama.
Da sam znao da je toliko lako i opusteno, nebi bilo treme, i prosao bi extra, jer sve ono sto je potrebno sam stvarno dobro znao, cak i vise neo sto treba, ali dobro.
Sad me zanima mislite li da trebam da odbijem tu poziciju koju sam dobio, i sacekam sledeci intervju, i prodjem dosta bolje... ili da odem, i s' obzirom da vec imam potrebno znanje, potrudim se da brzo napredujem?
Takodje me zanima, ukoliko ih odbijem, dali bih mogao opet da izadjem na glavni intervju za Princess, ili bih morao da apliciram za drugu kompaniju?
Unapred hvala :)

Offline kikiman

  • Registered
  • *
  • Posts: 14
    • View Profile
Re: Bar utility, da ili ne ???
« Reply #1 on: 04/March/2012 »
Ljudi svako misljenje je dobro doslo, ono opusteno, neka svako napise sta misli da je pametnije?
Meni je haos u glavi, tako da stvarno svaki savet je dobro dosao? :)

Offline nenad0711

  • Registered
  • *
  • Posts: 29
    • View Profile
Re: Bar utility, da ili ne ???
« Reply #2 on: 04/March/2012 »
Ja sam bio zajedno sa tobom u Ziri i dobio sam waitera,iako mi je na aplikaciji pisalo utility/waiter,ono kao tu ste negde izmedju ta dva nivoa,brate sve ti je to 5 minuta srece (i prethodne pripreme).Jedan je rekao da kad je bio mlad mislio je da je novac najvaznija stvar a kad je ostario to je saznao.Ako sacekas sledeci(I AKO PRODJES!!!) oticices za godinu i po,a cini mi se da kao utility neces puno cekati mozda tri meseca najvise...Postoji velika razlika u plati i poslu,ali ako ti se zuri razmisli,do tad bi vec imao jedan ugovor iza sebe i sest meseci ISKUSTVA.A iskreno ne znam sta bi bilo ako bi ih odjeb..mislim princess.

Offline Argonaut

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 371
  • Sa svakim djeli sve,tugu ?uvaj za sebe.
    • View Profile
Re: Bar utility, da ili ne ???
« Reply #3 on: 05/March/2012 »
Meni je isto ponuđena ta pozicija i prihvatio sam je bez trunke razmišljanja.
Ako odbiješ,proces da opet dođeš do ove tačke gde si sad je poprilično dug + dalje čekanje do ukrcaja.
Ako prihvatiš,drugi ugovor bi verovatno napredovao i bio to što sad želiš.Ali imao bi iskustvo i dosta informacija.
Kratko i poprilično jasno. :uzdravlje:
Dobiće te razglednicu iz Afričke zemlje Safari,zbogom žohari . . .

Offline krkiga

  • Registered
  • *
  • Posts: 23
    • View Profile
Re: Bar utility, da ili ne ???
« Reply #4 on: 05/March/2012 »
Neznam ljudi sta da vam kazem,ali evo sta sam cuo iz prve ruke od kolege ekoji je dosao s princesa kod nas na ccl,inace ja sam bar waiter na CCL,kaze mi lik da je Princes generalno pakao,usporeduje Cranival i princes naravno,tako da svakom mogu preporuciti ako je vec odlucio na brod,za pocetnike je CCL najbolji,situacija opustena,pare skoro iste,a ljudima odavde nize pozicije u baru od bar waitera,vjerujte nece se svidjet,to je rezervirano za momke iz azije,male place,puno posla,previse sefova.Nemojte mislit da vas plasim,samo iznosim cinjenice,a u tome nema razlike ni u jednoj kompaniji,sad sam na vacation,aako dodes kao nesta na brods,u danasnje vrijeme si najmanje cjeli ugovor to sto si dobio.vi sad razmislite,Sretno i sretan put.

Offline kikiman

  • Registered
  • *
  • Posts: 14
    • View Profile
Re: Bar utility, da ili ne ???
« Reply #5 on: 05/March/2012 »
E hvala ljudi, puno korisnih informacija... ono i drugari mi kazu da bi trebalo da odem, probam, vidim kako i sta, da ne propustam sansu, ko zna kako ce i sta ce da bude sledeci put...  pa sam odlucio da odem, trudim se da napredujem, tj. dobijem tu promociju... ukoliko ne dobijem, onda cu aplicirati za neku drugu kompaniju, Royal caribbean, Carnival ili Celebrity. Ali problem koji nisam rekao  je bio i to sto sam aplicirao zajedno sa devojkom, i ona je dobila bar steward, nadali smo se da prvi put odemo zajedno... pa mi je bilo krivo sto je ona prosla bolje od mene, a bukvalno sajm je ja spremao :) ali dobro sta je tu je :)

Nego momak nenad0711, koji je rekao da je bio u Ziri sa mnom, nije mi jasno sta je to Ziri... jel mislis bio si u istoj situaciji sa mnom ili sta, nije mi bas najasnije? :)

Offline Argonaut

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 371
  • Sa svakim djeli sve,tugu ?uvaj za sebe.
    • View Profile
Re: Bar utility, da ili ne ???
« Reply #6 on: 05/March/2012 »
``Zira`` je ekskluzivni hotel u Beogradu.
A za tu poziciju ja gledam ovako,od nečeg se mora početi,tj. moraš platiti ulaznicu.
Dobiće te razglednicu iz Afričke zemlje Safari,zbogom žohari . . .

Offline kikiman

  • Registered
  • *
  • Posts: 14
    • View Profile
Re: Bar utility, da ili ne ???
« Reply #7 on: 05/March/2012 »
Pa bre ja nisam bio u Ziri, bio sam u hotelu Holiday Inn...

Offline lapidus

  • Registered
  • *
  • Posts: 150
    • View Profile
Opis posla Bar utility
« Reply #8 on: 15/July/2012 »
Moze li nam neko sada opisati jedan dan Utilitya  ko je radio kao Bar utility ili ko sad radi.

Znaci od ustajanja, seckanja voca, donosenja pica (koliko na dan?, da li se svaki dan puni ostava sa picem ) slobodno vreme, radno vreme.

                                                                                                                   Thanks
.

Offline maca

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 50
    • View Profile
Re: Bar utility, da ili ne ???
« Reply #9 on: 16/July/2012 »
Bar utility - nema dodir sa gostima, osim kad rade na gangway - liquor collection, znaci on je zaduzen da pere case u pantry, zavisi u koji bar radis, ako radis u bar koji je busy trebas da dolazis puno vise puta kako bi sve bilo sredjeno.
Uvece moras da bacis smece od bara gde radis. Kad ima neke zabave moras da pripremis stolove, doneses hranu ako treba, doneses sampanjac i vina.
Bar utility ne sece voce, nego bar server, ali to mozes da radis kao side job, isto u svaki bar bar servere i bartendere imaju side job, kao ciscenje zidove, poda.... pa mozes da uzmes i to kao side job.
Na kraju kruza ako su bar serveri i bar tenderi zadovoljni od tvoj posao onda dobijas tips, ako te nije bilo nigde celi kruz u pantry onda nista :)
Bar utility su imali deck phone, tako da moras non stop da odgovaras na pozive i da ides gde god te neko pozove.
Sve je ovo za RCCL.
Iskreno, ja mislim da je bolje da ides kao bar utility umesto da cekas drugi intervju kako bi prosao za bar server, bice tesko na pocetak, ali kad se pokazes onda mozes da trazis promociju za bar server. Skoro svi  koji su dosli kao bar utility, drugi ugovor se vracaju kao bar servere.


Offline lapidus

  • Registered
  • *
  • Posts: 150
    • View Profile
Re: Bar utility, da ili ne ???
« Reply #10 on: 16/July/2012 »
Hvala za answer

Samo malo mi je nejasno oko plate .Znam da Bar Utility ima zagarantovano 600$,a npr. ako ne dobije tips od waitera posle kruza,da li dobijas nesto od same kompanije .Tj zavisi li kakav je kruz bio pa da kompanija plati jos vise pored tih 600$ ?
.

Offline maca

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 50
    • View Profile
Re: Bar utility, da ili ne ???
« Reply #11 on: 16/July/2012 »
Hvala za answer

Samo malo mi je nejasno oko plate .Znam da Bar Utility ima zagarantovano 600$,a npr. ako ne dobije tips od waitera posle kruza,da li dobijas nesto od same kompanije .Tj zavisi li kakav je kruz bio pa da kompanija plati jos vise pored tih 600$ ?
Ne znam za sigurno koliko je zagarantovana plata, ali ako je 600$ to je to, jer ne radis na gratuity, kod nas su dobijali bar utility nesto od soda package, ali to je skoro pa nista, jer dele svi koji rade u bar.

Offline lapidus

  • Registered
  • *
  • Posts: 150
    • View Profile
Re: Bar utility, da ili ne ???
« Reply #12 on: 16/July/2012 »

Hvala ovo je jedna velika pomoc.

Znaci u stvari moj posao je da perem case, sredjujem bar,odnosim smece,i naravno kad stigne roba vozim na trolly do ostave.
A sto se tice seckanja voca to nije moj posao,vec bar servera,ali ako hocu tips onda mogu i to raditi.               Ok hVala Maco :)

.

Offline lazzar

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 85
    • View Profile
Re: Bar utility, da ili ne ???
« Reply #13 on: 16/July/2012 »
Ja sam skoro zavrsio prvi ugovor na poziciji Bar Utility. Iskreno bilo mi je malo zao zasto se nisam bolje pripremio i d idem za Bar stewarda ali to je sada druga prica.
Posao bar utilty nije toliko tezak posebno kada se usemis i znas sta treba da radis.
Tokom kruza bar utilty ima od 2 do 4 pub lunch-a (besplatan engleski rucak za goste-posao bar utilty je da sluzi goste zajedno sa bar stewardima i da prljave case i posudje odnese do dish washera), zatim ima Captain Circle Party gde utilty treba da pripremi sve za zurku dobrodoslice za goste da donese pice u prostoriju gde se sve priprema a sluzi se samo sampanjac taj ccp je da kazem lak. Postoji i drugi CCP negde sredinom kruza gde se sluzi 4-5 vrsa koktela i to isto treba da pripremi Bar utilty. Takodje utilty ostaje poslednji u baru i on treba da ocisti pantry i bar, kada nije usph je lagano, a kada je jeste ondaje je za*****ano pogotovu u pocetku.
Posao Bar utlity je u sustini da sve sto treba barmenima ili konobarima u baru bar utilty treba da obezbedi (ako nestane pice u baru ako nestane voca, casa...)
Sto se tice plate utity ima 356 basic wage procenat od kruza i tips od barmena i konobara. Ako nekog jos nesto zanima tu sam da pomognem koliko mogu.

Offline lapidus

  • Registered
  • *
  • Posts: 150
    • View Profile
Re: Bar utility, da ili ne ???
« Reply #14 on: 16/July/2012 »
Hvala Lazare samo mi ovo nije jasno:  Sto se tice plate utity ima 356 basic wage

Ja sam cuo da Utility ima 600$ zagarantovano a ne 356.

E sad mi reci ako radim za tips koliko mogu da ocekujem priblizno mesecno od tipsa? Npr kolko najmanje bar waitera ima u jednom baru gde sam ja zaduzen? To te pitam jer ako ima 5 waitera i ako od svakog imam npr. 20$ po kruzu to izadje 100$ za jednu sedmicu, znaci mesecno oko 400$ (primer).  Jel to tako funkcionise?
.