Author Topic: Bar Waiter + Somelijer  (Read 3985 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline yupredator

  • Registered
  • *
  • Posts: 9
    • View Profile
Bar Waiter + Somelijer
« on: 30/May/2012 »
Da li je dobra ideja da odem na brod kao bar waiter i u slobodno vreme skoknem do somelijera ucim o poslu i svim cakama koje bi mi pomogle da dodjem sledeci ugovor kao somelijer.
:hmm:
Naravno da imam iskustva u ugostiteljsvu, radio dosta godina u baru ali nemam praksu kada je rec o vinima.
Teorija o vinima mi je jaca strana.

Imajte u vidu da sam bio dve god u Americi i radio u baru u Ruby Tuesday.

Offline DeviousMind

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 245
  • Sir a medical condition prevents me from shaving.
    • View Profile
Re: bar waiter+somelijer
« Reply #1 on: 30/May/2012 »
Dosta ljudi nam je dolazilo gore u SH kao da bi naucili nesto sa somelierom ali na kraju svi odustanu, tu poziciju obicno dobiju serveri jer smo stalno u dodiru i radimo sa somelierom... ti svakako probaj to nije nikakav problem ali jako je dragocijeno vrijeme na brodu tako da je tesko uskladiti kada si ti slobodan i kada je somelier slobodan da nesto mozete pofatati , jer iako te stave na brodu da si kao TRAINEE za someliera , opet ti ne daju neko slobodno vrijeme da ti mozes skoknut i sad gledat i ucit zanat... to ti je obicno ono u svoje slobodno vrijeme... moja preporuka je da odradis ugovor, trazis premjestaj na kraju ugovora i kod kuce odradis jedan tecaj za someliera i kad se vratis onda to odradis jer ces kao morat polagat neki ispit ispred FB menagera, CD-a i HD-a pa ono ako oni odobre prosao si, mene su pustili odmah jer sam bio direktno gore u steakhouse pa sam znao sve jos plus me ucio tip koji je tu vec 7 godina kao somelier tako da me nisu gnjavili  :)
Private the Penguin: Skipper. Shouldn't we tell them that the boat is out of gas?
Skipper the Penguin: Nah! Just smile and wave, boys. Smile and wave.

Offline yupredator

  • Registered
  • *
  • Posts: 9
    • View Profile
Re: bar waiter+somelijer
« Reply #2 on: 30/May/2012 »
Mnogo mi je bitno, pojasni mi malo.
Napisao si kao preporuku da trazim premestaj na kraju ugovora,ali gde? Kao somelijer?

I jos jedno ,vidim da si napisao da zavrsim kurs za somelijera (sto sam i imao u planu)ali pre prvog ugovora ili posle prvog ugovora.
Logicnije bi bilo posle prvog ugovora,ali razmisljam da li bi ja nekako mogao realno da iskoristim kurs i taj papir za vreme prvog ugovora?

hvala puno,puno mi znaci informacija iz prve ruke

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Bar Waiter + Somelijer
« Reply #3 on: 30/May/2012 »
Devious je dobro rekao, lakše bi išlo izokola.

Jednom kad dođeš na neku poziciju na brod, uglavnom si se zacementirao tu na 1-2 ugovora.

Ako misliš da ne možeš dobiti tu poziciju na interview-u, onda mi ne izgleda loša Deviousova ideja da kreneš kao on.

Sommelier je vrlo dobra, ako ne i među najboljim poslovima na brodu, i zato ju ne dijele olako.
Na DCL-u su bile naše djevojke na tim poslovima, ali su se dosta dugo dokazivale kao Bar Waiteri.

Talijanski jezik je za ovaj posao veliki plus. I Francuski.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline DeviousMind

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 245
  • Sir a medical condition prevents me from shaving.
    • View Profile
Re: bar waiter+somelijer
« Reply #4 on: 31/May/2012 »
Mnogo mi je bitno, pojasni mi malo.
Napisao si kao preporuku da trazim premestaj na kraju ugovora,ali gde? Kao somelijer?

I jos jedno ,vidim da si napisaoa
hvala puno,puno mi znaci informacija iz prve ruke
Znaci mozes da odes kao bar waiter i na kraju prvog ugovora trazis premjestaj za someliera , eh sad tu ti treba srece jer ako bude mjesta za someliera i eventualno nekog trenera ili corporate menadjera moze te odmah pred kraj prvog ugovora staviti na trening naravno to ako si dobar i ako im treba...
Druga opcija bi bila da odmah se prijavis na someliera i sad trebas cekat jer je to jedna do dvije pozicije na brodu u zavisnosti koliki je velik brod pa se ceka i ceka i ceka dok ne docekas...
Moja opcija je bila da sam odmah isao za servera na kraju prvog aplicirao , dosao kuci, zavrsio tecaj , kad sam se vratio obavio treninge i pi***rije i odmah sam dobio odijelo i sve jer nema mijenjanja departmenta razumijes posto je taj somelier u steakhouse departmentu , inace za svaki premjestaj pozicije moras ponovo kuci i ponovo cekat da se otvori pozicija, uglavnom bio sam STAND IN somelier dok ovaj nije otisao...
Kao zavrsni ispit moraces odrzati govor o vinima pred turistima koji ce morati zadovoljiti te neke kriterije menadjera (moras imati karizmu i tecan govor da te razumiju)
EDIT:
Neka ti bude poticaj da somelier zaradi +3000$ i svaki port osim home port slobodan  :money: :money: :money:

Private the Penguin: Skipper. Shouldn't we tell them that the boat is out of gas?
Skipper the Penguin: Nah! Just smile and wave, boys. Smile and wave.

Offline yupredator

  • Registered
  • *
  • Posts: 9
    • View Profile
Re: Bar Waiter + Somelijer
« Reply #5 on: 31/May/2012 »
 :yeah: prave informacije za mene

hvala puno

Offline negociant

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 185
    • View Profile
Re: Bar Waiter + Somelijer
« Reply #6 on: 18/June/2012 »
I na Celebrity-ju je tako. Ako dodjes kao BRWT ostaces na toj poziciji dva ugovora, sigurno. Bolje direktno. Ja sam zavrsio ugovor sa abnormalnom sumom novca u dzepu (za trud koji sam ulozio) i ne bih menjao ovu poziciju ni za sta na svetu, pogotovo sto su mi se otvorile mnooooge opcije posle ovog vise nego uspesnog putesestvija. :)