Author Topic: Princess Cruises Bar Waiter/Steward ~ uslovi za rad i zarada?  (Read 5118 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Sergio

  • Registered
  • *
  • Posts: 10
    • View Profile
Pozz ljudi!

Zanimaju me uslovi za rad i zarada bar stewarda na Princess Cruises brodovima,pa bih bio zahvalan kada bi mi neko sa malo svezijim informacijama rekao nesto malo vise o tome.
Verovali ili ne, ima vise od osam meseci kako sam prosao intervju, a jos uvek nisam otisao na brod!
Tako da se ja nadam da ce me uskoro pozvati iz agencije i da cu konacno saznati datum kad se ukrcavam na brod.

Konkretno me najvise zanima prosecna mesecna zarada sa prvim ugovorom.
Imam neke informacije da bar na princessu nije kao nekada, odnosno da su se smanjile plate, zatim da ponekad ne isplacuju ceo iznos plate, pa da moraju neke zalbe da se pisu u koliko zelis ceo iznos, da baksisa gotovo i nema, da procenat od prodatog pica bar stewardu ne znaci mnogo zbog loseg prometa u barovima posto su turisti uglavnom penzosi koje barovi na brodu bas ne zanimaju mnogo...
Voleo bih da cujem da li je neko imao slicna iskustva, odnosno da li je tacno ovo sto sam ja cuo?

Isto tako me zanimaju prosecne mesecne zarade na ostalim kompanijama/brodovima,i na kojim kompanijama/brodovima moze najvise da se zaradi u baru? :money:
U slucaju da pozelim da promenim kompaniju posle prvog ugovora....   ???

Offline legionnaire007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1350
    • View Profile
prema mojim informacijama, na Cunardu su u baru najbolje plaće, barem na QM2... 3000+
Once a sailor, always a sailor.

Offline Argonaut

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 371
  • Sa svakim djeli sve,tugu ?uvaj za sebe.
    • View Profile
Dobro si čuo.Ali opet sve zavisi na koji brod dodješ ako se rade Karibi i ako si na open decku imaćeš 2500+ a ako radiš UK i ako si na open decku imaćeš 756$,to je minimalna mesečna zarada i toliko češ i dobiti.Bar je pukao od kad su uveli nove pooling sisteme,al opet sve zavisi koji brod ubodeš.
Dobiće te razglednicu iz Afričke zemlje Safari,zbogom žohari . . .

Offline Walter_SA

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 79
    • View Profile
Sve je u baru relativno npr mozes raditi isti kruz  i biti u crooners baru i lupati 100$ i vise na dan a mozes taj isti kruz biti u adagio baru na kraju broda i ne uzimati nishta....
ima puno varijanti, doduse istina je da je novi sistem gdje pooliraju stewardi sa bartenderima i bar supervizorima los.... al je*iga opet se da uzet lova sve zavisi

Offline natal

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 877
    • View Profile
Kakav je to pooling sustav? Sta vam to znaci? Da dijelite pare svi ili?

Offline Argonaut

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 371
  • Sa svakim djeli sve,tugu ?uvaj za sebe.
    • View Profile
Tako je sve pare u bazen, pa se djele po bodovima Bar steward 1 poen,Bartender 2, itd i na kraju se tu kao nešto izdeli al samo nekih 25%.Cilj je bio da svi imaju podjednako pa je funkcionisalo neko vreme i onda što je gore pomenuto ko radi u busy baru i ubija 100$ dnevno i onaj koji radi u ŽNj baru na kraju kruza dobiju isto,pa su videli da je masa počela da ladi jaja pa opet uvedu neku reformu tog pooling sistema pa od tvojih 15%  ti dobijaš 9% a ostalo u sistem.Uglavnom nije kao što je bilo nekad i nema zadovoljnih.
Dobiće te razglednicu iz Afričke zemlje Safari,zbogom žohari . . .

Offline Walter_SA

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 79
    • View Profile
Ne bas, kad sam ja otisao sa zadnjeg broda sistem je bio ovakav: Bar steward ima 15% i od svega sto je zaradio 25% daje u pool a 75% ide licno njemu, a bartenderi i bar supervizori od svega sto zarade u pool daju 50% a 50% ostavljaju sebi eee sad kad se taj pool dijeli supervizor ima 4 poena iz poola bartender 3 a steward samo 1 tako da se dijeli ne ravnomjerno... Meni licno se desavalo da u pool stavim 150$ a da mi se iz poola vrati oko 70$. I neko je jos gore spomeno da se poolira sa flotom, to u baru  nije slucaj nego samo se poolira na tom brodu, dok restoran ima fleet pooling u kojem pooliraju brodvi iste klase.