Author Topic: Bar department - Carnival vs Princess -  (Read 3730 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline ministarka89

  • Registered
  • *
  • Posts: 57
    • View Profile
Bar department - Carnival vs Princess -
« on: 04/February/2013 »
Ovako drustvo, ja sam u dilemi sada..U EP sam aplicirala za bar waitress na Carnivalu,interviju je izmedju 2/3 znaci relativno blizu. U SC isto,na Princessu s tim sto je interviju 4/5 znaci malo kasnije.
E sad, ja sam sredila cv,preporuke,engleski mi je dobar,ucim vina,konjake i ostalo od kulina bana,pripremila sam razna cesta pitanja sa odgovorima cisto da ne trokiram na razgovoru iako nisam tremaros itd.
 Problem je sledeci - rekli su mi da Princess izbacuje novi brod u junu i za bar im trebaju devojke tako da vec pretpostavljam da cu proci jer im trebaju ljudi za ove stare brodove (verujem u sebe  b00/ ) .Pritom SC je jeftiniji. Ali znate onaj insekt koji vas ne vara  :D , pa me sve nesto odvlaci od toga i zaista imam vecu zelju da idem na Carnival ali tu ko zna kad bi dobila ukrcaj (i koliko ce me para izaci na kraju)...Ja zelim da odaberem bolju kompaniju jer ne planiram da menjam.Generalno, sto se tice zivota na brodu,menadzmenta,prava zaposlenih,promocija itd. Ne plasim se rada,puno puta sam radila po 12h bez slobodnih dana tako da znam sta me ceka sta god da odlucim.Hocu sad da odaberem pa tu polako da se gradim.
Ne mogu sad od plate da odvajam za svaku agenciju pa vec moram da presecem jer su pocela placanja.  -()-
 Pa ajte buduce kolege dajte koju sugestiju,savet...svakako ce mi pomoci Pozzzzz  :uzdravlje:

Offline LilyD

  • Registered
  • *
  • Posts: 251
    • View Profile
Re: Bar department - Carnival vs Princess -
« Reply #1 on: 04/February/2013 »
Ne vidim što ne bi mogla da odeš na oba intervjua? Ako te i jedn i drugi prime, čekaj ko te prvi pozove... već ako se ne možeš odlučiti.
Though she be but little, she is fierce!

Offline ministarka89

  • Registered
  • *
  • Posts: 57
    • View Profile
Re: Bar department - Carnival vs Princess -
« Reply #2 on: 04/February/2013 »
Nije stvar u tome ko me prvi pozove vec u tome ko je bio pa zna jer ja nemam predstavu kako se ko odnosi prema radnicima,kakve su kabine i to.. Ne znam za tebe ali meni je malo mnogo da dajem svakoj za testove,prevod..sada svaki dinar stedim ako mislim da sama isfinansiram

Offline riri86

  • Registered
  • *
  • Posts: 7
    • View Profile
Re: Bar department - Carnival vs Princess -
« Reply #3 on: 04/February/2013 »
ja sam odradila tri ugovora za karnival...prvi kao asst. w i dva kao bar w. bar je super i 100 puta laksi od restorana...dolje radno vreme...kabina solidna,mozes da biras skim ces da budes u sobi(kad dodjes upoznas neku dobru nasu devojku)...e sad za pare je malo zeznuto...radis na procenat, ali problem je sto nekad dobijes los brod ili los raspored...pa se naradis otvarajuci bar...trcis po celom brodu vuces case...nema casa ,trazis prljave pa ih peres i sl.
i taj dan zaradis 20$ i tako dve nedelje jer toliko traje raspored.
tri grupe rasporeda imas i iz gore u bolju mozes samo ako pravis pare a da napravis pare u losem varu jako je tesko.
sto se tice kompanije sve je to vrlo slicno...carnival ili princces...sve je isto veruj mi...
i ja sam isla prejo ep...mene su licno razocarali jbg danak neiskustvu...rekli su mi da moze za guest ser i kad sam platila proviziju pre intervjua javili mi da moze samo asst w. i prihvatila sam jer sam pozajmila pare da odem...htela sam da umrem prvih mesec-dva...
 :neceici:
nadam se da ti je pomoglo moje iskustvo :D

Offline Argonaut

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 371
  • Sa svakim djeli sve,tugu ?uvaj za sebe.
    • View Profile
Re: Bar department - Carnival vs Princess -
« Reply #4 on: 04/February/2013 »
Pazi Princess je jeftiniji jer plaća kartu.Ali ti mogu reći da je Bar Dept. na Princessu pukao totalno od uvođenja novog sistema,pa je tako ispalo jedan mesec da je Bar Supervisor zaradio manje od Assistent Buffet Stewarda.Opet na brodu je sve relativno pa tako i zarada ako te zadesi Aljaska ili Engleska nećeš mnogo zaradti a opet ako te potrefe Karibi zaradićeš ali ćeš se i naraditi,al opet ne mora da znači jer na Karibima najveći moneymakeri su barovi na open decku a tebe ako stave u neki bar koji je na 5,6,7,8 decku isto nećeš zaraditi očekivani keš iako si na Karibima.Tako,moje mišljenje je opcija numero uno
Dobiće te razglednicu iz Afričke zemlje Safari,zbogom žohari . . .

Offline riri86

  • Registered
  • *
  • Posts: 7
    • View Profile
Re: Bar department - Carnival vs Princess -
« Reply #5 on: 04/February/2013 »
e da i jos jedan savet ni slucajno ne prihvataj nista ispod pozicije u baru...setices se ovih reci kad vidis kako lome kicmu drugi...soremi se za intervju i samo se osmehuj...svakako ces ici na koledz i kroz praksu brzo sve savladati... :clapping:
znam gomilu ljubi kohi su prelazili iz kompanije u kompaniju kazu da je sve jako slicno...
ja sada pokusavam za shop...gospodski posao! :nokti:

Offline Sergio

  • Registered
  • *
  • Posts: 10
    • View Profile
Re: Bar department - Carnival vs Princess -
« Reply #6 on: 04/February/2013 »
Ne znam koja je kompanija bolja za apliciranje,ali mogu da ti kazem da ja cekam za princess...evo skoro godinu dana...(bar steward)
Princess ima bas dosta ljudi na cekanju,toliko da je postalo normalno da se ceka godinu dana pa i duze...
Tako da sam ja na tvom mestu,moj izbor bi bio carnival...
Mada mislim da su devojke povlascenije od muskaraca,i gde god da apliciras neces zazaliti,a i otices u kratkom vremenskom periodu... :D
Sto se tice tog novog broda...ja sam isto nesto nacuo...ali ne znam sa sigurnoscu...ako je tako kako ti kazes,sigurno ce resiti probleme nas koji dugo cekamo...
Ako imas neki link vezano za taj novi brod ili bilo ko od forumasa ovde,ne bi bilo lose da podelite ovde sa nama...

Offline riri86

  • Registered
  • *
  • Posts: 7
    • View Profile
Re: Bar department - Carnival vs Princess -
« Reply #7 on: 04/February/2013 »
http://en.m.wikipedia.org/wiki/Princess_Cruises#section_4
pogledaj pod future fleet
kaze da izlazi novi brod na prolece...

Offline riri86

  • Registered
  • *
  • Posts: 7
    • View Profile
Re: Bar department - Carnival vs Princess -
« Reply #8 on: 04/February/2013 »
znam da je malo off topic ali @sergio da li si zadovoljan kouzonom i da li znas jel neko aplicirao direktno za bartendera? -()-

Offline tijena_yu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 6
    • View Profile
Re: Bar department - Carnival vs Princess -
« Reply #9 on: 04/February/2013 »
pozdrav :)
ja se isto pitam kao i svi,zasto je toliko bar pukao na princessu? msm...nisam na brodu,trebala bi otici,ali me zanima to...jer ako imamo svi tips,i svi radimo ( valjda) onda bi generalno svi trebali imati neki kes...nemoguce je da niko ne ostavlja kes tips licno konbaru? ili jeste...

Offline ministarka89

  • Registered
  • *
  • Posts: 57
    • View Profile
Re: Bar department - Carnival vs Princess -
« Reply #10 on: 05/February/2013 »
Eh pa hvala vam...Riri86 cim si ti tamo tri ugovora za redom znaci da te ne lincuju svaki dan  :D Znam to za ass. w. svasta sam i procitala ovde a i znam po high rated i velikim hotelima na kopnu koliko se radi na banketu/restoranu. Ja sam na recepciji sada i verujte mi ljudi da se na svim recepcijama u bg-u zale na male plate. Tako da za mene 1000 $ sa smestajem i klopom i sve to bez rezija (!!) je super.
tijena-yu sto se tice tipsa,ja iz svog iskustva (ne brodskog) mogu da ti kazem da je zaista relativno.Nije sad brod neka izmisljena prica pa se toliko razlikuje od elitnih mesta na kopnu.
Ja sam znala i u najlosijem danu,od penzosa engleza da izvucem i poslednji evro a to je veruj mi nemoguca misija   :tuctuc:
I da pijanim gostima naplacujem isti racun vise puta.I da zeznem barmena na 1001 nacin ako nece neki dil. I da se uvlacim babama kako su preplanule,i dopustim raznoraznim debilima da mi se udvaraju i da prepricavam japancima srpsku istoriju iako ne razumeju engleski  :yeah: ...i to sve ne zato sto sam sva dobra i fina vec su mi samo pare u glavi  :money: tako da puno zavisi i od tebe i zato je relativno, gde god da si...
Aj ekipa javljam sta sam uradila