Author Topic: jel bartender kontolise tvoje porudzbine tj jedan racun izlazi njemu?  (Read 3154 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline ministarka89

  • Registered
  • *
  • Posts: 57
    • View Profile
E a mene zanima jel bartender kontolise tvoje porudzbine tj jedan racun izlazi njemu?Procitala sam da je Natal pisao da kad je guzva uletis pa uzmes sta ti treba...ili dok su na pauzi..ko te onda kontrolise?ili ti svi gosti traze racun ili fazon sve na sobu?i jel se na Carnivalu u baru vodi racuna o popisu?A ako nisu sve koze na broju ko je kriv?  :rofl:

Offline natal

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 877
    • View Profile
Ne izlaze dva racuna. Odnosno izlaze ali jedan tebi i jedan gostu. Moras dati gostu racun da potpise, ako ne potpise racun ne vredi i ak se gost zali ti ces morati da platis jer nemas potpisan racun. Vidim ja di ti ides. Tesko je dosta iskontrolirati konobare u baru al ak mutis uvatit ce te. Ja sam osobno uhvatio dosta ljudi al nisam prijavio, a ako budes dobra bar waiterica i budes pravila pare, ljubomorni ce ti kolege biti i sj**** ce te. :). Po meni se ne isplati pogotovo ak mislis ganjati karijeru neku ili promociju.

Offline ministarka89

  • Registered
  • *
  • Posts: 57
    • View Profile
Hmm ako je na kes ne mora da potpise..a ako ne uzme racun ti ga sacuvas pa cekas istu porudzbinu...uvek nadjem put  :D ali ok,razumem,na kolege da ne racunam. Natal, jel se cesto radi popis i ko snosi odgovornost?Jel postoji ono koliko imate prostora za manjak?Znam i neke klubove po bg-u gde te sef tera i visak da mu pravis npr od 23 jack-a mora 25 da prodas

Offline Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
Nema keša na Carnivalovim brodovima. Sve ide preko kartice koju gost dobije kad se checkira (koja je istovremeno i ključ za kabinu i ID kartica za izlazak sa i povratak na brod i kartica za plaćanje na brodu). Na tu karticu ima opciju ili da uplati keš ili da na nju poveže svoju kreditnu karticu i to je to. Osim ako ti veoma zahvalni gost ne tutne keš kao bakšiš, u normalnom poslovanju keš NIKADA ni ne vidiš.

Offline ministarka89

  • Registered
  • *
  • Posts: 57
    • View Profile
pfff...i posle kazu ameri glupi..

Offline natal

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 877
    • View Profile
@ministarka89,

Radi se inventura svaka dva tjedna al tamo to drukcije ide nego kod nas. Tamo imas "Cost of the bar". Znaci nekih 10% cost ti je otprilike do tamo nekih 14% se kao tolerira. Premda ovisi od bara do bara, na bazenu zbog velikog obima posla ti veci cost uvjek bude i to je tako.

Al u biti ako volis cugat, mozes da cugas u baru za djabe, slobodno uzmes bocu jackija iz bara i no stress. :D. Cost se gleda recimo na 1000 US se tolerira 100 US od oka. Uglavnom ko voli cugat, cuga u baru za djabe i cesto kad su bar partiji posto ti kolege rade ne naplate ti racun, odnosno naplate dolar dva za turu, tek toliko da kucaju nesto. Ma ovi moji neki frends koi vole cugati su pili boce vina od 100 US i nikom nist. Sve se to da iskompenzirat pa onda di su private partiji itd.
Nema straha sto se manjka tice.

Odgovornost ti snosi Barmen koi je Close al u pravilu svi barmeni vode racuna jer ak ne vode racuna u baru koi im je side job onda kad doje taj barmen u njihov bar tak i on se bude ponaso i eto ti problema a posto svi barmeni dijele pare.

Kao sto je reko Princ, nema kesa u baru. :). Ima al ko bar waiter nema. :D. Ma u pravilu nema manjka nikad, ja se ne sjecam da smo imali problem zbog toga. :)

Znas sta ti je problem, evo jedan primjer, jedan gost dolazi svaki dan kod mene u bar, ima love ko blata i on i zena mu. On pije crown uvjek i popije par komada, ja sam kasnio i dojem kasnije u bar i vidim da taj gost pije dupli crown. Okej reko. Pricam tak sa konobarom i kaze on meni kak je to njegov gost, bla bla bla...laze lik jer vecinu "sale" sam ja napravio na njegovom racunu, preko 1000 US. Uglavnom kako budes radila u baru jedno vreme skuzit ces neke cake a jedna od tih caka je da ces nabavit sifru od manadjera ili nekog ko ima pristup "folio", to ti je racun od gosta i mozes tamo provjerit sve sta je gost kupovo i isprintat racune sve njegove. Na svakom racunu imas ime osobe koja mu je prodala\naplatila i ime od gosta, broj kabine, itd...vreme, lokacija sta vec sve ide. Uglavnom, uso ja u folio od gosta i isprinto racuna od toga konobara i vidio da mu ovaj kuco 1 crown a odnio dupli, ak se pitas kak znam dali je dupli, prvo single ide u rock casu a dupli u footed highball, vecinom te barmeni jebu za case, nije ko kod nas da sipas kak os, ima standard koi  se postuje. A druga stvar pito barmena. :).

Offline milicar

  • Registered
  • *
  • Posts: 160
    • View Profile
Cek... nisam razumela o kojoj kompaniji pricas Natal?

Offline natal

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 877
    • View Profile
Mislim da je na svima isto. Bar Royal i Celebrity kolko sam skonto po prici, mislim da i Princess spada u tu pricu takodjer. Ja sam na Carnivalu bio, princ je na Carnivalu, vidis mu avatar.

Offline Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
Tek sam na svom prvom ugovoru, ne znam kako je bilo na Carnivalu pre toga, ali kad sam došao bila je završna faza potpunog izbacivanja keša iz poslovanja na brodovima. Recimo crew bar je još nekih mesec-dva radio sa kešom i imali su kutiju za tips, nešto pre nove godine su potpuno prebačeni na Sail&Sign kartice, ne primaju keš i gratuity se automatski dodaje na račun i dodeljuje osobi koja te je uslužila. Automati sa igrama za decu su primali novčiće, sad u dry docku su svi prebačeni na Sail&Sign kartice. I tako dalje... sve se svodi na kartice i automatizovan gratuity sistem, keš se potpuno izbacuje.

Offline ministarka89

  • Registered
  • *
  • Posts: 57
    • View Profile
Moram da priznam da nikad nisam radila tako na suvo, mislim bez kesa.Ali cim su ga skroz izbacili znaci da im daje rezultate, barem protiv probisveta kao sto sam ja  :neceici:  A sto se tice kartice za kontrolu,znala sam u hotelu sifru menadzera barova koji je smeo da vrsi naplatu ali i jedan od samo troje ljudi koji smeo da stornira racun. Pa sam nekad na njegovo ime stavljala neki racun (mali naravno) za probu, lupim broj sobe(uglavnom znala ko je gost i sta pije) ali one skuplje naravno.Pa onda muke,jel on treba na recepciji to da razduzi,e tu onda ja dolazim kao on me je poslao da donesem njegove racune i svi potpisani naravno (a naplacivala sam u kesu) sto znaci dupli racun.Ali i tu vodim racuna da bude na smenu recepcionera a pre zavrsetka njegove smene oT Mislim, ne treba ni preterivati, ja nisam alava, znam kad da stanem a i nekad me zaboli glava od te matematike. Barem me vise nece brinuti manjak, msm volim uvek da probam skupi sampanjac ili vino ali uglavnom ce posluziti kao npr razmena za neki dobar tv u sobi  :yeah: Hvala Natal,srce si,ustedeo si mi mesec dana ispipavanja terena

Offline milicar

  • Registered
  • *
  • Posts: 160
    • View Profile
Ahahaaa  :)  :)  :)

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Moram da priznam da nikad nisam radila tako na suvo, mislim bez kesa. Ali cim su ga skroz izbacili znaci da im daje rezultate, barem protiv probisveta kao sto sam ja  :neceici: 

Opasna @ministarka :giggle:
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Belgrade

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 35
    • View Profile
Nas sje*ase sad,uveli nov sistem i Micros je povezan direktno sa Fideliom tako da pri popisu odmah iskacu brojevi sta je manjak....tolerise se naravno do odredjene granice,ali nema vise kao pre gde je bukvalno radio ko je sta hteo. Mada i tu smo im doskocili posto mi znamo neke fore sto menadzeri ne znaju da znamo  :rofl: al ne bih u detalje haha...Inace popis na kraju svakog kruza,bio on 2 nedelje ili 4 dana.
Ponekad zalim sto se nisma ranije rodio dok se jos furao kes po brodovima  :plovim: